Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak przejąc zaniedbane pole?

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adas1999

adas1999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 10 maj 2016 - 12:33

Witam mam taki problem z moim sąsiadem, a mianowicie od kilkunastu lat nie uprawia pola kiedyś jak był jeszcze pgr to to obrabiali a teraz już nic z tym nie rosną. Na polu można spotkać świerki sosny i inne krzaki są to po prostu samosiejki , i również przychodzą tam zwierzęta dziki, łosie i niszczą mi uprawy. Próbowałem gadać aby oddali mi to w dzierżawę ale nie chcą. I moje pytanie czy zgłosić się do urzędu gminy że pole nie jest sztucznie zalesione, i aby wysłali pismo o ścinkę drzew lub odebraniu pola na własność? Proszę o szybką pomoc bo żal mi patrzeć na te 2,5ha ziemi klasy 3 jak się marnuje i jak moje pola sa niszczone przez dziki i sarny a jak niebyło tego ugoru to i zwierząt nie było.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak przejąc zaniedbane pole? Dzisiaj, 20:23
  •  

#2 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 10 maj 2016 - 12:41

Ty naprawdę tak myslisz czy tylko udajesz i głupoty piszesz??? Nikt nikomu w tym państwie nic nie zabiera!!! i pogódź się z tym!! A na marginesie to nie jesteś dobrym człowiekiem skoro chcesz komuś coś zabierać te  czasy juz się dawno skończyły!!

#3 Share adas1999

adas1999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 10 maj 2016 - 13:34

Drogi kolegą jeśli nie znasz się na gospodarstwie to lepiej się nie odzywaj ;[. To nie tobie zwierzęta niszczą rośliny i później plony. Po prostu jestem zły na takich ludzi, którzy mają pola i oczywiście zdrowie i nie chcą uprawiać ani oddać w dzierżawę . Dlatego państwo powinno coś z tym zrobić, aby rolnictwo szło do przodu a i tak ziemia przejdzie na własność państwa bo mój sąsiad nie ma dzieci ani żony ani bliskich krewnych więc chce to wziąć i doprowadzić do jakiegoś ładu i porządku inni sąsiedzi też mnie popierają bo im ten ugór przeszkadza i boją się niebezpieczeństwa np. pożaru wtedy cała wioska i pola by się spaliły w kilka minut. Ten ugór to tykająca bomba szczególnie w suche lato. Co z tym zrobić?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

100 sekund: 22 lipca 2016 zobacz »

•  

#4 Share Roman_h2

Roman_h2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 10 maj 2016 - 13:43

Jak przejąc zaniedbane pole? Postaw sobie płot albo mur i od czyjeś własności się odczep.

#5 Share adas1999

adas1999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 10 maj 2016 - 14:26

Następny geniusz a na płot mi dasz, takie myślenie ludzi człowiek który by miał zaniedbane pole i nie jest w stanie obrobić pola powinien być bardzo wdzięczny że pole się nie zmarnuje te drzewo bym mu nawet pocioł i chłopina by miał na opał. Za niedługo dziki będę podchodzić pod dom i może puszcze to płazem, jak kogoś nie zaatakują . Chociaż nie chłop zrobi przecinkę albo zetnie te drzewa

#6 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 10 maj 2016 - 14:40

Jak przejąc zaniedbane pole? ale zrozum, jezeli nie pisze o doplaty to te pole moze byc w takim stanie jakim jest! on placi podatek a jezeli nie chce skorzystać to nie, jego strata, co tu duzo mówić. U mnie też są takie kawalki szczególnie jak cwaniacy maja trawy ktorych i tak nie kosza... nic nie zrobisz. Nie ma przepisu ze na polu nie moze rosnąć drzewo, trawa czy krzaki tym bardziej jeżeli nie pisze o doplaty
sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

#7 Share KamilBugdol

KamilBugdol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 10 maj 2016 - 14:51

Jak przejąc zaniedbane pole? pastucha se daj i ci nie wejda

#8 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 10 maj 2016 - 15:03

tez mam małe kawałki takie po 0.3 -0.2 ha rozrzucone, których nie obrabiam bo mam duże to tych małych mi się po prostu nie chce ale jakby mi ktoś chciał to zabrać to żywy by nie wyszedł z podwórka

#9 Share ukaszPrzyby

ukaszPrzyby

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 10 maj 2016 - 18:13

Jak przejąc zaniedbane pole? Karol a w dzierżawę byś oddał?

#10 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1375 postów

Napisany 10 maj 2016 - 18:17

Przejąć "Bo Mi potrzebne" , ale jebnął rozumem :rolleyes: :D :P . To po prostu była by zwykła kradzież .

Edytowany przez zetorki12, 10 maj 2016 - 18:19.

ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share leonardo111

leonardo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 10 maj 2016 - 19:15

adas 1999 szkoda że nie mam zdjęcia mojego jednego pola 0.5ha ogrodzonego siatą a dookoła około 10 ha ugorów nie obrabianych z 15-20 lat samosiewy brzozy i sosny po 15 metrów już mają , jakoś do głowy mi nigdy nie przyszło żeby komuś co kazać obrabiać , ścinać jakieś drzewa ,a już na pewno coś komuś odebrać. Zresztą w mojej wsi więcej niż połowa wszysktich pól to nieużytki , to TY NA POŁOWĘ MOJEJ WSI byś do urzędu donosił

#12 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 10 maj 2016 - 20:28

Kolego niestety muszisz sie pogodzic z faktem ze jezeli ktos ma własnasc to nie musi nic z nia robi cni tez nie musi jej dac w dzierzawe bo to jego i tyle. A ze tobie niszcza zwierzeta uprawy to ze tak powiem twoj problem i powinienes poradzic sobie z takimi problemami. jestem człowiekiem moze niezbyt komunikatywnym ale potrafie sie dogadac z kazdym człowiekiem w wiekszosci spraw i nie dziwie sie temu sasiadowi ze nie chce dac ci tego pola w dzierzawde jak masz takie podejscie do zycia i innych.Masz typowo staroswieckie myslenie typu jak nie robisz to musisz mi dac bo jak nie to sobie sam wejde.

Sam mam 0.2 ha łaki której nie kosze ani nic i nikt o nia sie nie pyta nie mowie ze niedałbym wykosic komus ale napewno nie komus o Twoim pokroju.

Wogóle to dziwie sie ze wyszedłes zywy od sasiada jak gadałes takimi tekstami bo odemnie to watpie bys wyszedł chyba ze jakis maratonczyk z cb to mozliwe.

No i chyba najwazniejsze nie masz dowodu ze przez nieuprawiane pole zwierzyna niszczy twoje pole uprawe a tłumaczenie jak nie bylo ugoru to nie było zwierzat to nie argument i mozesz go włozyc miedzy bajki,

A jak chcesz koniecznie ta ziemie to idz i dogadaj sie co do sprzedarzy jezeli cie stac i nikt nie bedzie mial problemu ani ty ani sasiad

#13 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 10 maj 2016 - 21:02

W poprzednim ustroju może by się udało zabrać ziemię,można by go posądzić o niegospodarność czy coś :) .A tak sąsiad ma swoją własność i za przeproszeniem może nawet se burdel postawić albo nasrać na środek i nic ci do tego to jego własność.

#14 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1701 postów

Napisany 11 maj 2016 - 07:36

Jak przejąc zaniedbane pole? a pro po zwierzyny to zgłoś problem do koła łowieckiego możesz wystąpić do nich o odszkodowanie a za odszkodowanie kup od sąsiada ziemię
ZETOR TEAM

#15 Share lukjohn97

lukjohn97

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 11 maj 2016 - 08:44

Jak przejąc zaniedbane pole? własność prywatna i właściciel ma prawo robić tam co chce. nie chce nie obrabia. nikt nie ma prawa odebrać mu pola. U mnie w okolicy też było 3 takich co chcieli skupywac innym gospodarstwa, bo niby pojęcia o rolnictwo nie mają i uwierz jednemu nie minęło 3lata a sprzedał swoje A kolejnym po 10 latach posrzedawali. I chcieli wszystkich skupywac a sami się pozbyli. A Ci których chcieli skupywac się rozwinęli i zmieniają maszyny itp.

#16 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 11 maj 2016 - 14:13

zwierzyna to w tym kraju lata gdzie chce 

u nas nie ma żadnych ugorów a wszystko zryte i wydeptane 

autor tematu to niech wróci do jakieś szkoły  albo do lekarza , bo tu jest problem z głową a nie sąsiadem  ;)

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#17 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 11 maj 2016 - 19:23

Święte słowa

#18 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 11 maj 2016 - 20:00

Idąc tym tropem należy wyciąć wszystkie lasy, bo tam żyją dziki, sarny,zające lisy itp.Na całości najlepiej zasiać kukurydzę.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#19 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 13 maj 2016 - 16:08

Jak przejąc zaniedbane pole? Rośnie nam młody komornik. Szpec od wywłaszczania i tym podobnych. Nieładnie tak rączki wyciągać po nie swoje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share adas1999

adas1999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 22 maj 2016 - 09:40

Po prostu dziękuję za tako pomoc, po prostu ludzie tu też tu są jacyś chciwi i odradzają, chociaż pół osób na tym portalu nie mają pojęcia o rolnictwie a się wymądrzają i takich ludzi należy usunąć z af ;[. W tym temacie chciałem się dowiedzieć czy są jakeś kroki prawne, aby sąsiad chociaż zrobił przecinke tych drzew, albo mi pozwolił to opryskać od tej trawy.

W gminie powiedzieli że postarają się z tym coś zrobić i mam prawo sam zrobić przecinke drzew bo jak sąsiad nie obrobi to otrzyma 30 tys kary. I CO CIENIASY oczywiście te ludzie co nie są rolnikami na tym portalu.