Skocz do zawartości

Zdjęcie

Woźniecki Mogilno

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share crowwanes

crowwanes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 maj 2016 - 08:08

Woźniecki Mogilno

Woźniecki Skup i Sprzedaż Zwierząt Rzeźnych i Hodowlanych Szczeglin 17 88-300 Mogilno. Nie polecam kontrahenta. Odstawiłem 5 szt. bydła opasowego. Przed zładowaniem zwierząt i po dokonaliśmy ważenia. Okazało się że średnia waga byka to 640 kg (3,2 t 5 szt.). Przed odstawą pracownik firmy namówił mnie na sprzedaż w wadze poubojowej. Rozliczenie otrzymałem dwa dni po odstawie. Okazało się, że zwierzęta po 3 godzinnej podróży zgubiła po około 40 - 60 kg każdy (tak tłumaczył mi pracownik) ponadto zapłacili mi mi tylko za 300 kg mięsa ( średni dla szt.). 

Po naciskach z mojej strony okazało się że w transporcie jeden z byków padł. Oczywiście oficjalnie nie obciążali mnie kosztami ale ma poważne podejrzenia że 1 szt. oddałem za darmo.

Pozdrawiam 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Woźniecki Mogilno Dzisiaj, 19:25
  •  

#2 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1698 postów

Napisany 17 maj 2016 - 09:38

Woźniecki Mogilno a to co myślałeś że po ubojowo będą ważyć tyle co żywe z byka odchodzi od 40-60%
ZETOR TEAM

#3 Share crowwanes

crowwanes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 maj 2016 - 09:48

Woźniecki Mogilno

Oczywiście, że tak nie myślałem. Zważyli je przed ubojem i otrzymałem informacje, że każdy waży mnie 40-60 kg i oczywiście mówimy o wadze brutto. Czas jaki minął od ważenia u mnie w gospodarstwie a w firmie to max 3 h . Co one zrobiły z tą wagą?Wypociły wodę z organizmu?

Ponadto wpływ na decyzje w zakresie sposobu rozliczenia podjąłem po namowach pracownik, który przekonał mnie że warto rozliczyć się w wadze po ubojowej bo są dobrze umięśnione. Byki były mieszańcami a nie czystymi HFami także 60 % odpadu jest raczej niemożliwe. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share tabasco

tabasco

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 17 maj 2016 - 11:17

Woźniecki Mogilno Żeby byk miał wybicie 40% musiałby być skrajnie zagłodzony nawet hf

#5 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1698 postów

Napisany 17 maj 2016 - 12:31

Woźniecki Mogilno jak by pracownik z tego nic nie miał i zakładowi nic z tego nie zostawalo to by Cię na to j ie namawiał dla mnie te poubojowe sprzedaze to chory temat dla rolnika wiadomo że nikt Ci ni dołoży tylko każdy chce skubnac rolnika ciężko co kolwiek się dowiedziec bo przy uboju Cie nie ma
ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share crowwanes

crowwanes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 maj 2016 - 12:36

Woźniecki Mogilno

Mam nadziej, że ktoś skorzysta z moich doświadczeń i przynajmniej głęboko przemyśli kwestie sprzedaży.