Skocz do zawartości

Zdjęcie

złośliwy sąsiad. Co poradzić?

69 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 08 maj 2016 - 10:55

złośliwy sąsiad. Co poradzić? Kup videorejestrator do ciagnika. Jak cos nagrasz to na policje. Z ta ich produkcja nic nie rob bo jak doniesiesz to oni beda miec przerabane i beda wiedziec kto byl tak zyczliwy i napewno podziekuja. Trzeba uwazac na ludzi bo jak ktos jest bardzo nerwowy i nie panuje nad soba to jest zdolny do wszystkiego. Czasem lepiej odpuscic ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
złośliwy sąsiad. Co poradzić? Dzisiaj, 21:36
  •  

#22 Share WojciechTrojan

WojciechTrojan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 maj 2016 - 11:17

Z jednym macie racje, żeby się im nie dawać. Jeden z tych braci to taki wojskowy , teraz na emeryturze on coraz bardziej cwaniakuje. Co do wzywania odpowiednich służb, to u mnie już była inspekcja budownictwa bo jak raz przyjechał tir z prosiętami to myśleli ze cały tir wchodzi a my tyko 50-100 sztuk xd. i przyjechali, pomierzyli, i naszczescie wszystko się zgadzało. Wczesniej tez była jakas inspekcja odnosnie tego.  

Jeden kolega napisał sprzedaj tą działke, powiem Ci tak, oni wolą to wyłudzić albo przyjąć za bezcen  niż to kupować. Takie głupie gnidy... A gdy ktoś z nimi rozmawiał to powiedzieli ze nie ma sposobu z nimi sie pogodzic. Dodali - Zaorują  innym i maja tyle wrogów. (podała imie i nazwisko tej osoby) - tylko jeden mały problem. Z tą osobą wgl nie mamy przy sobie pola. Z ludźmi żadnego problemu nie ma. Tylko oni. w niedzele do kościoła wszyscy idą modlą sie. a za chwile do pola opryskać... lub coś innego.

Mamy ogrodzenie dosc wysokie z ich strony i ich drzewa iglaste takie na 3,5 m rozrosły się, mama obcieła i rzuciła im na kupke tak zeby nie musieli za bardzo sie natrudzić. to zaczeli jej to odrzucać , rozrzucać po całej działce. Raz nawet kamień z ich strony przeleciał. Nie pierwszy raz. Takze ani dogadac ani nic. Jak juz bardzo chcieli mogli powiedziec. jak obcieliscie na swoim to sobie to weźcie i nie było by problemu. a tu taki uj. 

Mam jakieś pomysły odnośnie nich ale za bardzo że tak powiem szkodliwe zdrowiu.

A co do zgłoszenia tego do PIORINU to napisać do nich mail'a czy zadzwonić i co im dokładniej powiedzieć by jakoś sie zainteresowali? 

Dzieki za odpowiedzi. zawsze to jakieś wsparcie Pozdrawiam.

#23 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1701 postów

Napisany 08 maj 2016 - 11:47

tylko sprawa dla reportera pani Jaworowicz może was pogodzić tylko żeby nie wyszło w telewizji na ich korzysć

ZETOR TEAM

#24 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 08 maj 2016 - 11:48

Do PIORiNu musisz jechać osobiście i złożyć donos albo wysłać go listem, telefonicznie nie chcą przyjeżdżać przerabiałem to w tamtym roku. Musisz mieć Twarde dowody na nich w postaci opinii PIORiNu, notatki policyjnej, zdjęcia, nagrania i sprawa do sądu i za każdym razem będą płacić za niszczenie. Raz nie pomoże to znowu i tak w kółko aż im się odechce albo zbraknie im kasy. Jak to nie pomoże to wtedy zostają Ci tylko nie legalne sposoby żeby go zniszczyć. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#25 Share hardkor113

hardkor113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 08 maj 2016 - 12:50

złośliwy sąsiad. Co poradzić? Co ty kolego gadasz mozna zalatwic ta sprawe przez telefon mialem taka sytulacje ze taki cham opryskal mi pszenice w szerokosci 4 m.
Zadzwonilem zglosilem przyjechali porobili zdjecia pomierzyli.
Zrobili u mnie mala kontrole zwiazana z opryskami.(ta kontrola byla taka troche poglazliwa w stosunku do mnie gdyz wiele kilka rzeczy sie nie zgadzialo ale nic mi nie zrobili bo ja bylem zglaszajacym).
Pojechali pozniej do sprawcy tego incydentu i go dokladnie przetrzepali.
Twierdzili ze jak wszytko dobrze pojdzie to utną mu polowe doplat do pola.

