Cezary4514

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność.

Polecane posty

garmin    0

2 szt 70 i 130 ton wszystko kolorowe dopóki nie przestanie się obsypywać samo do wylotu wtedy trzeba skikać przez górę i dymać dopuki dolnego włazu się nie odkopie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciano    7

w swoim bin 100 mam mały problem z wilgocią, tzn. na podłodze przy ścianach i troche dalej psuje mi sie z powody wilgoci warstwa zboża ok 5cm grubości, macie podobne problemy i dobry i skuteczny sposób na to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

ja właśnie też mam z tym problem i wydaje mi się że źle jest fundament zrobiony by trzeba jakąś izolacje zrobić no nie wiem ale w tym roku nie zrobie jakoś czasu mi braknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciano    7

betonową opaske wokół bina mam zabezpieszcona masą kauczukowo-asfaltowa, ale problem wilgoci nie znikną, może trzeba zabezpieczyc jeszcze śrubu mocujace podłoge do ścian?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Przede wszystkim zbij to opaskę i wyrzuć , bo ci bin zgnije i się przewróci.Daj papę termo zgrzewalną albo tylko pianką. Tak jest u mnie, tylko pianka. Po 4 latach miałem dużą rdzą na blachach a były przed opaską malowane masą bitumiczną na gorąco.

U mnie nie było problemu z psuciem się zboża w binie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VDamianos    7

U mnie jest 6 binów po 20 ton w stodole , zajmują trochę miejsca ale za to wilgoć się nie wdostaję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie są 4 Biny 130t, ale przerzucamy się na trzymanie zboża w magazynach ( hala).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniello5    0

jesli chcecie jakies porady zwiazane z wylewkami pod biny to pytac

 

betonową opaske wokół bina mam zabezpieszcona masą kauczukowo-asfaltowa, ale problem wilgoci nie znikną, może trzeba zabezpieczyc jeszcze śrubu mocujace podłoge do ścian?

pianka ci nic nie da z czasem sie utleni od slonca i wilgoci i skruszeje /ja mam rozfrezowane dookola bina i wypelnione masa poliuretanowa podobna do silikonu ale nie mylic z normalnym zwyklym silikonem

 

U mnie są 4 Biny 130t, ale przerzucamy się na trzymanie zboża w magazynach ( hala).

jesli masz stare magazyny bedziesz mial wilgoc zboze bedzie sie psuc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
jesli masz stare magazyny bedziesz mial wilgoc zboze bedzie sie psuc

 

 

 

magazyn jeszcze nie jest gotowy, narazie na szybko w tamtym roku zrobilismy wylewke, pod nią dalismy chyba folie, 2 tygodnie temu skonczyliśmy murowac i założylismy dach, na wiosne zrobimy wylewke (chemiczną ? , ) taka "usługowa" gładka, nie wiem jak to sie nazywa :P no a pod nią pewnie jakis styropian czy cos,

teraz na hali jest jakies 150t, ale nie będzie tam leżało długo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajmanek15    6

Witam was koledzy mam do was takie pytanie... :) aktualnie posiadam strych na stodole gdzie jest strop a pod spodem sa swniki...i tam przechowuje zborze lecz jest to nie wygodne do rozladnuku do sprzedarzy i teraz sie zastanawiam czy warto by bylo mi stawiac silos na 10-20 ton...i czy prawda jest ze w silosach bin lub innych przechowywuje sie QQ? za odp. z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

w końcu po to są silosy: aby przechowywac w nich zboża : kukurydza,pszenica, rzepak,, nie wiem ile kosztuje taki silos, ale napewno usprawni Ci to prace w gospodarstwie :) mógł bys poszukac jakiegos silosa z jakiegos zakładu budowlanego - może wyszło by Cie to taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej60    1

Ja mam Bin 60t,załadunek i rozładunek dmuchawą ssąco tłoczącą

do zboża,bardzo wygodny sposób.Na dnie silosu również cienka

warstwa zboża pleśnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A dmuchasz zboże jak nasypiesz go. Może masz nieszczelność w dachu.

Ile dni dmuchawa chodzi?

Mi w 130 jeszcze nigdy nic nie spleśniało, 4 tygodnie dmucham zbiornik wentylatorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

@tomek 4 tygodnie????

Jak wsypię np. pszenice do zbiornika to czekam ok 5-6dni następnie odpalam dmuchawę oczywiście ,jeżeli pogoda na to pozwala i chodzi 2 dni non stop na tym koniec, regularnie sprawdzam temperaturę i gdy coś jest nie tak do dla korekty włączę na kilka godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Trochę źle napisałem chodziło o dwa zbiorniki.

Ja w tamtym roku jeszcze nie zdążyłem napełnić i już włączałem wentylator, ale trochę mokre zboże wsypałem.

Tydzień jeden zbiornik, potem przekładam na drugi, i też tydzień i z powrotem na pierwszy i powtórka.

Dmuchawa 3 kw.

Wyłączam tylko jak pada deszcz.

W nocy jest najlepsze powietrze do zbicia temperatury.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas0997    0

Jak posiadasz 20ha to bin 50t był by odpowiedni a masz coś naoku już ziemi aby kupić lub w dzierżawe ja osobiście posiadam 12ha umnie wychodzi średnio 18 t przenicy i też zastanawiam się na kupnem albo 18 t albo 22 t coś takiego http://allegro.pl/si...2962608587.html

Edytowano przez lukas0997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej60    1

Witam

@Tomek73

Zboże do silosu sypie suche,jedynie schładzam go na początku po zbiorze,

póżniej jak temperatura nie rośnie to nie przewietrzam.

Dmucham tym przenośnikiem ssąco tłoczącym ,a on ma 11kw i trochę prądu

idzie.Ciekawe, że pleśnieje zawsze po jednej stronie,ale tylko około 5cm

na podłodze.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Witam.

Nie posiadam żadnego binu. Mam zamiar przerobić stodołe na magazyn, mam dwa pomysly lecz nie mam doświadczenia i nie wiem który wybrać:

1. W obydwóch zasiekach zrobić konstrukcje żel-betonową (w kształcie leja plus ściany) wsyp i wysyp żmijka.

2. Całą powierzchnię wyrównac betonem, wzmocnić sciany. wsyp wywrotka + ciągnik z szuflą(tur) i wysyp równiez szuflą np. na tira.

Proszę o opinie.

Wiem że najlepszy byłby bin ale chwilowo brak środków.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Skąd ci do głowy przyszedł pomysł żeby robic lej betonowy :) Zrób tylko dobra posadzke izolowana i masz magazyn płaski który możesz wykorzystac jako garaz itd. załdunek ładowaczem lub ładowarka szybszy niz zmijka o rozładunku nie wspomne :)

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Dzieki bialy za odpowiedz

Tylko co zrobic ze scianami? murowane raczej nie wytrzymają naporu zboża jak je wzmocnić ?

Tak szczerze mówiąc tez mi sie bardziej ten pomysł podoba.

Edytowano przez Radek88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

zczego masz sciany ? U mnie murowane z pustaków, suporex lub żuzlowe wytrzymuja pryzme wysokosci 2,5m bez problemowo podpycham turem jak tylko wysoko moge.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

ja podobnie jak biały mam magazyn plaski czyli przerobioną stodołe posadzka izolwana i na to dobrej jakosci beton ściany mórowane z cegły pryzme usypuje dóża zmijką mam zrobioną suwnice pod wieszoną do dachy (zaladunek i rozładunek ) pryzma jest na pewno wysoka na 3m na posadzce mam rozłożoną rure drenacyjną i do niej podczepiam dmuchawe (przenośnik pnełmatyczny) i w ten sposób mam mozliwosć przewietszania zboża a jak wywioze zboze na silosy które sa przy kurnikach przy mieszalni pasz to mam fajny garaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

zczego masz sciany ? U mnie murowane z pustaków, suporex lub żuzlowe wytrzymuja pryzme wysokosci 2,5m bez problemowo podpycham turem jak tylko wysoko moge.

 

Hej Biały widze że jesteś z moich okolic, może kiedyś mógłbym do Ciebie podjechać podpatrzeć Twój magazyn?

Jak pisałem chcę przerobić stodołe na magazyn ale jeszcze do niej dobudować wiate na kombajn i sprzęt, chciałbym zobaczyć jak to u Ciebie wygląda. No i jeszcze Tato nie wierzy że ściana wytrzyma (zobaczy może uwierzy :lol: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj