Lucjan92

Oprysk Pszenicy Ozimej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lucjan92    2

Cześć AGROFOTOWICZE,

Co myślicie o takim zestawieniu na oprysk pszenicy ozimej:

Boggie x pro 1,5l/ha

Nutrimix complete 1kg/ha

Basfoliar aktiv 1l/ha

Siarczan magnezy siedmiowodny 12,5kg/ha (S16%,Mg32%)

Mocznik 10 kg/ha (N46%)

Slippa 0,1kg/ha (zwilżacz)

Tytanit 0,2l/ha (stymulator wzrostu)

 

 

 

Pierwszy raz mam zamiar zastosować tyle preparatów na raz ,co o tym myślicie

pozdrawiam

Lucjan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1036

Za dużo jak na jeden raz .stężenie 5% powinno być czyli na 200 l.wody 10 kg.mikstur a u ciebie by wyszło ok.27 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucjan92    2

Zdecydowałem jutro oprysk 250l/ha

Boggie x pro 1,5l/ha

nutrimix 1kg/ha

mocznik 10kg/ha

siarczan 10kg/ha

tytanit 0,2l/ha

 

ile razy skracanie pszenice?

zobaczymy jaka będzie pogoda bo z tym mocznikiem nie ma co przesadzać ]

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 zabiegi skracająco - rozkrzewiające.

1 Zabieg wykonałem na początku strzelania w źdzbło, użyłem 0.3l/ha Moddus 250 EC + 0.8l/ha CCC ( chlorek chloromekwatu ).
2 Zabieg wykonam w fazie liścia flagowego. Jest trochę sucho więc użyje tylko 0.25l/ha Moddus ale gdyby łan wskutek polepszenia pogody zaczął lepiej rosnąć dołożył bym jeszcze 0.5l/ha Cerone ( etefon ). Oczywiście łącząc to z zabiegiem fungicydowym i odżywkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik32    2

Co pilnie polecacie teraz w tej fazie rozwojowej pszenicy ozimej na ostrożnia polnego???Jak ktoś mógł by mi podpowiedzieć bym był wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0123    0

witam. Mam pytanie czy można zastosować środek lancet plus 125 wg na pszenicę która ma już jedno kolanko? środek już mam kupiony ale ze względu na warunki pogodowe nie mogłem wcześniej go zastosować. Czy nie jest za późno i nie ucierpi pszenica?. proszę o odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rolnik32 jedyne co mi przychodzi do głowy do herbicyd Galaper Strong jako jeden z niewielu środków może być stosowany no 2 kolanka ale nie wiem czy poradzi sobie z ostrozniem gdyż raczej nie ma go w jego etykiecie.
tomek0123 jeżeli to faktycznie jest 1 kolanko to możesz spokojnie zastosować ale lepiej dokładnie sprawdzić żeby się uszkodzić łanu. Do 1 kolanka spokojnie można stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0123    0

Dzięki za odpowiedź. niestety na etykiecie jest tylko że najlepiej zastosować do fazy pierwszego kolanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    959

Co pilnie polecacie teraz w tej fazie rozwojowej pszenicy ozimej na ostrożnia polnego???Jak ktoś mógł by mi podpowiedzieć bym był wdzięczny

 

jak nie jest duży to do fazy liscia flagowego możesz dać ok 20-30 gram granstaru ultra

 


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian80    1

Jaki fugnicyd polecacie na rdzę brunatną? Waham się między seguris opti a rubric 125sc. Do segurisa jestem bardziej przekonany do producent zaufany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyXXXX    10

Co polecacie na grzyba na pszenice ozimą?? I jaką odżywkę, w jakim odstępie czasu?
Pozdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Pszenica pryskana mustangiem i fiolek polny zostal, taraz juz ma 30cm wysokosci a pszenica w fazie 37-39. Mozna zastosowac jakis oprysk?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    111

Teraz to fiołkowi nic nie zrobisz, pryskałeś Mustangiem zwykłym czy Forte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieto35    2

Mi w pszenżycie mustang forte też przepuścił fiołka i trochę przytuli , poprawiałem starane ze względu na przytulię , dużego wyboru nie miałem bo już liść flagowy ,za parę dni się okaże .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Witam Panowie! Co zrobić z pszenicą ozimą na którą nie zadziałał łancet Plus. Została miotła zbożowa. Nie wiem co się stało? Albo za zimno było,albo środek przeterminowany.
Czy Puma coś teraz pomoże przed wykłoszeniem? Albo coś innego?
Dziękuje za wszelkie podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

Możesz spróbować Axiala choć nie wiem czy nie będzie już za późno. Mimo wszystko nie wydaje mi się by mógł zaszkodzić na zboże.A na lancecie nie miałeś podanego okresu ważności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Kupiłem Axial i opryskałem. Zobaczymy co z tego będzie...
Ten Lancet miał date z lutego 2015,więc powinien być dobry,no chyba,że sklep ten ma jakieś niedobre środki. Bardziej mi się wydaje,że to temperatura zawiniła. Opryskana była pszenica 6 kwietnia i zaraz nastały nocne spadki do 0*C,a i w dzień te +5-6*C było. Po prostu katastrofa. Jeszcze tak nie miałem,ale rolnictwo to loteria i sztuka sukcesu,jak to nazywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Opryski na chwasty - czy ktoś z Was stosuje może oprysk jesienny na chwasty w pszenicy ozimej zaraz po siewie? Czy lepiej czekać na 3-4 liście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez wojtek8244
      Witam.
       
      Chciałbym zastosować tecnophyt i co myślicie o tym Nawozie Płynnym? Czy jest wart swojej ceny? I czy rzeczywiście pomaga w polepszeniu skuteczności oprysków? Powiedzcie coś więcej o nim.
      Proszę o wypowiedzenie się Rolników którzy stosowali tecnophyt pH+, ale również tych, którzy chcą zastosować i mają pewne informacje, czy rzeczywiście jest to skuteczne.
      Niestety nie znalazłem informacji, jak również tematu, na temat tego specyfiku.
    • Przez livebird
      Czy lepiej teraz wysiac azot na pszenice ozimą czy poczekać bo na mniej wiecej 15-20 marca ma być po około od -3 do -6 stopni w nocy???
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie jeśli w fazie 1 kolanka w pszenicy ozimej zastosowałem regulator wzrostu Kobra 510 SL to mogę w pózniejszych fazach wzrostu dodatkowo zastosować Modus 250 EC?
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj