Skocz do zawartości

Zdjęcie

brak sprzęgła MF3160

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukasz15b

lukasz15b

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 maj 2016 - 11:29

brak sprzęgła MF3160

Witam

Od niedawna użytkuje MF3160 spotkał mnie taki problem. Któregoś dnia straciłem sprzęgło.(Nie wysprzęglało i miękkie wpadało w podłogę). Może i bez potrzeby wymieniłem pompkę (sam nie wiem), ale pompka nowa, sprzęgło odpowietrzone, pedał twardy, a dalej

nie wysprzęgla. Może miał ktoś podobną sytuację i mógłby coś podpowiedzieć. Byłbym bardzo wdzięczny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
brak sprzęgła MF3160 Dzisiaj, 04:06
  •  

#2 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 15 maj 2016 - 11:51

brak sprzęgła MF3160

już pomijam fakt że google o takim traktorze nie słyszało ale jeśli pompka nowa (można domniemywać że sprawna) to cóż zostało do sprawdzenia jak nie sam siłownik? Ale jeśli pompa poprawnie pracuje bez reakcji na siłowniku to... tam chyba w ogóle uszczelnień już nie ma a wszystko musi być zalane olejem. Wchodzisz pod traktor, odkrecasz pokrywke i patrzysz co sie dzieje

#3 Share lukasz15b

lukasz15b

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 maj 2016 - 12:36

brak sprzęgła MF3160 Ma Pan rację pisze w imieniu brata tak mi podał nr i trochę przekrecil
Mowa jest o MF 6130

#4 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 15 maj 2016 - 12:42

brak sprzęgła MF3160

już pomijam fakt że google o takim traktorze nie słyszało ale jeśli pompka nowa (można domniemywać że sprawna) to cóż zostało do sprawdzenia jak nie sam siłownik? Ale jeśli pompa poprawnie pracuje bez reakcji na siłowniku to... tam chyba w ogóle uszczelnień już nie ma a wszystko musi być zalane olejem. Wchodzisz pod traktor, odkrecasz pokrywke i patrzysz co sie dzieje

Gdyby wysprzęglik był całkowicie rozszczelniony to pierwsze pytanie jakie by było to : z czego może w tym miejscu cieknąć ? :D

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#5 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 15 maj 2016 - 12:56

brak sprzęgła MF3160

też racja. Ty miałeś problemy z takim MFem co nie?? Teraz czytam to tam pewno sprzegło mokre ma http://www.agrofoto.... sprzegło 6150

Filtr http://www.bima.pl/p...DRAULIKI-MF/606

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 15 maj 2016 - 15:11

brak sprzęgła MF3160

Zależy czy ma rewers przy kierownicy czy tak jak w starszej serii. U mnie też był problem z ciężkim wbiciem bigu ( najbardziej na postoju ) ale raczej sprzęgło nie ciągnęło bo gdyby tak było jechał by do przodu,  a bierze dużo wyżej niż zaczyna się podłoga :D Po wyczyszczeniu trójdziału + trochę podniesienie dolnego kieliszka wybieraka ( tyle na ile było regulacji na śrubach ) + wyregulowanie górnego kieliszka i nasmarowanie wszystkiego - jest lepiej :) Jeszcze kiedyś przyjrzę się pompce bo ten jałowy ruch trochę mnie dziwi ale póki co chodzi.

PS. dużo osób tej serii 61XX ma problemy z płynnym ruszeniem bez szarpania - u mnie na szczęście ten problem nie występuje nawet po całym dniu ciężkiej pracy polowej.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#7 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 15 maj 2016 - 15:18

brak sprzęgła MF3160

U mnie któryś dzień sprzegło zrobiło się mega twarde i zaczynało ciągnąć dopiero na samej górze...nacisnąłem z ledwościa odpowietrznik... wyższe ciśnienie z jakiegoś powodu tam poszło. Od tego czasu święty spokój

A ten pomiar cisnienia o którym kiedyś wspominałem to.. u mnie nie dam rady zrobić bo tego króćca nie umie podmienić na odpowiednik pasujący mi do zegara. Inne króćce w traktorze na czas pomiaru podmieniam na "typowe"

Edytowany przez lukbold, 15 maj 2016 - 15:24.

#8 Share kamilk19912

kamilk19912

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 15 maj 2016 - 15:35

brak sprzęgła MF3160

Lukbold kup sobie złącze diagnostyczne do maszyn budowlanych cat jcb itp koszt okolo 150 zł z zegarem i dodatkowym przejściem i mierzysz wszystko od hydrauliki w ferdku.

#9 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 15 maj 2016 - 16:12

brak sprzęgła MF3160

jakbym tego zestawu pomiarowego z dwoma zegarami nie dostał za flaszke to może i bym skorzystał z Twoich porad. Nie ma co wybrzydzać a na moje potrzeby musi wystarczyć. Chyba żeby gdzie dorwał sam wężyk z szybkozłącem pod ferdka tylko jak to się fachowo nazywa takie złącze? http://allegro.pl/sz...6176120773.html chyba to jest to ale wężyka pod zegar 1/4 (chyba taki) żeby do tego pasował znaleźć nie umie

Edytowany przez lukbold, 15 maj 2016 - 16:22.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share kamilk19912

kamilk19912

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 15 maj 2016 - 16:22

brak sprzęgła MF3160

http://sklep.autokra...urzadzenia.html to jest to ja akurat kupiłem zestaw z Parkera, to co podałeś to akurat samiec. Wężyk to pikuś jedziesz do firmy co zakuwają węże i mówisz co chcesz lub zostawiasz gwinty i żeby dopasowali jak zwykle są w calach.