Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wycielenia mięsnych

30 odpowiedzi na ten temat

#1 Share doman57

doman57

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 10:55

Wycielenia mięsnych Mam 8 jalowek miesnych 100% Limousine Dopiero zaczynam hodowac to bydlo i chyba juz niedlugo maja sie cielic Jak poznac ze krowa juz sie bedzie cielic? U miesnych to jest jakos inaczej? I nie wiem czy odgrodzic na jakis czas cielaca sie krowe od stada???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wycielenia mięsnych Dzisiaj, 19:26
  •  

#2 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 16:09

Wycielenia mięsnych U mięsnych raczej nie zaobserwujesz że wymie u krowy nabiera, widoczny jest jak u wszystkich krów niepokój, wiercenie się i częste oddawanie kału. Przy takim małym stadzie niekonieczne jest zabieranie krowy, powinna się sama ocielić no i w związku z nadopiekuńczością limousinów musisz troche uważać kręcąc się koło niej bo może Cię potraktować jak potencjalnego wroga :) .
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#3 Share doman57

doman57

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 18:38

Wycielenia mięsnych No jak narazie male stadko miesnych bo sporo kosztuja ale mam nadzieje rozchodowac :)

#4 Share doman57

doman57

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 05 kwiecień 2008 - 18:53

Wycielenia mięsnych Wlasnie dzisiaj mi sie jedna wycielila ale byl pewien problem Podczas porodu wypadla macica Lekarz weterynarii jakos wepchnal ja na swoje miejsce ale ja sie troche martwie ze nie wszystko bedzie OK Mial ktos taki przypadek??? Zastanawiam sie czy to teraz bedzie przy kazdym porodzie u tej krowy

#5 Share gosc1

gosc1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 05 kwiecień 2008 - 20:11

Wycielenia mięsnych wypadanie macicy to dość duży problem. ja nie miałem tego przypadku, ale kolega co ma dużo krów miał już sporo takich przypadków. U niego to się kończyło sprzedaniem krowy na ubój, nie znam szczegółów, ale chyba to nie będzie już OK. Obym się mylił, i życzę Ci zęby było dobrze i powodzenia w dalszej hodowli. A i najlepiej trzeba było spytać weterynarza.

#6 Share zimny90

zimny90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Musik, sport, motoryzacja

Napisany 05 kwiecień 2008 - 20:34

Wycielenia mięsnych U mnie tez był taki przypadek kiedys ale wszystko było OK.....Mozesz mieć problemy z zacieleniem ewentualne...

#7 Share doman57

doman57

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 10:55

Wycielenia mięsnych I potem krowa normalnie miala cielaki??? Weterynarz mowil ze nie powinno byc problemow i ze to nie oznacza ze przy nastepnym cielaku tez ma tak byc

#8 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 07 kwiecień 2008 - 21:14

Wycielenia mięsnych ja miałem tak samo. po wycieleniu tez zaczeła wypadac. weterynarz twierdził ze to w niczym nie będzie przeszkadzac ale sprzedałem ją, nie chciałem ryzykowac. Niewiadomo jakby to było przy następnym cieleniu.

#9 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 07 kwiecień 2008 - 21:35

Wycielenia mięsnych unie był gorszy przypadek wypadła macica cielak sie urodził a krowa nadal wypchała macice lekarz szyła macice ale krowa padał po 5 godzinach

#10 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 13 kwiecień 2008 - 19:23

Wycielenia mięsnych No to u mnie dzisiaj się jałówka cieliła, ciele miało podwiniętą nogę, ojciec wyprostował ją, a ja w tym czasie jeszcze 3 ludzi do pomocy załatwiłem. Jałówka była średniotłusta, chodziła po dworze i żywiła się sianem i słomą, była w dobrym wieku do rozrodu, to jest pierwsze ciele po odynie i wieczorem zważe je, mam zamiar kontrolować wagę pourodzeniową po tym byku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share doman57

doman57

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 15 kwiecień 2008 - 20:18

Wycielenia mięsnych A ten Odyn to jaka rasa??? Mi sie teraz wycielily ostatnio 3 limousine 100% w jednym tyg Problem byl tylko z pierwsza krowa Reszta cielila sie bez ludzkiej interwencji

#12 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 18 kwiecień 2008 - 21:54

