Skocz do zawartości

Zdjęcie

WOM MF235 obcina frezy na tarczy

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share nakretka

nakretka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 maj 2016 - 21:11

Witam. Posiadam MF 235 i mam mały problem odnośnie wałka wom, a mianowicie obcina mi frezy na tarczy wałka 2 stopnia lub tez sie zdarzyło ze obcina nity na tarczy. Juz nie wiem czego sie złąpac, wałek napedowy wom co wchodzi w tarcze został juz wymieniony ale nic to nie dało, tarcza za kazdym razem oryginalna, a ciagnik na nowej tarczy moze pochodził ze 2 godziny z rotacyjną i to samo, obcieło frezy na tarczy, z glebogryzarką dzieje sie to samo

Edytowany przez nakretka, 08 maj 2016 - 21:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
WOM MF235 obcina frezy na tarczy Dzisiaj, 00:23
  •  

#2 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 08 maj 2016 - 21:47

Glebogryzarka daje duże obciążenie na WOM, rotacyjna mniejsze, ale jej rozruch jest też ciężki. Do tego jeszcze obciążenie pompą hydrauliki, która lubi szarpać tarczą przy obciążeniu. WOM ma co robić.

Tak więc nie należy podnosić maszyny maksymalnie do góry (aż słychać klekot ze skrzyni) i trzeba wolno włączać WOM - żeby nie szarpnąć. Dodatkowo jeszcze można sprawdzić wałek przekaźnika mocy, czy któryś krzyżak nie jest uszkodzony. No i oczywiście nie można zbytnio skosować wałka, bo wtedy może on blokować się.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share nakretka

nakretka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 maj 2016 - 22:02

No tak, ma co robic WOM ale zeby obcinac frezy na tarczy? wygladają jakby je stoczył, nie ukrywając T25 którego tez posiadam nie takie rzeczy napedzał i nigdy problemów nie było mimo tego ze ma tylko 1 stopien. Myslałem ze moze to jest ich bolączka ale skoro tylko u mnie jest z tym problem to może musi byc cos nie tak dalej w skrzyni biegów?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 08 maj 2016 - 22:14

W ursusie 5314 (71 KM) jest identyczna tarcza od WOM. Właśnie ją wymieniłem, bo prawie ścięło nity (5 szt.). Obecnie kupiłem nową tarczę z 8 nitami. Jednak WOM w tym ciągniku nigdy nie miał dużego obciążenia. Bardziej do uszkodzeń przyczyniła się pompa podnośnika. Zawsze przy maksymalnym podniesieniu TUZ coś klekocze w skrzyni (w każdym MF/Ursusie) - w moim przypadku klekotało sprzęgło - podobnie było przy podnoszeniu dużego ciężaru. Dlatego też przeregulowałem wieszaki od hitcha (dolnego zaczepu), żeby można było odpiąć zaczep bez przeciążania pompy. Radzę wiec też przeregulować te wieszaki.

Z innych rzeczy, to możesz na wyłączonym silniku obrócić końcówką WOM-u ręką. Powinna obracać się lekko (przy wyłączonym WOM). Gdyby nie dało obrócić końcówki, to może coś być w skrzyni nie tak.