zydor

John Deere 540-Elektryczne owijanie sznurkiem

Polecane posty

zydor    9

Kolejne pytanie dotyczące prasy która świeżo kupiona stoi i czeka na sezon.

Mam najprostsze owijanie sznurkiem elektryczne, czyli obserwuję mechaniczny wskaźnik wielkości beli i ręcznie włączam sznurek w lewo i po dojściu do końca w prawo; oglądałem kilka filmików na YT i tak mniej więcej tam owijanie sznurkiem trwa 40sekund do minuty, ja włączam i ramię do końca i z powrotem z lekkim postojem na skrajach balota trwa max 30 sekund , jak to robić owijać dwa razy nim utnie sznurek(?), a może w trakcie wędrówki ramienia w jedną stronę sekwencyjnie włączać i wyłączać żeby to chwile więcej trwało .

Pytanie do tych którzy nie mają automatycznego sznurka a elektryczny sterowany ręcznie.

Tak wiem że pewnie jak mi się pierwsza bela rozleci to dam więcej, więcej i jeszcze więcej niby na sznurku mi zbytnio nie zależy bo będę robił symboliczna setkę bel siana ale przed pierwszym prasowaniem może można coś poprawić, mam możliwość jednego lub dwóch sznurków.

Dodam że w kupionej instrukcji obsługi nic (!) na ten temat nie ma.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Nie masz regulacji owijania to bardzo nic z tym nie zrobisz ale mógłbyś dać ręcznie sterowanie wrzuć foto sterownika. Sam sterownik może ci przerobić albo zrobić z lepszą regulacją marian3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zydor    9
Napisano (edytowany)

Zdjęcia nie mam ale występowały trzy rodzaje sterownika;

-z dwoma zegarami wskazującymi formowanie beli

-z potencjometrami gestości sznurka   tylko

-taki jak mój kołyskowy włącznik sznurka "w lewo" "w prawo"

-mechaniczny sznurek na linkę

 

Jest to na pewno fabryczny  włącznik który tylko zmienia polaryzacje przewodów elektrycznych na silnik sznurka (raz kręci sie w jedną stronę innym razem w drugą), myslałem aby dac albo jakiś potencjometr zmniejszający napięcie na silnik jak w dmuchawie od ogrzewania albo ewentualnie po prostu przerywacz kierunków. Na pewno mozna w tym czasie zwiekszyc obroty WOM i szybsze obracanie balota w komorze spowoduje większą ilość owinięć na nim; ale caały czas jest zasadnicze pytanie czy wystarczy raz przejechac ramieniem od lewa do prawa czy może kilka razy?

Edit:

Znalazłem coś takiego jak w linku:

http://www.breizelec.fr/en/56x-57x-58x-59-manual-control-switch-repair-xml-280_259_271_443-1887.html

 

pozdrawiam

Edytowano przez zydor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

to na tym sterowniku jest automatyczne owijanie czy ręczne bo ja tu widze tylko ręczne- a na guziku powinny być góra- środek-dół więc musisz co jakiś czas przystawać na środek i będzie lepiej owiniete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zydor    9

....no właśnie jest tylko ręczne i nie wiem czy iść kilka razy lewo prawo, czy wolno lub z przerwami iść prawo  i potem analogicznie lewo i obciąć sznurek.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Ja jak recznie owijam to owijam z przerwami u mnie automat owija dużo po bokach mało jest po środku- marian3p ci może zrobić za +- 400 stówy panel z automatycznym owijaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zydor    9

Wysłałem PW do mariana3p, zobaczymy czy poradzi, wiem że w prasach bez czujnikow takie sterowniki wystepowały wiec mądrej głowie .....

może da radę.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, chcialbym zamienic john 550 na nowsza mysle nad 592, co powiecie? jest sens? jakies opinie o tym modelu?
    • Przez witaminka2000
      Witam mam problem z prasą John Deere 575.mianowicie chodzi o zbijanie. Kupiłem i dzieją się z nią jakieś jaja. Wskaźniki pokazują co chcą itd. mam kilka pytań,1 jak włącza się cofanie rotora,2 jak włącza i wyłącza się noże,3 jak powinien działać wskaźnik hydrauliczny z przód prasy,4 czy ktoś regenerował siłowniki klapy i gdzie to robił i jaki był koszt,5 jak działa zawór ta kostka z pokrętłem z przodu prasy,6 czy ktoś regenerował naprawiał ta kostkę od ustawiania zgniotu,7 jak ma byś ustawione i jak działa ten przełącznik na klapie od wielkości beli. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Może miał by ktoś instrukcje obsługi i napraw do tej prasy i może katalog części to też by było miłe widziane 
    • Przez mpj
      Dzień dobry. 
      Mam problem z prasą JD960. Słoma dostaje się między pasy a wał który je napędza. Przez to pasy dotykają innego wałka niżej i kiedy nazbiera się dużo słomy to prasa się zatrzymuje. Miał ktoś taki przypadek? 

    • Przez Kamiljankowski
      Cześć wszystkim. Ma może ktoś z was instrukcje obsługi do jd 578? 
    • Przez Mateusz320
      Czy prasa John Deere 592 nadaje się do sianokiszonki? Robię ponad 300 bel sianokiszonki plus 100 siana rocznie, słomy brak 
      Jakie zapotrzebowanie mocy w sianokiszonce
      Prasa godna polecenia na co zwrócić uwagę przy zakupie ?
      Czy nadaje się w góry,bo jest dość wysoka a przy tym pewnie wywrotna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj