Fanzlo96

Młody rolnik a praca w straży granicznej

Polecane posty

Fanzlo96    0

Witam. Właśnie skończyłem IV klasę technikum pojazdów samochodowych i chciałbym ubiegać się o dotacje na młodego rolnika. Jeśli uzupełnienie kwalifikacje w zawodzie i dostane pieniądze na młodego rolnika to czy będę mógł ubiegać się o pracę w straży granicznej, czy będę musiał pracować tylko i wyłącznie na gospodarstwie? Chyba, że mogę już teraz zacząć pracę i w trakcie uzupełniać kwalifikacjie i wziąć młodego? Bardzo zależy mi na tym, żeby się dostać do sg. Proszę wytłumaczcie mi jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego niestety albo młody albo praca, chyba że na czarno. Ja dostałem to wsparcie tylko jeszcze ze starego PROW-u i tam było napisane że rok obowiązkowego ubezpieczenia KRUS czyli nawet żadna umowa zlecenie nie wchodzi w grę. Po roku czasu już jest inaczej. Rok od otrzymania gotówki na konto( chociaż tak było w starym młodym rolniku) musisz być ubezpieczony w KRUS-ie. A co do straży granicznej to tam pewnie dostaniesz umowę o pracę wiec ubezpieczony w ZUS-ie więc coś takiego odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanzlo96    0

Ale gdy upłynie rok od otrzymania pieniędzy to chyba wtedy mógłbym starać się o pracę na na umowę o pracę i w straży chyba mógłbym być tez na kursie.
KURS-ie *
KRUS-ie *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze nie minął rok więc jeszcze nie wiem jak to z pracą później sprawa wygląda. Z tego co wiem to po roku czasu już nie trzeba być w pełni ubezpieczonym w KRUS-ie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanzlo96    0

Niby dlaczego kombinator? Nie mam aż tak dużego gospodarstwa, żeby cały czas na nim siedzieć więc mógłbyś sobie dorobić. W dodatku rodzice są jeszcze młodzi i chcą, żebym szukał pracy.Tym bardziej, że praca w sg byłaby dobra, ponieważ tam są 12 godzinne zmiany a także nocki i później trochę wolnego i tak dalej. Wtedy i na gospodarstwie mógłbym porobić. Trzeba sobie radzić w życiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44
Napisano (edytowany)

jeden znajomek robi w SG, to MR zrobił na żonkę.

 

będąc na Krus można pracować na umowę zlecenie pod warunkiem, że wynagrodzenie nie przekroczy połowy najniższej krajowej. u mnie to było 800 zł brutto. po 12 miesiącach od wypłaty pomocy (zaświadczenie z Krus dla Agencji) możesz iść do pracy na Zus gdziekolwiek.  ja 13.03.2015 miałem wypłatę pomocy, a od 1.04.2016 jestem na umowie o pracę. 

 

http://www.krus.gov.pl/aktualnosci/dokument/artykul/wazne-dla-osob-wykonujacych-umowy-agencyjne-umowy-zlecenia-lub-inne-umowy-o-swiadczenie-uslug/

 

 

Edytowano przez jaroWM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

nie da sie byc jednoczesnie ubezpieczonym w KRUS i ZUS jak pojdziesz do pracy na umowe o prace badz zlecenie automatycznie jestes wykreslany z KRUS i jak tracisz prace musisz z powrotem placic KRUS


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

to dlaczego będąc na Krusie miałem umowę zlecenie na 800 zł brutto zgłoszoną do Krus i wszystko było ok? przepisy zmieniły się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanzlo96    0

Wychodzi na to, że najlepszym rozwiązaniem byłoby płacić KRUS przez te 12 miesięcy i w tym czasie dorabiać sobie na czarno a po upływie 12 miesięcy starać się o pracę w mundurowe i jeśli by przyjęli to wtedy przejść na ZUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

Niby dlaczego kombinator? Nie mam aż tak dużego gospodarstwa, żeby cały czas na nim siedzieć więc mógłbyś sobie dorobić. W dodatku rodzice są jeszcze młodzi i chcą, żebym szukał pracy.Tym bardziej, że praca w sg byłaby dobra, ponieważ tam są 12 godzinne zmiany a także nocki i później trochę wolnego i tak dalej. Wtedy i na gospodarstwie mógłbym porobić. Trzeba sobie radzić w życiu

Kolego, pracuje w SG i nie ma takiego szalu z wolnym czasem. Po pierwsze nie wszedzie sa 12(13) godzinne zmiany. Na sporej czesci sa 8 i tu juz nie jest tak fajnie. Po drugie niekoniecznie dostaniesz przydzial blisko domu. Rzuca Cie na drugi koniec oddzialu i bedziesz dojezdzac np ponad sto km 5razy w tygodniu. Ja mam akurat blisko, ale i tak nie zawsze wyrabiam sie z robota na czas i musze najmowac . Oczywiscie mozesz trafic blisko domu i na 12 i wtedy faktycznie jest niezle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj