Skocz do zawartości

Zdjęcie

Alternator 30A do U 1224.

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jktuning

jktuning

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 23:15

Alternator 30A do U 1224. Witam mam pytanie ile wytrzyma czeski altek 30A w ursusie 1224 bo chciałbym założyć jeszcze lampy robocze na przód a mam już radio lampy tył i całe orginalne oświetlenie. znajomemu poszła z dymem cała instalacja.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Alternator 30A do U 1224. Dzisiaj, 11:04
  •  

#2 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 23:45

Alternator 30A do U 1224.

Witam mam pytanie ile wytrzyma czeski altek 30A w ursusie 1224 bo chciałbym założyć jeszcze lampy robocze na przód a mam już radio lampy tył i całe orginalne oświetlenie. znajomemu poszła z dymem cała instalacja.

Tak na granicy zapotrzebowania, cały czas nie palą sie wszystkie żarówki, stop, kierunki i inne odbiorniki chwilowo, przydałby się mocniejszy. Lampy robocze podłącz poprzez przekaźnik i nie będą obciązac dodatkowo instalacji oświetlenia. Jeśli masz amperomierz , to będziesz widział bilans prądu (do akumulatora, czy z akumulatora)

#3 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 00:23

Alternator 30A do U 1224. Trudno powiedziec ile wytrzyma bo to zależy od jego stanu obecnego, z czasem padną łozyska i szczotki. Ale nie wiem co to ma do założenia kolejnych świateł? On bedzie przy dużym poboże prądu pracował na max swojej wydajności. I jeśli pobór pradu bedzie wiekszy od jego mozliwosci to po prostu brakujacy prad bedzie płynął z akumulatora i sam akumulator nie bedzie ładowany. I to nie bardzo ma się do jego żywotności bo wcześnij padnie akumulator.
A dokładajac kolejne odbiorniki to pomyśl o zmianie przewodu od akumulatora do stacyjki na grubszy albo podwójny(dołóż kolejny), a do samych świateł puść nowe kable nie wykorzystuj używanych przewodów i napewno uchronisz instalacje od spalenia.
No i zgadzam sie z kolegą @zorzyk2 :) że przydał by sie mocniejszy. I może nigdy nie będą ci sie świecic wszystkie żarówki na raz wiec może jakos da rade.

#4 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 11:18

Alternator 30A do U 1224. to dla niego taka robota na granicy ;/ wiec lepiej daj pare groszy wiecej na mocniejszy zeby pozniej nie miec problemów jak ten padnie albo jak ci sie zrobi tak jak u kolegi

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 11:34

Alternator 30A do U 1224. Ale ja nie rozumiem co ma spalenie instalacji w ciagniku do małej wydajności alternatora. Skoro mały to mało amperów może dać , a więc bardziej niebezpieczny dla instalacji był by alternator dużej mocy. Może byc nawt 2kW alternator i jeśli instalacji sama w sobie jest sprawna to on nic jej nie zrobi. Ryzykowne jest montowanie dodatkowych odbiorników np. lamp halogenowych do oryginalnej instalacji, która nie była przewidziana na takie modyfikacje i na takie obciazenie i dla tego może się sfajczyć.

#6 Share jktuning

jktuning

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 21:17

Alternator 30A do U 1224. czy altek 55a wystarczy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 21:22