Skocz do zawartości

Zdjęcie

ursus c-330 brak ciśnienia oleju

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rysiek76

rysiek76

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 maj 2016 - 22:56

ursus c-330 brak ciśnienia oleju Witam
Mam problem z ciśnieniem oleju po odpaleniu ciagnika. Świeci kontrolka około 15 sekund po odpaleniu do czasu napełnienia filtra olejem przez pompe. Pompa czujnik olej filtr nowe a problem pozostał. Pytanie czy olej ma spływać z filtra do misy po zgaszeniu silnika?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ursus c-330 brak ciśnienia oleju Dzisiaj, 13:24
  •  

#2 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 15 maj 2016 - 07:14

Dalsza praca silnika z takim niedomaganiem jest niedopuszczalna!

Każdy z nowo zakupionych elementów może posiadać wadę fabryczną. Jeśli chodzi o spływanie to zależy od budowy filtra. Aby przeciwdziałać spływaniu oleju z filtra stosuje się w ich budowie wewnętrzny zawór przeciw-zwrotny zapobiegający cofaniu się oleju. Kiedy silnik nie pracuje, zawór ten zapobiega ściekaniu oleju z filtra, co w rezultacie skraca czas pracy jednostki napędowej z niskim ciśnieniem oleju w chwili i tuż po odpaleniu silnika. Zawór ten to zazwyczaj gumowa uszczelka, którą można zobaczyć przez otwory w pokrywie filtra. Nawet samo napełnianie filtra bez zaworu przeciw-zwrotnego może trwać max 5 sekund, ale nie 15. Problem tkwi także w innym miejscu.

Może to być:

1. niski poziom oleju lub nieodpowiedniej jakości olej
  2. niesprawny czujnik ciśnienia oleju
  3. nieszczelności układu olejowego
  4. niesprawna pompa oleju
  5. przytkany wlot oleju do pompy z miski olejowej
  6. zablokowany w pozycji otwartej zawór przelewowy regulujący ciśnienie oleju w układzie lub ogólnie niesprawność zaworu
  7. ...

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#3 Share bercikowybercik

bercikowybercik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 15 maj 2016 - 10:28

Miałem taki sam problem. okazało się, że olej był za rzadki.

Wymieniłem olej i końcówki wtryskiwaczy. Problem minął, ponieważ jeden wtryskiwacz tak lał, że do ok 1000obr/min nie było suwu pracy na jednym cylindrze i olej napędowy przedostawał się do miski przez pierScienie i rozcięczał ojej

#4 Share rysiek76

rysiek76

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 maj 2016 - 10:59

ursus c-330 brak ciśnienia oleju AlaCapone każdy z twoich pomysłów sprawdzałem wymieniając elementy tj. olej filtr czujnik i pompe oleju i żadnej zmiany nie było. Stawiam na nieszczelności w układzie. Problem pojawił się przez ostatnie 30 mtg i sie pogłębia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 15 maj 2016 - 19:30

Trzeba szukać przyczyny do skutku.

Filtr olejowy to oczywiście puszkowy jednorazowy, zaś nowy olej, który zalałeś silnik to ...?

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#6 Share rysiek76

rysiek76

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 maj 2016 - 21:31

ursus c-330 brak ciśnienia oleju Filtr puszkowy jednorazowy był filtron jest org. ursus a olej jak zwykle od lat elf 15w40. Dodam że praca silnika się nie zmieniła tak samo moc tylko ta kontrolka swieci po odpaleniu. Przy odpalaniu do 30 minut od ostatniego odpalania kontrolka gaśnie w chwili rozruchu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 16 maj 2016 - 07:29

Jeśli zastosowałeś filtr marki "filtron" to standardowo montowany jest weń zawór przeciw-zwrotny, jak i olej nie jest tego przyczyną. Skoro tak, to pozostaje szukać przyczyny dalej, dużo wskazuje na nieszczelność zwłaszcza poniżej filtra.