Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey 3060

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adrianurban

adrianurban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 15 maj 2016 - 15:22

Massey 3060

Witam. Niedawno nabyłem MF 3060 z ładowaczem czołowym i mam takie pytanie odnośnie podłączenia tura. Jest to  tur 3 sekcyjny z czego 3 sekcja jest elektryczna, tur sterowany jojstikiem. Od rozdzielacza tura odchodzą 3 przewody 2 pionowo w dół i jeden z bokou. Te 2 pionowe są podłączone z lewej strony gniazd chydrauliki w ciągniku w miejscu gdzie podłączone są normalnie 2 przewody idące od zaworu(rozdzielacza) podnośnika(tam gdzie znajdują się te guziki do ręcznego sterowania podnośnikiem) , jeden bezposierednio a drugi przez trójnik. Natomiast ten 3 przewód od rozdzielacza tura jest podłączony bezposierednio z przewodem idącym od zaworu(rozdzielacza) podnośnika. Problem jest taki że tur opada samoczynnie czy to na zgaszonym czy na zapalonym ciągniku, wszystko chodzi ok podnosi i opuszcza szybko, wycieku nigdzie nie znalazłem, mechanik mówił że może być źle podłaczony ale ja się na tym nie znam. Pomoże ktoś? 

Zdjęcie-0073.jpg  Zdjęcie-0071.jpg

Edytowany przez adrianurban, 15 maj 2016 - 16:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey 3060 Dzisiaj, 00:04
  •  

#2 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 15 maj 2016 - 15:35

Massey 3060

Opis na rozdzielaczu P (power) czyli zasilanie wyjście zasilające rozdzielacz czyli kierunek z kąt olej przychodzi, T (tank) powrót, zbiornik  czyli olej wraca po wykonaniu pracy. Do tego 3 przewód może być różny opis. Te dwa ostatnie łączymy razem np trójnikiem i strumień kierujemy do skrzyni. Najlepiej wolnym spływem którego gniazdo w tych ciągnikach umieszczone jest w korku wlewu oleju do skrzyni biegów. 

#3 Share adrianurban

adrianurban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 15 maj 2016 - 15:43

Massey 3060

Mirro ale które 2 łączymy trojnikem?? to 2 mają być podłączone do wolnego spływu a nie jeden?? popatrzę a oznaczenia na rozdzielaczu tura to może coś się wyjaśni. A tam z tyłu przy wyjściach w ciągniku są jakieś oznaczenia??

#4 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 15 maj 2016 - 16:46

Massey 3060

Ty masz rozdzielacz włączony szeregowo pomiędzy rozdzielacz z gniazdami a rozdzielacz podnośnika. Czyli olej przechodzi z gniazd ( oznaczenie chyba A1)na tur (oznaczenie P na rozdzielaczu tur) a z tur na podnośnik. Ten drugi przewód z gniazd jest wkręcony w obudowę skrzyni więc jest na pewno powrotem. Do niego masz podłączony przez trójnik jeden z przewodów od rozdzielacza tur. Dlaczego trzeci podłączony jest do zaworu EHR nie wiem, może chodzi o skierowanie części oleju nie wykorzystanego z powrotem Bypass do pompy. 
Prawdopodobnie podłączony jest dobrze

Na Twoim zdjęciu górny przewód to zasilanie , dolny to powrót.

Edytowany przez mirro, 15 maj 2016 - 16:48.

#5 Share adrianurban

adrianurban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 15 maj 2016 - 17:51

Massey 3060

A czy podpięcie przewodów pod A1 A2 B1 B2 ma jakies znaczenie bo u mnie podnoszenie jest pod B1 a opuszczani pod A1, wysyp i nabieranie jest po d A2 i B2, czasami nie powinno być podnoszenie pod A1 i opuszczanie pod A2, sprubuje jutro przepiąć przewody to zobaczę czy cos się zmnieni

#6 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 15 maj 2016 - 18:29

Massey 3060

Każda sekcja rozdzielacza ma parę wyjść Sekcja 1 na A1i B1 sekcja 2 ma A2 i B2. Tak też parami powinny być podłączone. Problem jest taki że czasami bywają rozdzielacze gdzie w położeniu neutralnym wyjścia AiB połaczone są z powrotem. Wtedy to opadanie miałoby sens. Może Ty masz w ogóle zamienione podnoszenie z nabieraniem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share adrianurban

adrianurban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 15 maj 2016 - 19:27

Massey 3060 Skoro 1 sekcja to A1 i B1 a druga to A2 i B2 to mam dobrze podpięte bo do przodu jak popchne joystick to tur opada a jak do tyłu pociagne to podnosi wysyp i nabieranie na lewo i prawo także jest ok. Martwi mnie to opadanie bo tak niebezpieczne jest jeździć. Tylko nie wiem gdzie szukać, moze to wina siłowników a może rozdzielacza. Jutro podniose do góry i spróbuję odpiąć wszystkie przewody od rozdzielacza, jak nie opadnie to znaczy że silowniki sa ok i trzeba sprawdzić rozdzielacz a jak opadnie to uszczeliacze pewnie do wymiany. Chyba że jeszcze coś innego

#8 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 15 maj 2016 - 20:05

Massey 3060

Przepnij podnoszenie z nabieraniem wtedy sprawdzisz rozdzielacz. A trzecia sekcja założona jest na podnoszeniu czy na nabieraniu?
Jak będzie dobrze zamień miejscami linki.

Edytowany przez mirro, 15 maj 2016 - 20:08.

#9 Share adrianurban

adrianurban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 15 maj 2016 - 21:39

Massey 3060 Trzecia sekcja jest elektryczna, jest do niej jeden guzik na joystiku do ktorego idzie kabelek i tyle. Jest wyprowadzona z nabieraniem i wysypywaniem. Do jej obsługi jest taka kostka i zawor przy mocowaniu widel i łyżki. A czy zamiana podnoszenia z nabieraniem nie uszkodzi rozdzielacza czy cos? Jak taka zamiana pomoze mi sprawdzic rozdzielacz?

Edytowany przez adrianurban, 16 maj 2016 - 05:55.

#10 Share adrianurban

adrianurban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 16 maj 2016 - 14:46

Massey 3060

Już wszystko się prawie wyjaśniło. Po przepięciu podnoszenia z nabieraniem też powoli opada tur. Podniosłem do góry i wypiąłem wszystkie 4 przewody z rozdzielacza  niestety nadal opada powoli ale jednak opada. Wolniej opada z odpiętymi przewodami niż z podpiętymi do rozdzielacza co oznacza że rozdzielacz też trochę przepuszcza. Także na pewno puszczają uszczelniacze w siłownikach od podnoszenia bo przy wypiętych przewodach nie powinien opadać a jednak opada przy okazji pasuje też wymienić uszczelnienia w rozdzielaczu i będzie spokój. Cóż trzeba się brać za rozbieranie siłowników.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 16 maj 2016 - 16:15

Massey 3060

oj wątpie żebyś w roździelaczu znalał jakieś strategiczne dla Twojego problemu uszczelnienia... tłoczek wytłuczony w obudowie bądź coś przerysowane więc tanio nie będzie z regeneracja. No chyba że ten rozdzielacz jest w inny sposób zbudowany

Edytowany przez lukbold, 16 maj 2016 - 16:19.