Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pytanie o pracę.

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share SnWoWjaro

SnWoWjaro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 09 maj 2016 - 21:35

Pytanie o pracę.

Dobry wieczór!

Mam 21 lat, urodziłem się na wsi ale po kilku latach przeprowadziłem się do większego miasta Od zawsze ciągnęło mnie do rolnictwa (jak byłem mały lubiłem zapach gnoju). Od kiedy pamiętam pomagam dla wujka przy żniwach, siewach itp... itd..., ale jeżdżę tam 30, 60 i renówką. Niestety nie znam się zbyt na mechanice, ponieważ nie uczyłem się w tym kierunku. Obecnie studiuję i czuję, że nie jest to co chciałbym robić w życiu. We wrześniu planuje zrobić prawko na kategorie T i chciałbym się Was zapytać: czy mam jakiekolwiek szansę na zatrudnienie jako operator. Jestem osobą, która szybko uczy i wie co to znaczy praca w gospodarstwie.

Proszę o wypowiedzi, krytykę, podpowiedzi, dodatkowe pytania na, które postaram się odpowiedzieć.

Pozdrawiam!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pytanie o pracę. Dzisiaj, 21:16
  •  

#2 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 09 maj 2016 - 22:18

Pytanie o pracę.

Jasne, że masz szanse :) jesteś młody i kierunek możesz zmienić póki co, poza tym masz chęci i już pewne doświadczenie.  A  najlepszą wiedzę zdobywa się w praktyce ano ;) również jak najbardziej na błędach- to dopiero szkoła.

A wykształcenie daje Ci nieco pewności siebie/obycia i czasem utwierdza w fakcie, że teoria pozostanie teorią w dużej części. Zatem zdobywaj jak najwięcej doświadczeń przydatnych...pozdrawiam.

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

#3 Share SnWoWjaro

SnWoWjaro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 maj 2016 - 08:03

Pytanie o pracę. Dziękuję za miły komentarz :). W te wakacje postaram się nabrać jeszcze więcej doświadczenia związanego z rolnictwem.

#4 Share MalyJohn

MalyJohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Zainteresowania:Sport, motoryzacja, rolnictwo, wędkatstwo, muzyka :)

Napisany 10 maj 2016 - 09:13

Pytanie o pracę. Jest wiele gospodarstw które zatrudnią ludzi takich jak Ty (które chcą się uczuć) z noclegiem, wyżywieniem itd. :-)

#5 Share SnWoWjaro

SnWoWjaro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 maj 2016 - 10:27

Pytanie o pracę. Dzięki za podpowiedź, humor od razu mi się poprawił bo takich wiadomościach :)

#6 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 10 maj 2016 - 11:45

Pytanie o pracę.

Podstawowe pytanie - czy masz do tego dryg - tzn czy potrafisz wydajnie pracować ciągnikiem, bo sama umiejętność to nie wszystko- jeśli tak to znajdziesz pracę. Miałem znajomego co marzył o byciu kierowcą tir-a, wpakował kupę kasy i po miesiącu jazdy zrezygnował bo szef słów na niego nie miał  - każdy kierowca robił przykładowo 3 kursy a on jeden, jeździł jak flegmatyk, dostawał mandaty itp

#7 Share SnWoWjaro

SnWoWjaro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 maj 2016 - 11:49

Pytanie o pracę. Ciężko jest mi to powiedzieć bo nigdy nie pracowałem na większych maszynach niż 60 a na takiej maszynie jest trudniej sprawdzić wydajność na większą skalę.

#8 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 10 maj 2016 - 13:30

Pytanie o pracę. Masz 21-lat i chcesz być u kogoś na gospodarce za parobka traktowany ja Ukrainiec?
Skończ studia i jak mieszkasz w dużym mieście szukaj pracy w korporacji będziesz chodzić pod krawatem jako przedstawiciel dużej firmy z możliwością dalszego awansu a nie całe życie w butach gumowych.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#9 Share SnWoWjaro

SnWoWjaro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 maj 2016 - 14:32

Pytanie o pracę. Chce spróbować wielu rzeczy w życiu a rolnictwem się bardzo interesuję więc chciałbym zobaczyć jak to jest pracować w gospodarstwie. Wiem, że studia dają mi więcej możliwości, ale wole w życiu robić co sprawia mi przyjemność niż robić coś na siłę dla pieniędzy.

#10 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 10 maj 2016 - 14:41

Pytanie o pracę.

No super wizja asharot, to że tacy ludzie chodzą w drogich ciuchach i jeżdżą wypasionymi brykami to nie znaczy że są szczęśliwi, w większości to kupa stresu, puszczająca się żona i rozpieszczone, nieznośne dzieci przez brak czasu i nadrabianie sowitym "kieszonkowym". Jak chłopak to lubi to czemu nie? Najlepiej to pojeździj trochę w kraju na lepszych ciągnikach i wyjedź za granicę 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share SnWoWjaro

SnWoWjaro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 maj 2016 - 14:48

Pytanie o pracę. Mam podobne zdanie, co do wyjazdu za granicę to może bo angielski mam na fajnym poziomie wiec z tym nie będzie problemu ale najpierw tak jak mówisz chce popracować w Polsce.

#12 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 10 maj 2016 - 16:11

Pytanie o pracę. <(...) jak byłem mały lubiłem zapach gnoju.> LOL. Mocne.

A poważnie to zrób se lejce B+E to kat. T dostaniesz "w prezencie".

#13 Share SnWoWjaro

SnWoWjaro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 maj 2016 - 16:25

Pytanie o pracę. Obecnie posiadam juz prawko na kat. B i nie wiem czy lepiej zrobić B+E czy T.

#14 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 10 maj 2016 - 17:48

Pytanie o pracę.

Lepiej C i do tego +E :rolleyes:

Mam koleżankę 25lat ma C i teraz w wojsku robi sobie +E. Mówi, że nie mam znaczenia dla niej czy małym czy dużym jedzie ;) i niewiele więcej sam kurs ;)

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

#15 Share SnWoWjaro

SnWoWjaro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 maj 2016 - 17:54

Pytanie o pracę. W C+E raczej na pewno nie będę się bawił, ponieważ koszta są dużo wyższe a już z wujkiem trochę jeździłem tirem i wiem, że to nie robota dla mnie :P

#16 Share _aisak_

_aisak_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Barclays PL

Napisany 10 maj 2016 - 18:24

Pytanie o pracę.

Praca u kogoś na gospodarstwie to nic fajnego. Na pewno nie zatrudnią Cię jako operatora tylko od ciągników, tylko będziesz pracował fizycznie, "zrób to, zrób tamto", do tego coś się urwie, coś skrzywi i trzeba naprawiać
Najlepiej to na "swoim" pracować.
A jak bardzo chcesz mieć gospodarstwo, to szukaj dziewczyny ze wsi z gospodarstwem. hehe :)

#17 Share SnWoWjaro

SnWoWjaro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 maj 2016 - 18:35

Pytanie o pracę. Lepszy rydz niż nic, wiadomo że taka robota to nie tylko jazda, ale wiele innych rzeczy z tym związanych, a co za tym idzie nauczę się czegoś nowego.

#18 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 10 maj 2016 - 22:53

Pytanie o pracę.

Bez problemu pracę znajdziesz pracy jest na tyle i jeszcze troche hoho tylko trzeba chcieć i szukać a nie tak jak to wszyscy źle bo nic samo nie przyjdzie. Studia skończ jak już zacząłeś może akurat się przydadzą kiedyś, szkoda rezygnować jak już zacząłeś, do pracy na gospodarstwie i bez studiów Cię przyjmą a kiedyś jakbyś chciał coś innego robić to już coś będzie 

#19 Share SnWoWjaro

SnWoWjaro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 11 maj 2016 - 09:13

Pytanie o pracę. Studia mam zamiar zrobić tylko, że zaocznie a nie dziennie więc zawsze papier w razie czego będzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share _aisak_

_aisak_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Barclays PL

Napisany 11 maj 2016 - 11:39

Pytanie o pracę.

Jeszcze taka kwestia. Musisz wiedzieć, że to nie praca jak każda inna, mam na myśli to, że pracujesz od 7 do 15 i do domu.
Jak pora na jakieś prace polowe i pogoda pozwala to się pracuje od świtu do nocy. A w żniwa to nawet niedzielę trzeba pracować
A jak jeszcze w gospodarstwie jest jakaś hodowla świń, czy krów, to przyjedziesz z pola i do obory trzeba iść.

Nie odbieraj tego jako zniechęcanie do pracy na wsi, po prostu na taką prace musisz być przygotowany :)