ciciolinka

Gdy byk nie chce jeść trawy

Polecane posty

ciciolinka    0

Witam

 

Pierwszy raz mam taki oto problem... Mam 9 miesięcznego byczka. Byk ten w tym roku pierwszy raz został wypuszczony na trawę jako towarzysz dla krów. I tu pojawił się problem bo pan w ogóle nie je trawy. Z początku był dokarmiany suchą paszą aby się przyzwyczaił ale po zabraniu suchego - nie je nic. Stał tylko i wył. Wył nawet nocami, sąsiedzi się skarżyli i został zabrany do obory z powrotem. Oczywiście stracił na wadzę. Po 2 tyg w oborze, stwierdzeniu że jest zdrowy - bo siano, otręby żre ile może, został wypuszczony na trawę z powrotem. Po 2 tyg na polu byka jest połowa mniej - jak więc nauvzyć byka jeść trawę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pokazać mu że to dobre , jedząc i gładząc się po brzuszku . :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabasco    73

Ja miałem podobnie ale z jałówką, niech przebywa w obecności innego bydła, wtedy lepiej sie oswaja z trawą, jeśli nie, spróbuj posypać, polać mu trawe czymś co go zacheci ( coś zdrowego i lubianego przez bydło - ja sypałem odrobinke koncentratu zapachowego, dobre są też witaminy, mają ładny zapach), jeśli je w oborze normalnie to raczej nic mu nie dolega, upewnij się też czy trawa jest w porządku, może była wylewana gnojówka czy coś podobnego, krowy jedzą obok niego?
Jeśli to nie pomoże to oznacza że taki ma charakter, u znajomego była krowa, która chyba zdechłaby z głodu a trawy nie chciała skubać, mimo że po skoszeniu zjadała dokładnie tą samą trawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

myślę że numer przy Twoim nicku ile żeczywiście masz lat tutaj jest duzy problem i nie wypada żartować z takich rzeczy

 

"myślę" - to Ci się żart udał :P . Sądząc po pisowni to rzeczywiście na "bykach" się znasz  :lol: . Dla Mnie śmieszne pytanie było , więc odpowiedziałem żartem B) .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciciolinka    0
Napisano (edytowany)

No tak jak pisałam - byk chodzi z krowami. I na chodzeniu za nimi się kończy, krowy jedzą a on stoi, patrzy i wyje. Na trawę były wysypywane otręby ale co z tego jak otręby zje, resztki zliże a trawy nie ruszy... Fajnie że ktoś ma radochę ale w pewnym wieku trzeba zmądrzeć.

Edytowano przez ciciolinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

U mnie na takie dolegliwości pomaga wlewka z drożdży, ostatnio jałówka nie chciała mi pobierać wgl trawy a wszystko inne jadła z apetytem zrobiłem wlew z drożdży i na drugi dzień zaczęła normalnie pobierać trawę. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Wujek kiedyś palikował krowę i przy okazji zawsze kosił swiniom zielone. No to jak już kosił tym swiniom to zawsze podszedł do krowy i też jej parę razy kosą sieknął trawę. Z czasem się przyzwyczaiła i nie żarła trawy dopóki jej nie usiekł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie na takie dolegliwości pomaga wlewka z drożdży, ostatnio jałówka nie chciała mi pobierać wgl trawy a wszystko inne jadła z apetytem zrobiłem wlew z drożdży i na drugi dzień zaczęła normalnie pobierać trawę. 

 

A ile tych drożdży bo mam podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190
Napisano (edytowany)

Ja daję 10 - 15 deko na 100kg masy ciała, zabieg robię taki 2 razy czyli wlew np. rano i wieczorem.

Edytowano przez Renault85-15TX

Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj