Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gdy byk nie chce jeść trawy

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ciciolinka

ciciolinka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 maj 2016 - 12:56

Witam

Pierwszy raz mam taki oto problem... Mam 9 miesięcznego byczka. Byk ten w tym roku pierwszy raz został wypuszczony na trawę jako towarzysz dla krów. I tu pojawił się problem bo pan w ogóle nie je trawy. Z początku był dokarmiany suchą paszą aby się przyzwyczaił ale po zabraniu suchego - nie je nic. Stał tylko i wył. Wył nawet nocami, sąsiedzi się skarżyli i został zabrany do obory z powrotem. Oczywiście stracił na wadzę. Po 2 tyg w oborze, stwierdzeniu że jest zdrowy - bo siano, otręby żre ile może, został wypuszczony na trawę z powrotem. Po 2 tyg na polu byka jest połowa mniej - jak więc nauvzyć byka jeść trawę??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gdy byk nie chce jeść trawy Dzisiaj, 00:26
  •  

#2 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 16 maj 2016 - 13:02

Pokazać mu że to dobre , jedząc i gładząc się po brzuszku . :P :D

ZETOR TEAM

#3 Share MlecznyNarkotyk

MlecznyNarkotyk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 16 maj 2016 - 13:14

Gdy byk nie chce jeść trawy myślę że numer przy Twoim nicku ile żeczywiście masz lat tutaj jest duzy problem i nie wypada żartować z takich rzeczy

#4 Share tabasco

tabasco

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 16 maj 2016 - 13:41

Gdy byk nie chce jeść trawy Ja miałem podobnie ale z jałówką, niech przebywa w obecności innego bydła, wtedy lepiej sie oswaja z trawą, jeśli nie, spróbuj posypać, polać mu trawe czymś co go zacheci ( coś zdrowego i lubianego przez bydło - ja sypałem odrobinke koncentratu zapachowego, dobre są też witaminy, mają ładny zapach), jeśli je w oborze normalnie to raczej nic mu nie dolega, upewnij się też czy trawa jest w porządku, może była wylewana gnojówka czy coś podobnego, krowy jedzą obok niego?
Jeśli to nie pomoże to oznacza że taki ma charakter, u znajomego była krowa, która chyba zdechłaby z głodu a trawy nie chciała skubać, mimo że po skoszeniu zjadała dokładnie tą samą trawe.

#5 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 16 maj 2016 - 17:27

myślę że numer przy Twoim nicku ile żeczywiście masz lat tutaj jest duzy problem i nie wypada żartować z takich rzeczy

"myślę" - to Ci się żart udał :P . Sądząc po pisowni to rzeczywiście na "bykach" się znasz  :lol: . Dla Mnie śmieszne pytanie było , więc odpowiedziałem żartem B) .

ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share ciciolinka

ciciolinka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 maj 2016 - 17:44

No tak jak pisałam - byk chodzi z krowami. I na chodzeniu za nimi się kończy, krowy jedzą a on stoi, patrzy i wyje. Na trawę były wysypywane otręby ale co z tego jak otręby zje, resztki zliże a trawy nie ruszy... Fajnie że ktoś ma radochę ale w pewnym wieku trzeba zmądrzeć.

Edytowany przez ciciolinka, 16 maj 2016 - 17:46.

#7 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1219 postów

Napisany 16 maj 2016 - 17:45

U mnie na takie dolegliwości pomaga wlewka z drożdży, ostatnio jałówka nie chciała mi pobierać wgl trawy a wszystko inne jadła z apetytem zrobiłem wlew z drożdży i na drugi dzień zaczęła normalnie pobierać trawę. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#8 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 16 maj 2016 - 21:18

Gdy byk nie chce jeść trawy Wujek kiedyś palikował krowę i przy okazji zawsze kosił swiniom zielone. No to jak już kosił tym swiniom to zawsze podszedł do krowy i też jej parę razy kosą sieknął trawę. Z czasem się przyzwyczaiła i nie żarła trawy dopóki jej nie usiekł.

#9 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 17 maj 2016 - 17:59

U mnie na takie dolegliwości pomaga wlewka z drożdży, ostatnio jałówka nie chciała mi pobierać wgl trawy a wszystko inne jadła z apetytem zrobiłem wlew z drożdży i na drugi dzień zaczęła normalnie pobierać trawę. 

A ile tych drożdży bo mam podobny problem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1219 postów

Napisany 17 maj 2016 - 19:25

Gdy byk nie chce jeść trawy Ja daję 10 - 15 deko na 100kg masy ciała, zabieg robię taki 2 razy czyli wlew np. rano i wieczorem.

Edytowany przez Renault85-15TX, 17 maj 2016 - 20:51.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!