Skocz do zawartości

Zdjęcie

Maliny laszka-żółte liście usychanie.o co chodzi?pomocy

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krzycho1985

krzycho1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 maj 2016 - 11:55

Maliny laszka-żółte liście usychanie.o co chodzi?pomocy Witam wszystkich serdecznie.Jestem tu nowy i odrazu potrzebuje pomocy.Chodzi o maline laszke.Od jakiegoś czasu zaczely zolknac liscie i tak jakby usychac zanikac.Wiosna sypalem yara complex od grzyba i zamierania mythos jakies 2-3tyg temu krista lon zielony x2, asahi po przymrozkach na poczatku kwietnia,10 i 2 dni temu mospilan i nurella ze wzgledu na kwieciaka.Ortus czeka na swoja kolej narazie przedziorka nie widac.W czym jest problem w glenie tego problemu niema.20160516_123930.jpg 20160516_123906.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Maliny laszka-żółte liście usychanie.o co chodzi?pomocy Dzisiaj, 02:13
  •  

#2 Share grzegorz74

grzegorz74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 16 maj 2016 - 12:18

moze byc brak fosforu albo  jakis oprysk od chwastu jesienia lub wiosna byl zastosowany

#3 Share krzycho1985

krzycho1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 maj 2016 - 12:23

Maliny laszka-żółte liście usychanie.o co chodzi?pomocy Nie pryskalem od badyla wogole.Maliny sa 2-letnie i rok temu i w tym recznie pielone tzn wyrywane chwasty byly.To czym tu by je zasilić?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share gerald987

gerald987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 16 maj 2016 - 14:43

Zastosuj Fosfiron Cu jęzlie jest to niedobór fosforu ale ja bym za tym obstawał 

#5 Share krzycho1985

krzycho1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 maj 2016 - 18:42

Maliny laszka-żółte liście usychanie.o co chodzi?pomocy Wlasnie prysnalem basforianem activ.Poczekamy na efekty.

#6 Share Dawcio1500

Dawcio1500

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 11:33

Maliny laszka-żółte liście usychanie.o co chodzi?pomocy I jak kolego efekty? Bo u Sb mam podobny problem i tak myślę co z tym zrobić :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share galars19

galars19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 09 czerwiec 2016 - 15:13

mi sie wydaje ze to nie brak nawozu tylko jakis robal wywysa soki z maliny pryszczarek itp  zolknie ciekawi mnie czy jeszcze jest ta malina u mnie galasy  na niektorych krzewach  i normalnie ladnie zielona kwitla jak juz owoce zaczely rosnac to malina moment i uschla cala i wypuszcza duzo sadzonek wtedy ale owocow nie ma 

#8 Share krzycho1985

krzycho1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 06:01

Maliny laszka-żółte liście usychanie.o co chodzi?pomocy Dokladnie Galars tak jak piszesz odrosty sa zieloniutkie a pedy z owocami różne niektore sa w miare ok a niektore tak jakby podsuszone.Fakt jest sucho w mojej okolicy a do tego mam ziemie gliniasta niestety.Co do robaka to nie mam nic.Ostatnio w boze cialo zaskronca zatluklem owinietego na malinach 92cm:p Wracajac do tych zoltych lisci moze wlasnie odrosty sa winowajca ciagną caly pokarm.Nie wycinalem tych pierwszych gdyz sa to maliny sadzone na jesieni 2014r takze tak naprawde to ich pierwsze owocowanie.Przecinalem owszem ich troche zostawilem 5-7 na krzaku.Glen jest ok trafiaja sie jakies tam pojedynce listki zolte.Pryskane tak samo teraz dostaja kristalon pomaranczowy z calcinitem na przemian co 5-6 dni.Owoce póki co na laszce rosną i mam nadzieje ze jakos dotrwaja do zbiorow.Dolanczm fotki owocow robione tydzien temu.DSC_5702.JPG

Załączone miniaturki

• DSC_5692.JPG

#9 Share galars19

galars19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 06:22

Dokladnie Galars tak jak piszesz odrosty sa zieloniutkie a pedy z owocami różne niektore sa w miare ok a niektore tak jakby podsuszone.Fakt jest sucho w mojej okolicy a do tego mam ziemie gliniasta niestety.Co do robaka to nie mam nic.Ostatnio w boze cialo zaskronca zatluklem owinietego na malinach 92cm:p Wracajac do tych zoltych lisci moze wlasnie odrosty sa winowajca ciagną caly pokarm.Nie wycinalem tych pierwszych gdyz sa to maliny sadzone na jesieni 2014r takze tak naprawde to ich pierwsze owocowanie.Przecinalem owszem ich troche zostawilem 5-7 na krzaku.Glen jest ok trafiaja sie jakies tam pojedynce listki zolte.Pryskane tak samo teraz dostaja kristalon pomaranczowy z calcinitem na przemian co 5-6 dni.Owoce póki co na laszce rosną i mam nadzieje ze jakos dotrwaja do zbiorow.Dolanczm fotki owocow robione tydzien temu.attachicon.gifDSC_5702.JPG

Mam pytanie pryskales tylko od przedziorka czy tez od szpeciela np envidorem bo ja od szpeciela nie pryskam tylko przedziorek 1 w sezonie  ortus + apollo i tyle i od robaka calypso mi zolknie nie wiem co to  tak mam co roku 

#10 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 14 czerwiec 2016 - 10:17

Jakie szkody w malinach wyrządza zaskroniec że go zatłukłeś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share spwrp

spwrp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 11:23

jak na mój gust to command (chyba tak sie pisze) jest przyczyną tych przebarwień.