Skocz do zawartości

Zdjęcie

Młody rolnik a praca w straży granicznej

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Fanzlo96

Fanzlo96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 maj 2016 - 14:12

Młody rolnik a praca w straży granicznej Witam. Właśnie skończyłem IV klasę technikum pojazdów samochodowych i chciałbym ubiegać się o dotacje na młodego rolnika. Jeśli uzupełnienie kwalifikacje w zawodzie i dostane pieniądze na młodego rolnika to czy będę mógł ubiegać się o pracę w straży granicznej, czy będę musiał pracować tylko i wyłącznie na gospodarstwie? Chyba, że mogę już teraz zacząć pracę i w trakcie uzupełniać kwalifikacjie i wziąć młodego? Bardzo zależy mi na tym, żeby się dostać do sg. Proszę wytłumaczcie mi jak to jest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Młody rolnik a praca w straży granicznej Dzisiaj, 19:44
  •  

#2 Share mateusz1151010

mateusz1151010

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 11 maj 2016 - 21:28

Kolego niestety albo młody albo praca, chyba że na czarno. Ja dostałem to wsparcie tylko jeszcze ze starego PROW-u i tam było napisane że rok obowiązkowego ubezpieczenia KRUS czyli nawet żadna umowa zlecenie nie wchodzi w grę. Po roku czasu już jest inaczej. Rok od otrzymania gotówki na konto( chociaż tak było w starym młodym rolniku) musisz być ubezpieczony w KRUS-ie. A co do straży granicznej to tam pewnie dostaniesz umowę o pracę wiec ubezpieczony w ZUS-ie więc coś takiego odpada.

#3 Share Fanzlo96

Fanzlo96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 maj 2016 - 21:40

Młody rolnik a praca w straży granicznej Ale gdy upłynie rok od otrzymania pieniędzy to chyba wtedy mógłbym starać się o pracę na na umowę o pracę i w straży chyba mógłbym być tez na kursie.
KURS-ie *
KRUS-ie *

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share mateusz1151010

mateusz1151010

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 11 maj 2016 - 22:01

U mnie jeszcze nie minął rok więc jeszcze nie wiem jak to z pracą później sprawa wygląda. Z tego co wiem to po roku czasu już nie trzeba być w pełni ubezpieczonym w KRUS-ie.

#5 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 12 maj 2016 - 06:05

Młody rolnik a praca w straży granicznej następny kombinator.

#6 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 12 maj 2016 - 07:29

takie czasy trzeba kombinowac...

#7 Share Fanzlo96

Fanzlo96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 maj 2016 - 08:59

Młody rolnik a praca w straży granicznej Niby dlaczego kombinator? Nie mam aż tak dużego gospodarstwa, żeby cały czas na nim siedzieć więc mógłbyś sobie dorobić. W dodatku rodzice są jeszcze młodzi i chcą, żebym szukał pracy.Tym bardziej, że praca w sg byłaby dobra, ponieważ tam są 12 godzinne zmiany a także nocki i później trochę wolnego i tak dalej. Wtedy i na gospodarstwie mógłbym porobić. Trzeba sobie radzić w życiu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 12 maj 2016 - 09:24

jeden znajomek robi w SG, to MR zrobił na żonkę.

będąc na Krus można pracować na umowę zlecenie pod warunkiem, że wynagrodzenie nie przekroczy połowy najniższej krajowej. u mnie to było 800 zł brutto. po 12 miesiącach od wypłaty pomocy (zaświadczenie z Krus dla Agencji) możesz iść do pracy na Zus gdziekolwiek.  ja 13.03.2015 miałem wypłatę pomocy, a od 1.04.2016 jestem na umowie o pracę. 

http://www.krus.gov....adczenie-uslug/

Edytowany przez jaroWM, 12 maj 2016 - 09:33.

#9 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 12 maj 2016 - 09:28

Młody rolnik a praca w straży granicznej nie da sie byc jednoczesnie ubezpieczonym w KRUS i ZUS jak pojdziesz do pracy na umowe o prace badz zlecenie automatycznie jestes wykreslany z KRUS i jak tracisz prace musisz z powrotem placic KRUS
ZETOR TEAM

#10 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 12 maj 2016 - 09:37

to dlaczego będąc na Krusie miałem umowę zlecenie na 800 zł brutto zgłoszoną do Krus i wszystko było ok? przepisy zmieniły się?

#11 Share Slavo

Slavo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 12 maj 2016 - 09:45

Młody rolnik a praca w straży granicznej jaroWM masz racje

#12 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 12 maj 2016 - 10:15

Wprowadzili nowe przepisy aby strażacy OSP nie byli poszkodowani i nie tracili ubezpieczenia w KRUS za kilka złotych z umowy zlecenia - http://www.dodr.pl/z...-umowe-zlecenie

#13 Share Fanzlo96

Fanzlo96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 12 maj 2016 - 13:10

Młody rolnik a praca w straży granicznej Wychodzi na to, że najlepszym rozwiązaniem byłoby płacić KRUS przez te 12 miesięcy i w tym czasie dorabiać sobie na czarno a po upływie 12 miesięcy starać się o pracę w mundurowe i jeśli by przyjęli to wtedy przejść na ZUS

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Wszelakie

Napisany 22 maj 2016 - 13:50

Niby dlaczego kombinator? Nie mam aż tak dużego gospodarstwa, żeby cały czas na nim siedzieć więc mógłbyś sobie dorobić. W dodatku rodzice są jeszcze młodzi i chcą, żebym szukał pracy.Tym bardziej, że praca w sg byłaby dobra, ponieważ tam są 12 godzinne zmiany a także nocki i później trochę wolnego i tak dalej. Wtedy i na gospodarstwie mógłbym porobić. Trzeba sobie radzić w życiu

Kolego, pracuje w SG i nie ma takiego szalu z wolnym czasem. Po pierwsze nie wszedzie sa 12(13) godzinne zmiany. Na sporej czesci sa 8 i tu juz nie jest tak fajnie. Po drugie niekoniecznie dostaniesz przydzial blisko domu. Rzuca Cie na drugi koniec oddzialu i bedziesz dojezdzac np ponad sto km 5razy w tygodniu. Ja mam akurat blisko, ale i tak nie zawsze wyrabiam sie z robota na czas i musze najmowac . Oczywiscie mozesz trafic blisko domu i na 12 i wtedy faktycznie jest niezle.