Gość adrian

blacha na stodołe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość adrian   
Gość adrian

Witam w planach mam przekryć stodołę ok 300m2 blacha alucynk tylko pytanie co znaczy t 14-t 18 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Wysokość profilu blachy (fali). T-18 ma 18mm. Im większy profil tym sztywniejsza blacha. Ważna też jest grubość i jakość blachy.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25a1    294

Tak jak przedmowca to jest wysokosc,a w jakiej cenie ci zrobią m2 przy takim dachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

dopiero zaczynam orientować sie w cenach blachy i robocizny. Mam eternit a w gminie nie ma dofinansowania do zdjecia i utylizacji eternitu wiec musze wszystko na własny koszt organizować, koleś z wioski obok wymieniła ostatnio dach wiec pogadam z nim jak to było u niego. przegladałem oferty na allegro i na taką powierzchnie to już mozna kupic za 13 zł/m2 a u mnie w okolicy chca 16.50zł. A jak wygladają koszty u was??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25a1    294

To 16.50 to juz realna kwota bo za 13 to nie wiem co to moze byc za blacha,chyba jak papier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

dopiero zaczynam orientować sie w cenach blachy i robocizny. Mam eternit a w gminie nie ma dofinansowania do zdjecia i utylizacji eternitu wiec musze wszystko na własny koszt organizować, koleś z wioski obok wymieniła ostatnio dach wiec pogadam z nim jak to było u niego. przegladałem oferty na allegro i na taką powierzchnie to już mozna kupic za 13 zł/m2 a u mnie w okolicy chca 16.50zł. A jak wygladają koszty u was??

Dach masz nieszczelny ?

Masz jeszcze 15 lat czasu i do tego czasu może wichura dach rozebrać , może być dofinansowanie , przedłużenie terminu , tani kredyt itp itd.

Poza blachą potrzebujesz membranę dachową , bo w przeciwnym wypadku będzie kapało jak spod pokrywki , pewnie i łaty a koniecznie  opierzenie .

Na twoim miejscu w przypadku szczelnego dachu grał bym na czas . 

Blacha ogólnie to kiepskie pokrycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156
Napisano (edytowany)

Za co kary ? Ty go produkowałes ?  Państwo będzie musiało parcytypować w kosztach . I dlatego straszą , by koszty były jak najnzisze .

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal122    8

Według mnie zamiast blachy dużo lepsza jest eurofala.

Koszt podobny a trwałość kilka razy większa.

A czy warto czekać z wymianą eternitu czy nie to różnie może być,z czasem może wprowadzą jakieś utrudnienia w jego wymianie,dodatkowe wymogi itp a może jeszcze przesuną termin albo nic nie zmienią.

Nie wiadomo też co to będzie jak w końcu ostatnich kilku lat wszyscy nagle rzucą się na wymianę.

 


16 lat to bardzo dużo czasu i nie da się przewidzieć co to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

w moim przypadku niestety nie wytrzyma długo bo zaczyna mi przeciekac i krokwie gniją, próbowaliśmy uszczelniać ale wszystko sie kruszy wiec nie mam innego wyjścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Blacha jest jednym z lepszych pokryć dachowych, zaś alucynk polecam z własnego doświadczenia jest bardziej trwałą powłoką niż sam ocynk.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Nie chcę zakładać nowego tematu... mam pytanko odnośnie przechowywania blachy trapezowej

Zamówiłem blachę trapezową T18 w kolorze, arkusze o długości około 6 metrów z dostawą pod koniec listopada, wykorzystana będzie do przekrycia stodoły na wiosnę.