Wycielenia mięsnych

Wlasnie dzisiaj mi sie jedna wycielila ale byl pewien problem Podczas porodu wypadla macica Lekarz weterynarii jakos wepchnal ja na swoje miejsce ale ja sie troche martwie ze nie wszystko bedzie OK Mial ktos taki przypadek??? Zastanawiam sie czy to teraz bedzie przy kazdym porodzie u tej krowy

witam, widzę że więcej osób miało taki sam problem jak my, u nas też krowa sie wycieliła i zaraz po jak parła łożysko to wyparła macice, to był dopiero problem, przyjechało dwóch lekarzy i nie mogli sobie z tym poradzić ze względu na to ze krowa ciągle parła :) no końcu sie udało ale za to niezły rachuneczek dostaliśmy :angry: krowa i tak niebyła by zdatna do kolejnych zacieleń a więc odpaśliśmy ją i na obój ;)

#13 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 18 kwiecień 2008 - 22:19

Wycielenia mięsnych Odyn to 100% limousine, ale bez licencji bo nie chcieliśmy czekać no i więcej płacić. A oto on http://www.agrofoto....image39191.html http://www.agrofoto....image33012.html to są zdjęcia jak miał coś ok 1,3 roku, w lipcu skończy 2, może przy okazji pstrykne mu fotke

#14 Share doman57

doman57

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 20 kwiecień 2008 - 19:13

Wycielenia mięsnych no niezly Mam troche starszego Ale moj tylko na sianie zyje bo jest stadnikiem hehe

#15 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 20 kwiecień 2008 - 21:01

Wycielenia mięsnych Mojemu musimy dać kółko w nos, bo może w tym roku pujdzie na łąkę, tylko trzeba go troche "wytresować" aby był posłuszny

#16 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 09 luty 2009 - 10:50

Wycielenia mięsnych Odnośnie wycieleń bydła mięsnego. Ostatnio wycieliły mi się 2 jałówki limousin (LM) i musiałem pomagać bo same nie wycieliły by się i podejrzewam że z resztą będzie podobnie. Z mlecznymi mam tak samo - zawsze potrzebują pomocy. W sobotę miałem ciężkie wycielenie HF zacieloną LM - w skutek czego pękła jej miednica (najprawdopodobniej) na szczęście weterynarz powiedział że nie ma się czym przejmować i że z krówką wszystko ok.
Mlecznym zawsze pomagałem a z mięsnymi dopiero zaczynam ale jakoś nie wyobrażam sobie aby miały mi się cielić same - obym się mylił :lol:

#17 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 09 luty 2009 - 10:57

Wycielenia mięsnych Mi w tamtym roku prawie wszystkie krowy same się wycieliły. Również bliźniaki. Tylko przy jednej pomagałem i to niewiele. Są to mieszance.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#18 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 09 luty 2009 - 18:23

Wycielenia mięsnych

Odnośnie wycieleń bydła mięsnego. Ostatnio wycieliły mi się 2 jałówki limousin (LM) i musiałem pomagać bo same nie wycieliły by się i podejrzewam że z resztą będzie podobnie. Z mlecznymi mam tak samo - zawsze potrzebują pomocy. W sobotę miałem ciężkie wycielenie HF zacieloną LM - w skutek czego pękła jej miednica (najprawdopodobniej) na szczęście weterynarz powiedział że nie ma się czym przejmować i że z krówką wszystko ok.
Mlecznym zawsze pomagałem a z mięsnymi dopiero zaczynam ale jakoś nie wyobrażam sobie aby miały mi się cielić same - obym się mylił :lol:

Gdyby to była miednica to by raczej nawet nie wstała B)

#19 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 09 luty 2009 - 19:01

Wycielenia mięsnych A mi w sobotę cieliła się jałówka HF zacielona angusem. Mieliśmy duży problem z jej wycieleniem wezwaliśmy weterynarza i po jakimś czasie się udało wyciągnąć cielaczka ale długo nie pożył może z pól godziny. Taki ładny byczek normalnie aż mi się chciało płakać :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 11 luty 2009 - 16:01

Wycielenia mięsnych Challenger to musiał być duży albo była jałówka w złej kondycji bo angusy przeważnie są nawet mniejsze od hf... współczuje po stracie cielaka