#26 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 08 maj 2016 - 13:05

Może to zalezy od osób które kontrolują, ja wiem że musiałem jechać osobiście składać donos bo przez telefon nie chcieli rozpatrywać. 

Wiem że dobrze przetrzepią sprawce i osobę która zawiadamia. Ale masz papier ładnie opisany ile spalone jakie szkody, zdjęcia i w sądzie sprawę masz wygraną a i nie źle zapłacą Tobie za takie spalenie zboża. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#27 Share WojciechTrojan

WojciechTrojan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 maj 2016 - 13:09

Tylko jest mały problem, on nie jest rolnikiem, on nic nie uprawia, nie ma zadnego ciagnika ani opryskiwacza. Po prostu jakiś małym opryskiwaczem 10-20 litrów poszedł i opryskał.

#28 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1487 postów

Napisany 08 maj 2016 - 13:11

tak kolega napisał, zdjęcie , nagrania, badania gleby ale Ty musisz bez cienia zarzutu. kiedyś zrobią błąd, a ta kiełbasa to ich słaba strona, zadzwoń do sanepidu że brud maja. za każdym razem jak oni Ciebie Ty donos.

Daj sobie spokój z takimi radami nie znasz sytuacji z drugiej strony podejrzewam że kolega nie jest w tym wszystkim bez winy

Nic mu nie udowodnią nie ma zakazu wędzenia i co doniesiesz że ktoś kiełbasę w domu robi czy szynki wędzi :P :P ?

Edytowany przez staszek131415, 08 maj 2016 - 13:13.

#29 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 08 maj 2016 - 13:24

złośliwy sąsiad. Co poradzić? -Halo policja sąsiad nielegalnie robi kiełbasę proszę przyjechać.-zrozumiałem wysyłam oddział antyterorystyczmy :-D A na serio na dziada jakiś hak jest potrzebny żeby przestał skakać.Jakiś dron by się. przydał lub coś żeby z powietrza go pobserwowac choć nie wiem czy legalnie latać nad podwórkami albo zaminowac te ziemie postawić znak i spokój z nim. na wieki :-D Tak to ciężko udowodnić

#30 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 08 maj 2016 - 13:50

Daj sobie spokój z takimi radami nie znasz sytuacji z drugiej strony podejrzewam że kolega nie jest w tym wszystkim bez winy

Nic mu nie udowodnią nie ma zakazu wędzenia i co doniesiesz że ktoś kiełbasę w domu robi czy szynki wędzi :P :P ?

Więc twoim zdaniem co ma zrobić ? Ma czekać i się przypatrywać jak dziadzia z synkami ewidentnie wchodzą mu w drogę ? Nie zastanawiali się gdy wykonywali oprysk, a skoro prowadzą sklep z własnymi wyrobami więc zawsze coś może się znaleźć do skontrolowania. Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie.... Cwaniaki... Najpierw udaj się na policję i zastrzeż, że gdy coś się stanie to wiedzą gdzie mają szukać. Do potyczek słownych ukryty dyktafon, a do traktora rejestrator wideo. Trzymaj się !

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 08 maj 2016 - 15:12

Kolego @WojciechTrojan zasadź tam topinambur (roślina wieloletnia) nawet randap jej nie zniszczy! dopłaty będziesz brał i śmiał się z wariatów :)

:) :)

#32 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1487 postów

Napisany 08 maj 2016 - 15:21

Masakra. Ja też miałem tak upartego sąsiada co miał trzech synów i się pluli o pola granice wszystko im niepasowało. To mu kiedyś olej z silnika w ciągniku spuściłem na czas sianokosów i się biedny popsuł :) a dalej co zrobiłem nienapisze i niepolecam bo by jeszcze Ciebie policja nawiedziła. Ale spokój mam

No nie masz się czym chwalić naprawdę Twoje postępowanie zasługuje na potępienie widać że są jeszcze miejsca w kraju gdzie dzicz panuje i zacofanie pamiętaj zgoda buduje niezgoda wszystko psuje

#33 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1476 postów

Napisany 08 maj 2016 - 15:31

kolego musisz mieć nagranie i na nim ukazane dokładnie kto pryska. Musi być widoczna twarz bo wiadomo nie ktore osoby mozna poznać po sylwetce,chodzie itp. a sąd musi mieć wszystko podane na tacy kto pryskał, czym pryskał, jakim duzym opryskiwaczem, kiedy tj. godz. i data  itd. czym wiecej szczegółów tym lepiej bo nikt nie uwierzy Ci na słowo. Przykre ale prawdziwe jak kolega zamontuje kamere na danym polu koleś czyt. sprawca/wandal bedzie o tym wiedział bądź ją widział wówczas nic po kamerach. Musisz je montować tak jak aby były nie widzoczne!!! nikt o nich nie wiedział NIKT po za gronem najbliższym!!! Ja widze tylko szanse w kamerze niestety :(

A odczepki przepychanki nic nie dadzą, przecież założyciel tematu ma zapewne inne pola o których wandal wie :( Troszke jak walka z wiatrakami  

#34 Share WojciechTrojan

WojciechTrojan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 maj 2016 - 15:55

Za domem mam ok. 6,5 Ha ,niektóre po 50 arów a niektóre po 2,5 ha wiec jest w czym wybierać, . trzeba bedzie ostro pomyśleć.

#35 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2842 postów

Napisany 08 maj 2016 - 15:57

Zainstaluje kamerę w ukryciu i będzie pociągnięty do odpowiedzialności że nagrywa bez uprzedzenia...

Zwróćcie uwagę, w każdym sklepie wiszą tabliczki ,,teren monitorowany,, zgadnijcie dlaczego. Albo dyktafon, to samo, musisz uzyskać zgodę na nagrywanie, w innym przypadku te nagranie możesz se puścić na dobranoc zamiast kołysanki, sąd nie przyjmie do sprawy dowodu zdobytego w sposób nielegalny. Jakby z jakimś ornitologiem pogadać że niby jakieś badania prowadzi i nagrywa teren z stałej kamery może to by przeszło, że dowód zdobyty przypadkowo.

Najskuteczniejszy sposób to musisz mieć dwóch zaufanych świadków + ty a pomysłów jest mnustwo np. gdy jeden z nich będzie przechodził obok tego pola będą musiały znajdować się tam. Oczywiście sidła zostawił tam nie miły sąsiad. Kłusował na zwierzynę + stworzył zagrożenie dla zdrowia i życia twojego.

#36 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3451 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 08 maj 2016 - 17:19

A  skąd  te informacje , że nie  mozna  nagrywać rozmów  , czy  czynności  w  obronie  swoich  racji w sądzie ? 

Idąc  tym tokiem myślenia ,np.  wszelkie rejestratory jazdy, są  kupą  niepotrzebnych  gadżetów , a  to  nieprawda  , bo już  niejeden film udowodnił  czyja była  wina  w zdarzeniu drogowym 

Przykładowa  sprawa 

Rozwój techniki sprawia, że wykorzystanie nagrań rozpowszechnia się, a prawo tego nie zakazuje.

Nawet, gdy nie uprzedził

Nagranie pojawiło się też w sprawie z powództwa Tomasza M. przeciwko Beacie W. o zapłatę 190 tys. zł, które według powoda wręczył pozwanej (na poczet przetargu na zakup nieruchomości dla planowanej spółki). Sąd Okręgowy dowodu tego nie uwzględnił, gdyż nagrywający nie poinformował rozmówczyni o tym fakcie. Sąd Apelacyjny w Białymstoku był przeciwnego zdania. W jego ocenie nagrywającemu wypowiedzi innych uczestników rozmowy nie można zarzucić bezprawnego działania, co najwyżej konflikt z dobrymi obyczajami. SA wskazał, że zasadą niedopuszczalności dowodów nielegalnych nie są objęte nagrania dokonywane przez strony procesu, gdyż konstytucyjnie chronioną tajemnicę komunikowania się znosi inna wartość – prawo do sądu.

Ponieważ z nagrania wynikało, że Tomasz M. przekazał Beacie W. pieniądze, powinna je zwrócić. SA zaznaczył wprawdzie, że były w sprawie też inne dowody, ale nagranie uwzględnił. Podobnie SN, który wyrok utrzymał (sygn. akt IV CSK 257/13).– Prawo nie precyzuje, jakie warunki należałoby spełnić, aby móc nagrać swego rozmówcę i przedstawić zapis takiej rozmowy jako dowód w sądzie. Skoro nie ma wyraźnych zakazów, nie ma przeszkód, aby tego rodzaju środki dowodowe dopuszczać, oczywiście jeśli nagrania nie naruszają tajemnicy korespondencji lub innych praw 

Edytowany przez mariuszd93, 08 maj 2016 - 17:22.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#37 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 08 maj 2016 - 18:31

Zainstaluje kamerę w ukryciu i będzie pociągnięty do odpowiedzialności że nagrywa bez uprzedzenia...
Zwróćcie uwagę, w każdym sklepie wiszą tabliczki ,,teren monitorowany,, zgadnijcie dlaczego. Albo dyktafon, to samo, musisz uzyskać zgodę na nagrywanie, w innym przypadku te nagranie możesz se puścić na dobranoc zamiast kołysanki, sąd nie przyjmie do sprawy dowodu zdobytego w sposób nielegalny. Jakby z jakimś ornitologiem pogadać że niby jakieś badania prowadzi i nagrywa teren z stałej kamery może to by przeszło, że dowód zdobyty przypadkowo.

Najskuteczniejszy sposób to musisz mieć dwóch zaufanych świadków + ty a pomysłów jest mnustwo np. gdy jeden z nich będzie przechodził obok tego pola będą musiały znajdować się tam. Oczywiście sidła zostawił tam nie miły sąsiad. Kłusował na zwierzynę + stworzył zagrożenie dla zdrowia i życia twojego.

Nawet gdybym na miejscu autora przy próbie nagrania i udowodnienia swego w sądzie został w jakiś sposób ukarany to bym szczał na to prostym siurkiem, a bym tym skurw*elom nie popuścił. Niekaralne jest tylko siedzenie na d*pie i czekanie aż małpy na głowę wejdą.... 

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#38 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2842 postów

Napisany 08 maj 2016 - 18:37

Ten wyrok dowodzi że są jeszcze myślący sędziowie. Ale nie każdy może być na tyle rezolutny. Najlepiej mieć świadka lub kilku że tabliczka z informacją o monitoringu wisiała tam zawsze. No i oczywiście po incydencie od razu ją tam zawiesić. Albo jakąś tabliczkę w środku pola nie czytelną postawić, a po incydencie dopisać że jest monitoring. Tak to ludzie ze wsi bez problemu powiedzą że coś wisiało i pisało, ale co nikt nie zwracał uwagi.

#39 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 08 maj 2016 - 18:42

A może po prostu by wystarczyło powiesić tabliczkę pole monitorowane i kilka kamer atrap i gość by nabrał strachu i nie robił by szkody bo by się bał. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share andrzej78

andrzej78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 08 maj 2016 - 19:18

Ja bym tak się nie nakręcał.Jak dojdzie do tragedii to wtedy sąd się tym zajmie.Na sądy szkoda kasy,a dowody - jakie dowody? W pierwszym sądzie powiedzą ,że nagrania nie są wykonane przez osobę przysięgłą i nie mają szczególnego znaczenia.Najlepiej wrednego sąsiada przechytrzyć,pograć mu na nerwach,niech on szuka rozwiązania,niech on idzie do sądu.Nie masz obornika ,gnojówki ,aby regularnie wywozić,lub coś w tym stylu.. :P