Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przerobienie chlewni na magazyn zbożowy

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share siwy93

siwy93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 09 maj 2016 - 14:30

Witam posiadam budynek o wymiarach 9x3m jest to budynek starej chlewni chce go przerobić na magazyn. I tu moje pytanie  czy lepiej jest położyć folię i zalać posadzkę (posadzka jest) czy położyć folię i dać płytę osb-e? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przerobienie chlewni na magazyn zbożowy Dzisiaj, 12:55
  •  

#2 Share maromar

maromar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 09 maj 2016 - 16:02

chyba lepsza opcja to folia+posadzka betonowa, rozumiem ze ta płyta osb z drewna? to się wiąże z myszami itp, co nie jest pożądane  w przechowalni, po za tym posadzka betonowa umożliwia wjazd czymkolwiek 

Edytowany przez maromar, 09 maj 2016 - 16:02.

#3 Share siwy93

siwy93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 09 maj 2016 - 16:10

http://www.castorama...mm.html#product taka płyta. Niestety wjazd nie będzie tam możliwy, a jeśli dawać posadzkę to jaką grubość . Później zacierać jakoś żeby się nie pyliło a nie nie wycierał beton ?

Edytowany przez siwy93, 09 maj 2016 - 16:39.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 09 maj 2016 - 16:52

Zadajesz pytania jak dzieciak!! CZy zacierać ? no pewnie że beton musisz zacierać !!! debilne pytania jakieś ..

#5 Share MlecznyNarkotyk

MlecznyNarkotyk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 09 maj 2016 - 17:08

Przerobienie chlewni na magazyn zbożowy a tu widzę kolejne "dziecko" bez szacunku do innych, forum jest po to by sie pytać to nie jest fb zeby mieć multum postów i tematów to polega na pomocy jedni drugim a nie co za debilne pytanie nawet 4 klasista to wie i inne tego typu, ten kto nie pyta myśli ze wie wszystko a ten co tak myśli daleko nie zachodzi, lepiej zapytać 2 razy niź potem żałować złej decyzji.
Pozdrawiam

#6 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 09 maj 2016 - 19:24

Ale odpowiedź na takie pytanie powinieneś znać jeśli sie bierzesz za taką robotę. To nie jest jakaś wiedza tajemna czy jakieś inne tajniki zawodu że beton powinien byc zacierany i tyle A forum nie jest po to żeby była odpowiedź na każde pytanie Po to jest google i mogłeś wyszukać sobie to jak robi się posadzki betonowe jest duzo tego typu porad

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share siwy93

siwy93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 09 maj 2016 - 20:17

Może nie sprecyzowałem pytania mój błąd ale nie musisz obrażać "Panie dorosły"... Akurat wiem że beton musi być zacierany sam w sobie. Chodziło mi czy zacierać jakimś specjalnymi utwardzaczami żeby beton się nie pylił i nie wycierał. 

Edytowany przez siwy93, 09 maj 2016 - 20:19.

#8 Share maromar

maromar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 09 maj 2016 - 20:25

a skoro kolega Karol445 taki znawca od betonu to może doradzić koledze siwemu93 jaka grubość posadzki, no i może Karol byś jeszcze powiedział coś na temat szkła wodnego lub glazurze z cementu?? pochwal się swoją wiedzą skoro traktujesz innych jak dzieci. 

Siwy93 myslę że lepiej wylej beton, jeśli stara posadzka jest w miarę dobra to 5 cm wystarczy. Szkło wodne możesz dodać do betonu aby nie chłonął później wody. Na świeżo wylany beton posyp cement, tak o rzuć ręką jak kiedyś się siało nawóz na pole,aby cały był lekko pokryty, po kilku godzinach zroś wodą, a jak zacznie wiązać zatrzyj, gwarantuję że nie będzie się ścierać i będzie twardy. Robiłem tak w oborze koryta, rynny i przejścia, jest ok

#9 Share kali828

kali828

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 09 maj 2016 - 20:46

Przerobienie chlewni na magazyn zbożowy ja tez robiłem teraz magazyn z chlewni położyłem folię i na beton B 20 przywieźli gruszka i nie zacieralem tylko aluminiową łata ładnie sciagalem

#10 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 10 maj 2016 - 09:26

Wszystkie informacje na temat posadzek można znaleźć w internecie na stronach i forach budowlanych więc nie widze potrzeby powielania tego wszystkiego Może specem od posadzek betonowych nie jestem ale mam swoja godność i najpierw szukam gdziekolwiek informacji a dopiero jak nie znajdę nigdzie to zakładam temat a nie że robie z siebie barana zadając pytania na które odpowiedzieć może pierwszy lepszy budowlaniec nie mówiąc juz o książkach albo internecie.

Edytowany przez Karol445, 10 maj 2016 - 12:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share siwy93

siwy93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 10 maj 2016 - 15:19

Akurat kolego kilkanaście stron przeczytałem internetowych....
Ale pytam ludzi którzy to robili może coś doradzą jeśli Ci nie odpowiada nie musisz w ogóle się wypowiadać na dany temat.