Zamówiłem teraz bo teraz, mało ważne czemu  :P

I chciałbym się dowiedzieć jak ją przechować do wiosny czyli gdzie złożyć na podwórku i czymś nakryć czy w stodole, czytałem gdzieś że powinno się stosować przekładki między arkuszami itp

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ważne gdzie będziesz przechowywał , bo i tak trafi nie pod dach B) , ale bezwzględnie na tak długi okres leżakowania musisz zastosować przekładki . Jak złożysz ją na kupie to na wiosnę okaże się że powstały przebarwienia , odpryski itp. i żywotność blachy znacznie się skróci . pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najtaniej i najprościej to drewniane listewki , ale też trzeba uważać żeby drewno nie było z tych "barwiących" jak np. olcha . Np. sosnowe będą ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

jeźeli blacha jest bey foli nie musisz dawać przekładek, ale jeźeli będziesz dawał już te przekładki nie kładz ich bezpośrednio na fali tyllo daj jakieś dystanse żeby ci fali nie rozpłaszczyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Zapomniałem o foliowanych , tu już nie wiem jak z przekładkami , a dystanse wydają Mi się zbędne .T 18 trudno będzie odkształcić , wystarczy nie przesadzać z ilością warstw .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

foliowane długo nie poleżą zaraz wyjdą plamy puźniej trudno będzie ją ściągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Blacha będzie bez folii, myślałem o wykonaniu przekładek z płyty OSB 10 mm czyli pocięciu jej na listewki i przełożeniu nie w poprzek tylko wzdłuż 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 ovi zaraz zaraz, bo chyba nie zajarzyłem , ty twierdzisz że bez foli mogą leżeć bezpośrednio na drugiej , bo jeśli tak to absolutnie się nie zgadzam . Bez foli muszą być przekładki !      Roki taki sposób może być , ważne żeby pomiędzy arkuszami było powietrze .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Większość producentów blach wyraźnie wskazuje, że zabrania się składowania blach dłużej niż 3 miesiące nawet pod karą utraty gwarancji.

 

Blachy przeznaczone do dłuższego składowania należy przechowywać w pomieszczeniu zamkniętym uniemożliwiającym bezpośrednie i pośrednie działanie wody (pod dachem), czyli przed deszczem i wilgocią oraz promieni słonecznych. Także należy stosować przekładki.

Nie powinny być przechowywane na wolnym powietrzu lub w pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci i zmiennych temperatur - dlatego, że woda lub skondensowana wilgoć (także woda) pozostająca dłuższy czas na blasze odbarwia ją, zaś dodatkowo promienie słoneczne mogą, w skrajnym przypadku, doprowadzić do uszkodzeń powłok lakierniczych.

 

Jeśli blachy muszą być ułożone na otwartej przestrzeni należy zapewnić im odpowiednie warunki: zabezpieczyć przed deszczem a nawet wilgocią oraz bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Ułożyć na twardym podłożu z odstępem min. 20 cm od podłoża z lekkim spadkiem (skondensowana woda spływa), zaś przekładki dobrać tak, aby zapewnić swobodną cyrkulację powietrza. Nad składowanymi blachami wykonać dach (o odpowiednim spadku) ochraniający przed opadami, zaś okap wysunąć min pół metra od krawędzi, aby ustrzec przed możliwością podciekania deszczu z dachu bezpośrednio na blachę.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 To zadaszenie to już Moim zdaniem przesada . Jak pójdzie na dach to i tak na nią będą oddziaływać "niesprzyjające warunki atmosferyczne" . B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

I tu się mylisz.

Blachy z powłoką lakierniczą (szczególnie blachy cynkowe i alucynkowe) niepoddane jeszcze wpływom warunków atmosferycznych, a więc bez zabezpieczającej je warstwy ochronnej, są wrażliwe na kondensat wodny przy ograniczonym dostępie powietrza (blacha składowana).

 

Jest to ważne tak bardzo, że producenci blach zalecają, aby zamoczone blachy w czasie transportu lub składowania wysuszyć, następnie przełożyć arkusze przekładkami umożliwiającymi swobodną cyrkulację powietrza.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to widzę że posiadasz większą wiedzę w tej materii , więc ustępuję pola B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj