siwy93

Przerobienie chlewni na magazyn zbożowy

Polecane posty

siwy93    2

Witam posiadam budynek o wymiarach 9x3m jest to budynek starej chlewni chce go przerobić na magazyn. I tu moje pytanie  czy lepiej jest położyć folię i zalać posadzkę (posadzka jest) czy położyć folię i dać płytę osb-e? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18
Napisano (edytowany)

chyba lepsza opcja to folia+posadzka betonowa, rozumiem ze ta płyta osb z drewna? to się wiąże z myszami itp, co nie jest pożądane  w przechowalni, po za tym posadzka betonowa umożliwia wjazd czymkolwiek 

Edytowano przez maromar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy93    2
Napisano (edytowany)

http://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/drewno-i-drewnopodobne/plyty-drewnopochodne/plyty-surowe/plyta-osb-3-2500-x-1250-x-18-mm.html#product taka płyta. Niestety wjazd nie będzie tam możliwy, a jeśli dawać posadzkę to jaką grubość . Później zacierać jakoś żeby się nie pyliło a nie nie wycierał beton ?

Edytowano przez siwy93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Zadajesz pytania jak dzieciak!! CZy zacierać ? no pewnie że beton musisz zacierać !!! debilne pytania jakieś ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a tu widzę kolejne "dziecko" bez szacunku do innych, forum jest po to by sie pytać to nie jest fb zeby mieć multum postów i tematów to polega na pomocy jedni drugim a nie co za debilne pytanie nawet 4 klasista to wie i inne tego typu, ten kto nie pyta myśli ze wie wszystko a ten co tak myśli daleko nie zachodzi, lepiej zapytać 2 razy niź potem żałować złej decyzji.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Ale odpowiedź na takie pytanie powinieneś znać jeśli sie bierzesz za taką robotę. To nie jest jakaś wiedza tajemna czy jakieś inne tajniki zawodu że beton powinien byc zacierany i tyle A forum nie jest po to żeby była odpowiedź na każde pytanie Po to jest google i mogłeś wyszukać sobie to jak robi się posadzki betonowe jest duzo tego typu porad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy93    2
Napisano (edytowany)

Może nie sprecyzowałem pytania mój błąd ale nie musisz obrażać "Panie dorosły"... Akurat wiem że beton musi być zacierany sam w sobie. Chodziło mi czy zacierać jakimś specjalnymi utwardzaczami żeby beton się nie pylił i nie wycierał. 

Edytowano przez siwy93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

a skoro kolega Karol445 taki znawca od betonu to może doradzić koledze siwemu93 jaka grubość posadzki, no i może Karol byś jeszcze powiedział coś na temat szkła wodnego lub glazurze z cementu?? pochwal się swoją wiedzą skoro traktujesz innych jak dzieci. 


Siwy93 myslę że lepiej wylej beton, jeśli stara posadzka jest w miarę dobra to 5 cm wystarczy. Szkło wodne możesz dodać do betonu aby nie chłonął później wody. Na świeżo wylany beton posyp cement, tak o rzuć ręką jak kiedyś się siało nawóz na pole,aby cały był lekko pokryty, po kilku godzinach zroś wodą, a jak zacznie wiązać zatrzyj, gwarantuję że nie będzie się ścierać i będzie twardy. Robiłem tak w oborze koryta, rynny i przejścia, jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali828    15

ja tez robiłem teraz magazyn z chlewni położyłem folię i na beton B 20 przywieźli gruszka i nie zacieralem tylko aluminiową łata ładnie sciagalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89
Napisano (edytowany)

Wszystkie informacje na temat posadzek można znaleźć w internecie na stronach i forach budowlanych więc nie widze potrzeby powielania tego wszystkiego Może specem od posadzek betonowych nie jestem ale mam swoja godność i najpierw szukam gdziekolwiek informacji a dopiero jak nie znajdę nigdzie to zakładam temat a nie że robie z siebie barana zadając pytania na które odpowiedzieć może pierwszy lepszy budowlaniec nie mówiąc juz o książkach albo internecie.

Edytowano przez Karol445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy93    2

Akurat kolego kilkanaście stron przeczytałem internetowych....
Ale pytam ludzi którzy to robili może coś doradzą jeśli Ci nie odpowiada nie musisz w ogóle się wypowiadać na dany temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj