Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krowa zalega, nie chce wstać

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share IzaLP

IzaLP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 maj 2016 - 08:28

Witam, mam problem z krową HF. jest miesiąc po wycielenie i w kolanie tylnej nogi zaczęła zbierać się ropa...weterynarz była u tej nogi 3 razy i podawała antybiotyki (4 zastrzyki na raz), ostatecznie jednak ropa zeszła dopiero gdy zrobiła się "dziurka" i ropa sama zeszła. A problem teraz jest taki że krowa nie chce wstać, nie ma opcji by któraś noga była złamana, pęknięta czy coś w tym stylu ponieważ 2 dni temu wstała normalnie, a teraz znowu leży 2 dzień...Pani weterynarz przyjechała ponownie podała kroplówki z wapna takie jak przy porażeniu poporodowym oraz zastrzyk na odrobaczenie ale to również nic nie pomogło, test na koteze wyszedł dobry...Czy może ktoś miał taki problem? Może jest możliwość że dostała za dużą dawkę antybiotyków? Krówka jest z 2010 roku po 3 cielaku, ma dobry apetyt bez zmian.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krowa zalega, nie chce wstać Dzisiaj, 10:43
  •  

#2 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 08 maj 2016 - 09:42

Co to znaczy: "test na ketozę wyszedł dobry" - ujemny, czyli nie ma ketozy?

Raczej to nie jest wina przedawkowania antybiotykami. Proponowałbym podać jeszcze kroplówkę (dawka uzależniona od wagi, ale dość duża) tylko tym razem coś z magnezem.

Jeśli z apetytem nie ma problemów to dobrze, ale przynajmniej dwa razy dziennie trzeba krowę przekręcać na drugi bok, aby nie było odleżyn - w jej przypadku (po ocieleniu) robicie to podczas dojenia.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#3 Share IzaLP

IzaLP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 maj 2016 - 10:23

Tak, ujemny. Ketozy nie ma. Dziwi Nas tylko że wszystko zaczeło się właśnie po leczeniu nogi, wcześniej krówka nie miała żadnych problemów. Nie było porażenia zaraz po porodzie jak to najczęściej bywa ani innych problemów ze zdrowiem. Krowy dostają również witaminy z magnezem od długiego już czasu

#4 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 08 maj 2016 - 10:40

Prawdopodobnie to zbieg okoliczności. Przy wysokowydajnych HF i dodatkowo jakimś osłabieniu organizmu (problemy z nogą) następuje odwapnienie nawet po czasie, gdyż większość wapnia krowa oddaje podczas produkcji mleka.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share czesio1612

czesio1612

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 08 maj 2016 - 12:16

Jeśli ma apetyt to nie jest  źle, ja poradziłbym podnosić ją przynajmniej raz dziennie żeby się nie zależała, u mnie taka rehabilitacja pomaga, myslę że i tu pomoże o ile noga będzie się poprawiać bo jak nie to na rzeź póki jeszcze coś za nią zapłacą

#6 Share IzaLP

IzaLP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 maj 2016 - 15:15

Właśnie udało Nam się podnieść krówkę, i jak normalna stoi o własnych siłach i je. Problem pewnie będzie znowu jak się położy...może dobrym pomysłem będzie jutro ją podnieść i wyprowadzić na dwór, więcej ruchu nie zaszkodzi...coś mi się wydaje że to chyba leń i symulant w dodatku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share czesio1612

czesio1612

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 08 maj 2016 - 15:52

Właśnie udało Nam się podnieść krówkę, i jak normalna stoi o własnych siłach i je. Problem pewnie będzie znowu jak się położy...może dobrym pomysłem będzie jutro ją podnieść i wyprowadzić na dwór, więcej ruchu nie zaszkodzi...coś mi się wydaje że to chyba leń i symulant w dodatku

Jeśli ma apetyt podstawa to podnosić ją codziennie, im dłużej postoi tym lepiej. Raz miałem taki przypadek, że pierwiastkę podnosiliśmy przez miesiąc urządzeniem do podnoszenia krów i stała w nim około godziny, ale z każdym dniem coraz więcej o własnych siłach i w końcu sama zaczęła wstawać