Skocz do zawartości

Zdjęcie

wymiana filtrów

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 16 maj 2016 - 18:44

wymiana filtrów

Przez 3,5 roku dawałem traktor i odbierałem z serwisu po wymianie płynów , chciałem zrobić to teraz sam ma 1400mth i mam kilka pytan

-arial supertraktoral ten sam olej lejemy do silnika 10l jak i skrzyni 40l?

-czy do wymiany filtra paliwa i oleju potrzebny specjany klucz łanuchowy czy uszczelke tez sie zmienia

-w jaki sposób odpowietrzamy układ paliwowy

- za schodami do kabiny znajdują sie 2 puchy -podejrzewam ze z filtrami od skrzyni jak sie je odkreca czy moge to zrobic nie spuszczajac oleju i czy one sie wymienia czy moze się je czysci

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wymiana filtrów Dzisiaj, 04:11
  •  

#2 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 16 maj 2016 - 19:40

wymiana filtrów

-ten sam olej do silnika i do skrzyni

-olejowy odkrecisz np duza zabka w nowego nalej oleju uszczelke posmaruj olejem i tylko rekami dokrec filtr kosztuje 30 zl

-paliwowy koszt 15 zl najpierw podstaw jakies wiadro pod filtr i pod spodem odkrec srube,jak zleci paliwo odkrec gorna srube wszystko wyczysc ,po zlozeniu filtra poluzuj przewod na filtrze (ten od kabiny) pompuj pompka jak nie bedzie juz powietrza dokrec i poluzuj srube na pompie (leb sruby na srubokret) i pompuj pompka tak dlugo jak bedzie cieklo paliwo bez powietrza

-pod kabina sa filtry od hydrauliki nie trzeba spuszczac oleju kosztuja ok 200 zl za dwa (jeden niby mozna przemyc ale mysle ze tu nie ma co oszczedzac) i lepiej kupic nowe i miec spokoj ,Wyczysc obudowy filtrow oraz srube z opilkow na magnesie

-jeszcze sprawdz filtry powietrza jak zasyfiony i juz kilka razy dmuchany powietrzem mozna kupic nowe ok 200zl

-mozna wymienic filtr od wspomagania 15zl a takze olej jak nie byl jeszcze mieniany jak ma kolor siwy to do wymiany -

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 17 maj 2016 - 09:47

wymiana filtrów

W sklepie serwisu zetora  powiedzieli ze do silnika aral megaturboral za 30zł/l a do skrzyni aral traktoral za 16zł/l oba 10w-40 ale przynajmniej cena róznia sie mocno! http://kunert.abstor...xt=aral/pl.html

chciałem komplet filtrów i wcisneli mi tez filtr  29.420.903 do hydrauliki przy rozdzielaczu  http://kunert.abstor...1,p2666,pl.html ,Pan mówił ze jak ma półbiegi to powinien miec ten filtr ale czy forterra 135 z 2011 posiada taki czy dopiero późniejsze nowsze modele bo nie moge znalez gdzie by miał przychodzic

ps. Nie wiem jak odkrecic filtr hydrauliczny lewy, prawego zmieniłem bo był tylko wsuwany , a lewy- kluczem łancuchowym czy moze ta koncówka jest odkrecana???

Edytowany przez Poznaniak, 17 maj 2016 - 14:36.