Cezary4514

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność.

Polecane posty

Mam 28 tonowy i na ten rok chcę postawić silos ok 70 ton.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masseyy    0

U mnie stoją BIN'y 2X 200 ton, 130t, 60t, 40t, 28t i 28t na stożku. Gdybym zapełnił wszystkie to zboża może by mi starczyło na sezon;)


MF 5470, Pronar 82SA, Ursus 3512, Weidemann 3006 i Bizonek Z056 xD Macie pytania w sprawie trzody?? Pisać!! Pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klopocik91    2

Witam. Czy warto kupić BINa 65 ton z dmuchawa i żmijka nie wiem jakiej długości niestety za ok 9500zł + koszty transportu? Jest rozebrany na części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masseyy    0

Ciekawe w jakim stanie ten BIN jest. Ale żmijki bym ci nie polecał. Lepiej załóż podnośnik kubełkowy. Jakbyś w przyszłości chciał kolejne postawić to tylko rozdzielnie zrobisz. A tak w ogółe żmijką to idzie jak "krew w nosa". Przetestowałem już to.


MF 5470, Pronar 82SA, Ursus 3512, Weidemann 3006 i Bizonek Z056 xD Macie pytania w sprawie trzody?? Pisać!! Pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Zmijka jak krew z nosa?? To chyba taka zmijka. Ja Kupilem z Dozamechu i daje 20 ton na godzine pszenicy.

U mnie stoja 2x68 ton BIN.

Edytowano przez szczewko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masseyy    0

No tak ale jak moja żmijka ma 12 metrów i prawie w pionie? A podnośnik kubełkowy ma zawsze większą wydajność. I nie trzeba takiego dużego silnika zakładać. Mam podnośkik 15 metrów i 2,2 kW silnik a przy żmijce 12 metrów 5 kW. Jak tak w żniwa chodzi cały dzień to róznica jest.


MF 5470, Pronar 82SA, Ursus 3512, Weidemann 3006 i Bizonek Z056 xD Macie pytania w sprawie trzody?? Pisać!! Pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ale biny 2x 68 to w dzień zapełnisz żmijką, przy 20 tonach /h. A koszt żmijki a podajnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masseyy    0

I zależy jaką masz dużą produkcje. Bo jak nie masz takiego dużego stada i nie masz zamiaru powiększać to się nie opłaca.


MF 5470, Pronar 82SA, Ursus 3512, Weidemann 3006 i Bizonek Z056 xD Macie pytania w sprawie trzody?? Pisać!! Pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja mam 2x130. Napełniam dmuchawą ssącą. A w tym roku żmijka do dmuchawy. to dmuchawa dawała z 13 ton na godzinę. Ale trza coś myśleć żeby to szło szybciej.Tylko raz w roku napełniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Moja zmijka Na fotce brakuje ostatniego odcinka z rozdzialaczem gdyz był montowany z podnosnika.

 

U mnie jest w pionie i ma dlugosc 10m, silnik 4.5kW.Koszt nieporownywalny do kubełkowego a jak bede chcial to rozdzielacz na 4 silosy mozna zamontowac. No i koszt 4700 netto vs 13150 za kubelek.

Edytowano przez szczewko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W dozamech jest żmijka pionowa z podajnikiem bocznym 14 metrów kosztuję 6,5tyś netto. Wydajność 15-22t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demzor    0

U mnie aktualnie stoją 2x Araj 100T będą na wiosne miały dołożone po jednym kręgu żeby miały 120 ton i planuje stożek z Ferum'a na 200t wszystko jest zintegrowane z suszarnia Ferum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masseyy    0

Możesz na kilka sposobów: żmijką albo śrutownikiem (jak masz ssąco- tłoczący) albo dmuchawą ssaco- tłoczącą.


MF 5470, Pronar 82SA, Ursus 3512, Weidemann 3006 i Bizonek Z056 xD Macie pytania w sprawie trzody?? Pisać!! Pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foster    2

Obecnie posiadam :

 

BIN - 120 T

BIN - 80 T

BIN - 120 T

 

Michał - 102 T lejowy postawiony w tym roku

 

W przyszłości będę przerabiał BIN-y na lejowe ( koszt to podobno 10 tys. 1 leja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

Obecnie 2 biny o 28T z 2001 roku,zasypywane są za pomocy dmuchawy ;)


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

ja mam zaprojektowane 4 biny po 100t z koszem przyjeciowym 6m długi podajnik kubełkowy 30t/h do tego wialnia odśrodkowa wstepnego czyszczenia. z binów mam podajniki podpodłogowe podłączone z powrotem na kubełek. gdybym chciał przeładowac lub rozładowac. silosy beda wyposazone w wentylatory do przedmuchu i sondy temperatury. miałem brac z michała lejowe ale mnei lej nie urządza bo wybieranie i tak bedzie odbywac za pomoca mobilnej mieszalni pasz a cenowo bin wychodzi korzystniej. jak przyjdzie do inwestycji to bede chciał zeby rękaw rozładunkowy został zrobiony pod mniejszym kątem ułatwi to wrzucenie do silosów weza z sawką. bateria ma zaplanowany układ gniazdowy z zaplanowanym miejscem na suszarnie ARAJA.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszNowak    6

Cześć. Lepiej koledzy postawić Bina czy Michała. Myślę nad 28t albo 68t. Tylko powiedzcie mi czy silos powinien być do końca na zimę zapełniony czy może być w nim np 70 % zboża??.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

zależy co kupisz taniej. po drugie jak często i w jaki sposób bedziesz go opróżniał i napełniał. wez pod uwage koszt budowy płyty fundamentowej.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Ja mam jeden 100t BIN a reszta na strych na obore....Nie wiecie czasem ile teraz kosztują 100t bin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj