Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szukam operatora JohnDeere 6910, 8120,

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 30 czerwiec 2016 - 22:07

Chłopaczku  ,wjakim ty świecie żyjesz. Płacę pensję więc oczekuję pracownika. 16 godzin? To chyba ty tak robisz . U mnie dzień pracy trwa 1 godzin. I co mam kucharkę zatrudnić? 

Nie pasuje to do niemca droga wolna. Ciekawe czy Helga obiadki gotuje ;) ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szukam operatora JohnDeere 6910, 8120, Dzisiaj, 19:31
  •  

#22 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 30 czerwiec 2016 - 22:13

Szukam operatora JohnDeere 6910, 8120, U pobliskiego "obszarowca" pracuje kilkunastu Ukraińców i żarcie raz dziennie im przysługuje, bo sobie to wywalczyli. Właścicielowi to nie pasuje jak .uj, bo w restauracji zamawia, ale co ma zrobić.. A Ty gostek, nie porownuj pracy na etacie, 8h na dobe, do roboty 16-18 godzin dziennie. Chyba ze w zniwa robicie do 15 ej, albo takie tam bezrobocie jest, ze ludzie zgadzaja sie na kazde warunki..
Chłopaki zaczynają o 7 rano, to zjezdżają po północy "na plac" w żniwa. W sezonie cięcia kuku i wykopków warzyw, dniówka trwa do 22.

#23 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 30 czerwiec 2016 - 22:32

Ale kto zaczyna żniwa o 7?  u mnie ludzie nie pracują więcej niż 10 godzin. I co - kucharkę mam zatrudniać? Człowieku w jakim świecie ty żyjesz. Zatrudniam pracowników na normalny eteat , może czasami nadgodziny i mam im obiady gotować? 

Dodam że ci co pracują u mnie cały rok to mają 8,5 godziny dniówki  w tym 30 minut niepłatnej przerwy. I co też obiady mam serwować?

Ja to takim jak ty życzę kilku miesięcy pracy w rolnictwie na zachodzie - posmakowałbyś obiadków.... ;)

#24 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 30 czerwiec 2016 - 23:49

Szukam operatora JohnDeere 6910, 8120, To w jakim Ty żyjesz świecie, że pracownicy nie robią więcej niż 10 godzin dziennie...? Sezon prac w polu, to minimum 12, ale to sporadycznie.. Normą jest 14-16 godz. i więcej w okresach "górek" takich jak zniwa, wykopki, siewy..
Może jeszcze macie wolne soboty i niedziele ? A ja takim jak Ty życzyłbym kilku tygodni pracy u polskiego obszarowca... posmakowałbyś dobroci "rodaka" :D

#25 Share tomasek

tomasek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 11:27

Chłopaczku  ,wjakim ty świecie żyjesz. Płacę pensję więc oczekuję pracownika. 16 godzin? To chyba ty tak robisz . U mnie dzień pracy trwa 1 godzin. I co mam kucharkę zatrudnić? 

Nie pasuje to do niemca droga wolna. Ciekawe czy Helga obiadki gotuje ;) ?

o i tu cie zaskocze bo Helga obiad gotuje a jak nie to catering i to jest to bardzo popularne tutaj jest jedno gospodarstwo w okolicy w ktorym na stale robi kucharka i wydawane sa sniadania obiady podwieczorki i kolacje dla okolo 10 osob.  PO za tym panowie biznesmeni tym ktorzy pracuja ciezko i na nadgodziny przysluguje raz dziennie cieply posiłek ale to tzreba sie z kodeksem pracy zapoznac  a watpie ze ktos z was miał go kiedykolwiek w reku.

Edytowany przez tomasek, 01 lipiec 2016 - 11:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 13:23

Szukam operatora JohnDeere 6910, 8120, Zgadzam sie, jestem z pogranicza Gornego Śląska i Opolszczyzny, to wiekszosc mlodych ludzi pracuje "za miedzą", takze u "bauerów". Jak "bauer" zatrudnia tylko jednego lub dwóch robotników, to nawet stołuje ich u siebie w domu.. Po co Frau Helga ma przygotowywac posilek osobno... No ale to sa Niemcy, nie ma co porownywac.

#27 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 15:27

To w jakim Ty żyjesz świecie, że pracownicy nie robią więcej niż 10 godzin dziennie...? Sezon prac w polu, to minimum 12, ale to sporadycznie.. Normą jest 14-16 godz. i więcej w okresach "górek" takich jak zniwa, wykopki, siewy..
Może jeszcze macie wolne soboty i niedziele ? A ja takim jak Ty życzyłbym kilku tygodni pracy u polskiego obszarowca... posmakowałbyś dobroci "rodaka" :D

16 godzin? A niby czem miabym pracować u "obszarowca"  -mi też nic nie brakuje.

W żniwa jak jest najwięcej prac to faktycznie zdarzy się dzień lub kilka od 9 do 21. Ale jakbym nie liczył to wychodzi 12 godzin. Wiadomo są dni że opryski czy siewy kończę w nocy ale do tego nie zatrudniam ludzi. 

Ja traktuję godspodarstwo jak normalną pracę - nie mam żadnej hodowli, mieszkam w mieście , chowam maszyny do garaży ,zamykam drzwi i zapominam do następnego dnia - luzik. 

#28 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 15:42

Szukam operatora JohnDeere 6910, 8120, Każde gospodarstwo, czy przedsiębiorstwo rolne ma swoją własną specyfikę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share sebarr

sebarr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 17:30

Dokladnie, nie przesadzajcie z tym jedzeniem.. Seba, w jakich dokladnie miesiacach/tygodniach ta praca? bo w zniwa nie moge, poniewaz siedze na kombajnie w domu, ale na pozniwne akcje,orki i siew generalnie luzik :) mozna wiedziec dokladnie jaka gmina/powiat? 

Najwięcej pracy to od połowy września, ale jakby ktoś miał ochotę to będzie również na początku sierpnia na takie dobre 2 tygodnie. Gmina Żary i Żagań.