Polecane posty

soul    0

Witam,

 

Jestem studentką trzeciego roku rolnictwa i w związku z nieubłaganym końcem moich studiów inżynierskich muszę postanowić jaką dalszą drogę edukacji obrać. Swoją karierę zawodową chciałabym związać z szeroko pojętymi badaniami nad nowymi odmianami uprawnymi, nad hodowlą roślin, czy to w stacji doświadczalnictwa, w IHAR, czy w  COBORU.

Moglibyście doradzić mi jakie studia drugiego stopnia obrać?

Gdzie starać się o praktyki, może jakieś staże?  Co zrobić, żeby zwiększyć swoje szanse na rynku pracy?

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RolnikInformatyk
      Witam wszystkich forumowiczów!
       
      Jestem studentem piszącym obecnie pracę inżynierską. Tematem mojej pracy inżynierskiej jest Aplikacja wspomagająca pracę gospodarstwa rolnego i księgowość. Elementy jakie zawarłem w programie:
       
      - wystawianie i przechowywanie, drukowanie faktur
      - tworzenie miesięcznych zestawień kupna/sprzedaży wymaganych przez Urząd Skarbowy
      - przechowywanie informacji o obecnym stanie naszego stada
      - prowadzenie ksiąg przybycia/ubycia bydła i trzody chlewnej
      - przypominanie rolnikowi o fakcie, iż dany buchaj kończy niedługo 30 miesięcy i należy pomyśleć o jego sprzedaży
      - przechowywanie informacji o stosowanych środkach ochrony roślin i nawożeniu upraw
      - przechowywanie informacji o uprawach, plonach, działkach rolnych i odmianach stosowanych roślin
      - tworzenie raportów finansowych, i raportów z analizy jaki nawożenie/chemia, klasa ziemi, odmiana zboża, pogoda miała wpływ na plonowanie.
       
      Moim pomysłem na rozwój jest zaprojektowanie aplikacji mobilnej na telefony komórkowe, która pozwalała by rolnikowi za pomocą GPS obliczać powierzchnie działek rolnych. Aplikacja taka by synchronizowała się z aplikacją na komputerze i na mapach rysowała by działki. Kolejnym pomysłem jest utworzenie modułu pomagającego planować zasiew i zarządzanie stadem zwierząt.
       
       
      Mam ambitne plany rozwijać ten projekt również po obronie pracy, dlatego zwracam się do was forumowicze czego byście wymagali od podobnej aplikacji. Jestem gotów na wszelkie sugestie.
       
      Proszę o odpowiedzi.
    • Przez Charlie16
      Agencja Personalna PGB HR dla jednego ze swoich klientów – wiodącego na rynku producenta
      roślin ozdobnych i drzewek choinkowych
      z siedzibą we Wróblewie koło Wronek
      poszukuje osoby na stanowisko:

      KIEROWNIK PRODUKCJI ROŚLINNEJ

      Obowiązki:
      · organizacja pracy działu produkcji roślinnej
      · raportowanie do Zarządu o przebiegu prac
      · bezpośredni nadzór nad pracą pracowników produkcji roślinnej
      · prawidłową współpracę z innymi działami
      · inne niezbędne czynności adekwatne na stanowisku Agronoma

      Oczekujemy:
      · wykszałcenia wyższego rolniczego
      · doświadczenie w pracy na stanowisku agronoma, kierownika produkcji roślinnej,
      nastawionej na intensywną uprawę
      · mile widziane doświadczenie w pracy w gospodarstwie rolnym o dużym areale
      · umiejętności zarządzania pracą podległych pracowników
      · prawo jazdy kat. B
      · dyspozycyjności
      · znajomości obsługi komputera (MS Office, programy branżowe

      Oferujemy:
      · ciekawą i pełną wyzwań pracę o dużych możliwościach rozwoju
      · atrakcyjne wynagrodzenie
      · niezbędne narzędzia pracy (samochód, laptop, telefon)
      · możliwość zakwaterowania


      W razie zainteresowania ofertą proszę o kontakt:

      Anna Wieczorek
      tel.: 537 333 346
      e-mail: an.wieczorek@pgbhr.com
    • Przez Konsultant_HRIC
      Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy produkcyjnej działającej w branży roślin ozdobnych poszukujemy managera produkcji z doświadczeniem w uprawach polowych oraz w zarządzaniu zespołami produkcyjnymi w terenie.
      Idealny kandydat to profesjonalista w zakresie produkcji roślinnej z bogatym doświadczeniem i wiedzą rolniczą, pasjonat i entuzjasta roślin ozdobnych, sprawny manager zespołów polowych.
       
      Więcej szczegółów pod adresem: OFERTA PRACY - MANAGER PRODUKCJI ROŚLINNEJ, http://hric.pl/oferta/id,93/
       
      lub telefonicznie: 660 703 703 lub mailem: jw@hric.pl
       
    • Przez Konsultant_HRIC
      Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy produkcyjnej działającej w branży roślin ozdobnych poszukujemy managera produkcji z doświadczeniem w uprawach polowych oraz w zarządzaniu zespołami produkcyjnymi w terenie.
      Idealny kandydat to profesjonalista w zakresie produkcji roślinnej z bogatym doświadczeniem i wiedzą rolniczą, pasjonat i entuzjasta roślin ozdobnych, sprawny manager zespołów polowych.
       
      Więcej szczegółów pod adresem: OFERTA PRACY - MANAGER PRODUKCJI ROŚLINNEJ, http://hric.pl/oferta/id,93/
       
      lub telefonicznie: 660 703 703, lub mailem: jw@hric.pl
       
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj