Cezary4514

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność.

Polecane posty

Foster    2

Ja jestem zwolennikiem lejowych silosów. Mam także płaskodenne z BIN ale to koszmar gdy się kończy zboże, trzeba wszytsko ręcznie podrzucić na ślimak...

 

100 tonowy z Michała z lejem t koszt ok 22 tys. netto. Płaskodenny jest tańszy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W płaskodennych to wygodne nie jest ale wybiera się z niego w zasadzie raz w roku .

Można wytrzymać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Jeżeli posiadasz wybierak podłogowy to nie jest żle zostaje ok 5 centymetrowa warstwa zboża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Może być połowa, może być 20 proc. Nic się nie stanie, lepiej większy aniżeli miałbyś za rok stawiać drugi bo nie ma gdzie sypać tego samego rodzaju zboża. I tak zawsze po jakimś czasie się go opróżnia albo do zera lub stopniowo (np mając produkcję trzody i transportując zboże w inne miejsce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1179

a powiedzcie mi tak poważnie np. mam bina 130 (na razie w planch) no i koszę pszenicę i jest gorąco jak cholera ale pszenica ma tam ze 13 % wilgotności, i czy jak zasypię tego bina to mi tam te żboże poleży do załóżmy maja następnego roku, czy np muszę wentylować tylko kiedy jak np idą mrozy to też schładzć żeby na ściankach nie zbierała się woda, czy np już tam trzeba od listopoda po 20 ton wybierać co miesiąc żeby nie zgniło,

 

interesuje mnie to bo myślę o postawieniu 4x130 ale się waham a muszę się nastawiać pomału i sprawę przmyśleć. jak możecie to opiszczie jak te zboże się przechowuje, słuszałem też że gdzie niegdzie po poaru latach rdzewieją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alik07    4

Ja mam 2 biny 100 tonowe sypie do nich zboże o wilgotności max 14% nie używam wentylatorow i jeszcze nigdy nie miałem problemów z pezechowywaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarz12    21

Ja mam zamiar kupić bina NBIN60R lubNBIN60WR na pszenicę.

Pozostaje mi tylko kwestia załadunku i rozładunku bina.

Przy opróżnianiu bina trzeba by pod koniec sporo wyciągać ręcznie (trochę mi się to nie podoba)

A załadunek bina dmuchawą, to wolno idzie i jeszcze na dodatek licznik zapierdziela.

Proszę o propozycje jak można by ładować zboże do bina nie zbyt kosztownym i szybkim sposobem. Proszę o podanie ceny danego rozwiązania.

W przyszłości może jakiś kolejny silos dojdzie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Witam.

Wie ktoś może na jaką wysokość maksymalnie da sie ładować zboże z silosu żmijką o długości 6m.

Chodzi mi o rozładunek przez rękaw w silosie bin 60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Panowie... co byście nie mówili, i jak byście nie liczyli to i tak najwydajniejszym sposobem na załadunek jest podajnik kubełkowy. Poza tym najmniej niszczy ziarno, co w przypadku kukurydzy ma znaczenie. Przecież nie trzeba kupować nowego podajnika z firmy BIN lub innej która przewyższa kilkukrotnie ceną wartość takiego urządzenia. Mój podajnik kupiony był około 2000roku jako używany. W tym momencie ma już 35lat i stoi mimo to. Dodam że nie potrzebuje on stalowej wieżyczki, jak to bywa w nowych konstrukcjach. On sam jest dla siebie konstrukcją. Pierwotnie pracował on jako podajnik suszarni daszkowej, więc sami wiecie że parę ładnych ton już przerzucił. Jest on firmy ARAJ. Na allegro jest masa różnych ofert o sprzedaży podajników kubełkowych. Przecież jak się go rozkręci to jest łatwy w transporcie. Należy zwrócić uwagę na jakość pasa oraz sprawność przekładni redukcyjnej. Cała reszta, typu: łożyska, silnik elektryczny śruby itp. to rzeczy do nabycia na bieżąco i nie warto na nie zwracać uwagi. Osobiście polecam używane podajniki, podstawową różnicą jest to, ze do takiego nie przyjadą panowie z firmy i nie zamontują, tylko trzeba samemu kombinować. Koszt orientacyjny: 30% ceny nowego (biorąc pod uwagę transport, montaż, malowanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

No podajnik kubełkowy to piękna sprawa. Sam mam dwa i nie wiem co bym bez nich zrobił, chyba garba dostał. Mam tez 3 sztuki na sprzedaż takie 12 metrowe, u siebie ich nie postawie bo już nie potrzebne. Stan można powiedzieć idealny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surowa1994    2

a ja mam 2 biny jeden 30t 2007r a drugi 60 2004r jestem z nich bardzo zadowolony mam zamiar postawić jeszcze jeden 60t :P polecam :P


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

Czy bin musi być cały zapełniony zbożem czy może być w nim połowę zboża??

nie nie musi tyle ile masz zboża tyle sypiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    42

jestem na etapie budowy silosów BIN 2x 30 ton (BIN 20 WR), narazie gotowy jest projekt i jedna płyta fundamentowa, montaż silosu przewidziany jest na 20 tydzień. Zobaczymy jak będzie się sprawować ten silos....... :) jeśli wszystko będzie ok. to w przyszłym roku będę budował drugi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

jest możliwość aby na kosz przyjęciowy można było wjeżdżac i wywracać normalnie? bo przy takich koszach jak bin, to zboże się chyba rozsypuje przy kiprowaniu nie ?

Jakby ktoś mógł powiedzieć jak rozładowuje zboże do BINowego kosza, byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj