Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność.

228 odpowiedzi na ten temat

#181 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisany 18 maj 2013 - 18:29

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność. Witam. Kupuje w tym roku silos 28 ton marki bin natomiast za rok 2 bin. Pierwszy ma służyć do przechowywania żyta natomiast późniejszy do pszenicy. W żniwa będzie przyworzone ziarno na przyczepach 6 tonowych. Chcę się poradzić jaki dokupić osprzęt by szybko i łatwo szedł rozładunek oraz załadunek. Będę bardzo wdzięczny za każdą informacje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność. Dzisiaj, 02:20
  •  

#182 Share Grzegorz83

Grzegorz83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 19 maj 2013 - 12:58

Panowie,a co powiecie na takie silosy,chcem rozpocząć produkcje,tego typu.moja strona www.laminaty-zpts.pl

Panowie,a co powiecie na takie silosy,chcem rozpocząć produkcje,tego typu.moja strona www.laminaty-zpts.pl

To silosy Mertensa są to najlepsze silosy do paszy na rynku.

#183 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 20 maj 2013 - 08:18

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność. posiadam silosy BIN 100 oraz 130 i na paletach już czekają kolejne dwa na montaż, również 130 i 100 ton, jestem z silosów bardzo zadowolony, u mnie zboże od spodu nie psuję sie, kwestia odpowiedniego uszczelnienia od dołu przy posadzce, w każdym z silosów mam zamontowane zmijki do opróżniania, piekna sprawa niemalże zero ręcznego podrzucania, zostaje na podłodze warstwa 5 cm zboża, jedyny minus to ich cena ale cóz wygoda kosztuje

Edytowany przez karol19, 20 maj 2013 - 08:23.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#184 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 27 maj 2013 - 13:28

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność. Jaką izolację robisz karol19? Czy ktoś posiada podajnik kubełkowy PK30?

Edytowany przez dralo5, 27 maj 2013 - 13:38.

#185 Share grzesiek5672

grzesiek5672

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 27 maj 2013 - 13:33

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność. 2X28T bin :)
"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

#186 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 grudzień 2013 - 12:05

Podpinam sie pod pytanie. Ma ktos te silosy? Mnie interesuje 25t. Teraz i WINKLER zaczął robić lejowe ale jakoś wykonanie nie bardzo mi sie podoba .

Witam . Napisałeś post 13 maja 2013 mam pytanie gdzie je widziałeś skoro do produkcji weszły po 15 maja???3818008518_7.jpg
Przenieś do galerii

#187 Share damianbudzyn

damianbudzyn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane :)

Napisany 26 grudzień 2013 - 13:45

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność. jeden 70 ton BIN

#188 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 18:22

Witam . Napisałeś post 13 maja 2013 mam pytanie gdzie je widziałeś skoro do produkcji weszły po 15 maja???3818008518_7.jpg
Przenieś do galerii

No na przykład na zdjęciach na all.. i u producenta :D .
Wiem ,wiem trochę technologia sie zmieniła i dla tego dwa takie lejki stoja u mnie :D a na wiosne zgłoszę sie po kolejne dwa ;) . Jest kila rzeczy do poprawki ale sa to szczegóły i z tego co wiem to defekty są cały czas eliminowane :D .
Pozdrowienia dla chłopaków z Winklera no i Szefa :D

Edytowany przez OKEY, 27 grudzień 2013 - 17:56.

#189 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 26 grudzień 2013 - 20:01

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność. Jaka jest różnica w cenie silosu 25ton z płaskim dnem a lejem?

#190 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 26 grudzień 2013 - 20:18

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność. praktycznie x2 :) Moze przesadziłęm ale znam ceny od 40 do 100t to nap. w binie miedzy płaskim 70t ( 14-15tys) a lejem 70t ( 24-25tys) róznica 10tys brutto podobnie w innych wielkosciach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 26 grudzień 2013 - 20:22

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność. No to przyznam, że różnica znacząca. Niespodziewałem się, że aż taka.

#192 Share AgroSil

AgroSil

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 13:31

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność. Witam
"Nie taki diabeł straszny jak go maluja". Dla porównania płaskodenny Michał 6654 zł brutto z montażem (do ceny należy dolizyć bloczki pod podłogę). Lejowy 24,5t 10639 zł. Więc nie jest to dwa razy wiecej. Transportu nie liczę bo występuje w obu przypadkach. Dodatkowo przy montazu płaskodennego silosu ekipa na czas montażu jest na twoim utrzymaniu więc dochodzi koszt wyżywienia, a czasami w zalezności od trasy jaką mają monterzy również i nocleg. Silos lejowy 24,5t jest fabrycznie zmontowany i dostarczany do klienta w całości. Tzn przywozi go samochód z HDS -em i stawia na płycie. Silos posiada bogate wyposażenie fotki możesz obejrzeć tutaj

http://www.agrosil.p...sy-7-8-24-5-ton

Plusów silosów lejowych nie bede opisywał bo kto przeżył łopatologje w płaskodennym to wie o co chodzi. Pozdrawiam i służe radą...

