Lucjan92

Oprysk Pszenicy Ozimej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
iron    1036

nie od dzisiaj wiadomo ze za duże stężenie robocze cieczy może wywołać negatywny skutek. jak ktoś o tym nie wie lepiej niech nie bierze się za opryski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamos012    16

witam. Koledzy czy z początkiem wiosny w pszenicy Ozimej w pierwszej kolejności zastosować oprysk z mocznika 20 kg odżywki + siarczan magnezu, czy lepiej na początek rozsiać saletrę amonową 34N w ilości 250 kg na hektar. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Najpierw saletra, po mrozie zanim pszenica ruszy a jak już będzie rosła i będzie miała czym przyjąć oprysk to nawożenie pozakorzeniowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamos012    16

koledzy czy mogę użyć w opryskiwaczu Biardzki dysz antyznoszeniowych niebieskich 03 , gdy pompa pracuje na ciśnieniu 2 bar. firma sprzedająca takie dysze podaje że optymalny zakres pracy jest od 2,5 do 5 bar. z góry dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1241

nie wiem jak na 2 barach, ale na 2,5 ja pryskam i jest ok. Dwa bary to minimum i powinno działać, niebieskie mają  zakres od 2 do 6, nie wiem czemu ktoś Ci powiedział. że od 2,5 bara  , ale sprawdzę to niedługo jak będę kalibrował opryskiwacz to dam Ci znać.  Warto je kupić według mnie, teoretycznie wydatek cieczy mają  taki sam jak zwykłe 03/110 niebieskie płaskostrumieniowe.

A czemu akurat 2 bary? z takim ciśnieniem to na zwykłych niebieskich masz dość spore krople, które dobrze radzą sobie z  niewielkim wiatrem. (niewielkim)

Edytowano przez ravoj

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamos012    16

mam ciągnik c 328 i na 4 biegu jeżdżę i jest bardzo wolny obroty 1500 prędkość tylko 4.7 km/h. Dlatego te 2 bary. Ps dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Jak chcesz poeksperymentować, to kup niebieskie dwustrumieniowe, koszt około 14zł/szt. Bardzo dobry efekt zwłaszcza w fungicydach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1241

przy tej prędkości 4.7km/h to musisz nieco więcej wody stosować, sam obliczysz ile,


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Albo obniżyć ciśnienie, tylko poniżej 2 bar nie ma sensu, bo to już nie pryskanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilu    0

Witajcie, 

Czy podpowie mi ktoś czym prysnąć pszenicę ozimą ? Ogólnie zawsze stosowałem Legato jesienią i pola czyściutkie,ale w tym roku nie dałem radę wjechać i zostawiłem oprysk na wiosnę. Czy możecie polecić jakieś środki na chwasty i na grzyba i najlepiej terminy stosowania bo jestem świeżakiem w pszenicy. Jeżeli ma to coś pomóc to pole dostało już saletre kędzierzyńską i było pryskane wapnowitem. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly123a    0

Witam  jaki  oprysk zastosować na  pszenicę ozimą,  główne  chwasty   to  liczypca i  bławat  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1241

Jest masa propozycji, np. Trimax+galaper+harpun, ja osobiście wolę sprawdzony Lancet, też trzy substancje aktywne, tylko cenowo 120zł/ha ten poprzedni zestaw wychodzi chyba taniej i też jest skuteczny. co do LAnceta nie wiem jak bierze wyczyńca i wiechliny,

Na same dwuliścienne znajdziesz coś o wiele tańszego.

Edytowano przez ravoj

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Wczoraj na AF była prezentacja F-my Innigo i oprysku na miotłę Fenoxinn 110 (mocniejsza Puma) , może zna ktoś cenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Witam. Na jesień nie opryskiwałem pszenicy. Jaki środek/ki polecilibyście na wiosnę na chwasty i "miotłę". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1241

Lancet i spokój. tylko nie jest to tani zabieg i ponoć można coś skombinować samemu i torchę taniej wychodzi, ale nie wiem co.


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1241

o widzisz,   czyli można taniej .


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter7700    0

Witam,

chciałbym uzyskać poradę dotyczącą opryskiwania pszenicy, a także w identyfikacji chwastów.

Oto chwasty, które znalazłem w swojej pszenicy prosiłbym o weryfikację tych podpisanych i nazwy dwóch pozostałych których nie udało mi się zidentyfikować.post-215927-0-78460800-1491574386_thumb.jpgpost-215927-0-16267400-1491574499_thumb.jpg

Załączam także zdjęcia pszenicy:

post-215927-0-62625400-1491575716_thumb.jpgpost-215927-0-44315800-1491576578_thumb.jpg

Jaki oprysk proponowalibyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1241

To z lewej wygląda jak chaber bławatek, środkowe Dymnica pospolita,

Mustang Forte, tylko minimalna temperatura 5 stopni albo Lancet,

Camaro 306 SE to samo,

Muskato 306 SE

Ale ja się nie znam i nabijam posty.

 

Edytowano przez ravoj

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Panowie jak radzi sobie cisel na chwasty wiosna? dodam ze opryskalem wieczorem i potem nie dość ze temperatura nie byla super to jeszcze spadla do okolo 4 stopni, i po tygodniu widze ze miotle slabo bierze...,choć chłodno ale rzepak skreca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Moja propozycja oprysku to 2l Opal(tulurex,lintipur)+0,5L Galapera+40g Triben Super(trimax) +adiuwant i po sprawie koszt około 100 zł na 1 ha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

Ta mieszanina załatwi fiołka? może zamiast Triben Super dać ten Galmet co jest razem sprzedawany jako Galaper Strong? Planuje pewnie jeszcze za tydzień prysnąć samym Galaperem Strong, głównie ze względu na niską cenę. Chwasty to fiołek, chaber, rumiany. Pszenica już bardzo wyrośnięta bo na 'ciepłym' stanowisku rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

A ja mam pytanie z innej beczki. Czy można w jednym oprysku zrobić mieszankę na chwasty i grzyba? Chodzi mi konkretnie o pomieszanie Lancet plus i Topsin. Wiosna dziwna ze nie ma kiedy pryskac.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaiko    0

mam pytanie czy dzis przy 10 stopniach pryskac pszenice wirtuozem czy czekac do soboty az sie ociepli z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez wojtek8244
      Witam.
       
      Chciałbym zastosować tecnophyt i co myślicie o tym Nawozie Płynnym? Czy jest wart swojej ceny? I czy rzeczywiście pomaga w polepszeniu skuteczności oprysków? Powiedzcie coś więcej o nim.
      Proszę o wypowiedzenie się Rolników którzy stosowali tecnophyt pH+, ale również tych, którzy chcą zastosować i mają pewne informacje, czy rzeczywiście jest to skuteczne.
      Niestety nie znalazłem informacji, jak również tematu, na temat tego specyfiku.
    • Przez livebird
      Czy lepiej teraz wysiac azot na pszenice ozimą czy poczekać bo na mniej wiecej 15-20 marca ma być po około od -3 do -6 stopni w nocy???
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie jeśli w fazie 1 kolanka w pszenicy ozimej zastosowałem regulator wzrostu Kobra 510 SL to mogę w pózniejszych fazach wzrostu dodatkowo zastosować Modus 250 EC?
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj