Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyskakuje 5 bieg pomocy

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Damian118

Damian118

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 maj 2016 - 20:04

Wyskakuje 5 bieg pomocy

Błagam o pomoc. Wyskakuje mi 5 bieg. Moze mi ktos pomoc co jest do wymiany?? synchronizator czy tryb?? Bede bardzo wdzieczny za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wyskakuje 5 bieg pomocy Dzisiaj, 06:21
  •  

#2 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 11 maj 2016 - 20:30

Wyskakuje 5 bieg pomocy

Synchronizator jest po to żeby bez zgrzytów włączyć odpowiedni bieg. Jeśli tak jest synchronizator dobry.  tryby są zazębione na stałe i też nie ma mowy żeby wyskaiwały bo to fizycznie niemożliwe (kolega chyba nigdy w życiu skrzyni synchronizowanej nie widział) jedyne co może być to zużyte sprzęgła kłowe albo przesówka która się z nimi zazębia.

#3 Share Damian118

Damian118

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 maj 2016 - 20:43

Wyskakuje 5 bieg pomocy

Przyznaje sie ze nie widzialem. Jestem ciemy w takich sprawach. To jest tak ze jak włącze 5 to jedzie ale ale musze mocno ja wbic zeby siedziala i jak popuszcze gazu podczas jazdy to wyskakuje.Jezeli normalnie ja wrzuce jak kazdy bieg to tak jakby nie zazebiala bo delikatnie zgrzyta i wyskakuje po chwili. Inne biegi oczywiscie wchodza dobrze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share mko09ijn

mko09ijn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 11 maj 2016 - 22:09

Wyskakuje 5 bieg pomocy

Bez rozbiorki i ogledzin skrzyni nie da sie stwierdzic co jest do wymiany. Trzeba sprawdzic mechanizm blokowania biegu (zatrzask, kulka+ sprezyna lub co tam jest), przesówke lub kolo zebate. Właczanie biegu polega na zazebieniu przez sprzeglo klowe walka (jakby wewnetrzna czesc przesówki) za pomoca synchronizatora z kolem zebatym danego biegu. Na kole zebatym oprocz zebow po obwodzie jest tez naciete sprzeglo klowe na bocznej sciance kola ktore wlasnie to zazebia sie z przesowka. Prawdobodobnie do wymiany przesówka + kolo biegu mimo ze zęby po obwodzie są całe. Ewentualnie łozysko igielkowe miedzy walkiem a kolem danego biegu sie zuzylo i kolo ma luz. Kolega chyba tez nie widzial skrzyni synchronizowanej albo widzial a nie zrozumial jak to dziala :)

Edytowany przez mko09ijn, 11 maj 2016 - 22:12.

#5 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 12 maj 2016 - 13:14

Wyskakuje 5 bieg pomocy

Widziałem wiele skrzyń zsynchronizowanych od fiata 126 do dużych ciężarówek przez traktory i inne sprzęty Nie pisałem tak szczegółowo bo widac ze założyciel tematu i tak sam tego nie jest w stanie rozpoznać co jest zużyte skoro jeszcze nie rozbierał takich skrzyń A na marginesie (skoro się tak licytujemy kto się zna a kto nie0 moge podpowiedzieć że mogą też być jeszcze wytarte widełki które od przesówki o czym nie wspomniałeś, ale według mnie nie ma co się przechwalać wiedzą bo pewnie i ja i ty się znamy na tym rownie dobrze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Damian118

Damian118

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 13 maj 2016 - 10:28

Wyskakuje 5 bieg pomocy

Ma ktos Deutz Fahr 6.05 bo mam jeszcze kilka pytan na temat tego ciagnika.Najlepiej popisac na PW zeby nie smiecic tematu. Pozdrawiam 

Dodaj odpowiedź