#193 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 styczeń 2014 - 18:51

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność. UWAGA!! u "WINKLERA" ekipa jest na własnym wyżywieniu i nocleu , nie generują dodatkowych zbędnych kosztów dla rolnika.

#194 Share Baarth

Baarth

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 08 luty 2014 - 23:10

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność. Sprytna ekipa z Michała montuje dwa silosy po 55 ton w dwa dni . Jedyne co trzeba pokryć albo zapewnić to nocleg dla 5 osób. 5 x 30 zł za jeden nocleg to nie tragednia przy inwerstycji za ponad 40 tys zł.

Pozdrawiam
New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

#195 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 luty 2014 - 09:44

Sprytna ekipa z Michała montuje dwa silosy po 55 ton w dwa dni . Jedyne co trzeba pokryć albo zapewnić to nocleg dla 5 osób. 5 x 30 zł za jeden nocleg to nie tragednia przy inwerstycji za ponad 40 tys zł.

Pozdrawiam

To ja się pytam czy oni spią przy tych zbiornikach . Jeden zbiornik na dzień to się nie przemęczają !!! widziałem jak montują z "WINKLERA" w 12.5 godziny zmontowali trzy zbiorniki po 60 ton . to ja się pytam gdzie ten spryt???

#196 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 09 luty 2014 - 12:23

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność. Obawiam się ,że nie widziałeś montażu silosa lejowego.Winkler nie jest zły ale jeszcze parę lat musi produkować silosy żeby dorównać liderom bo wszystko wychodzi dopiero podczas montażu i użytkowania.

#197 Share benek68

benek68

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 luty 2014 - 15:40

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność. widzę ,że kolega ma swoje ulubione silosy i nie da się przekonać :)
silosy jak silosy kawałek blachy i tyle mam 2 stare BINy 60tki , dla mnie ważniejsze jest jak to ustrojstwo naładować , a później opróżnić .to jest problem i każda firma robi to samo od kiedy pamietam
ostatnio dostawiłem 4x120 od AGOSa , cenowo podobnie jak inni,ale zaoszczędziłem 30-40 tys. na kubełku najważniejsze było ,że właściwie 2 przenośnikiami mogę je wszystkie załadować , a póżniej rozładować i to przy 15t na godzinę , gdzie stare żmijki dawały tak okolo 6-7 ton. Fajna opcja jest z tą rurą co idzie przez środek silosu , bo dzięki temu ładujesz do końca pojemnosć i najkrócej jak sie da ...

kubełek, ale jak zobaczyłem koszty fundamentów ,wieży , robocizny to masakra
też chciałem lejowe stawiać ,ale dużo drojezej wychodzą od płaskich

tutaj masz filmik jak to działa, ale dokładnie nie widać

#198 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 09 luty 2014 - 16:05

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność. Fajnie to wyglada na obrazku ale wkłądanie żmijki wyciaganie to nie tak hop to nie wazy 50kg trzeba kilka osób lub ładowacz czy łądowarka a wkładajac ta dzióra pod skosem to trzeba rozbierac zmijke na czesci i po 2m składac. WIqadomo kubełek droga impreza ale żmijka pionowa mysle ze to prostsze rozwiazanie i do załadunku także może słuzyc a 15-20t/h tez pójdzie. mam żmijke z pom augustów stndardowa chyba 160mm jak pamietam to autko 30t pszenicy około 2 godziny z lejowego silosu

Edytowany przez bialy2005, 09 luty 2014 - 16:06.

#199 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 luty 2014 - 08:26

Obawiam się ,że nie widziałeś montażu silosa lejowego.Winkler nie jest zły ale jeszcze parę lat musi produkować silosy żeby dorównać liderom bo wszystko wychodzi dopiero podczas montażu i użytkowania.

Masz rację ale i tak jak na pierwszy rok produkcji silosów lejowych zrobili ogromne postępy .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 22:31

Ile macie silosów, jakie(nazwa).I jaka pojemność. @rysiaczek1980 tylko chwalisz i chwalisz swój wyrób :D Co do montażu to chłopaki daja rade 2x96t od 5.00 do 22.00 na gotowo. Spasowanie elementów naprawde wysoki poziom z montażem nie było problemów. Brakuje do szcześcia detali w obróbkach ale to ma służyc magazynowaniu, a nie oglądaniu. Jak wypadnie pogadamy za rok.