Zaloguj się, aby obserwować  
KAROL0905

Wał do pługa

Polecane posty

KAROL0905    2

Zastanawiam się nad skonstruowaniem wały do pługa zagonowego Do dyspozycji mam 2 stare podwójne kolczatki po 95 cm ( pług bierze 1,8m) Nie wiem które rozwiązanie będzie lepsze

 

 

*zastanawiam się nad montowaną na przednim tuzie i składaną hydraulicznie do transportu i ominięcia słupów na polu

 

*myślałem również na montażu ich na pługu 1 kolczatki składanej hydraulicznie ( miała by za zadanie ubić 3 i 4 skibe wcześniejszego przejazdu) oraz 2 zamontowanej na sztywno odpowiedzialną za 1 i 2 skibe danego przejazdu

 

 

Poradźcie mi który pomysł jest lepszy, oceńcie jego plusy i minusy

 

Oto parę zdjęć pługa

pług

pług 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Drugie rozwiazanie wydaje sie wedlug mnie lepsze. Slyszalem od kogos ze mial wal na przednim tuzie i ten wal podczas jazdy spadl na maske i uszkodzil chlodnice i silnik. Drugie rozwiazanie byloby bezpieczniejsze. Jakim ciagnikiem masz zamiar ciagnac ten zestaw DF?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

no deutzem co jest na avatarze mam nadzieje że sobie będzie dawał rade jak do tej pory orałem tym pługiem bez problemów ( 6 tłoków 98 km )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
Drugie rozwiazanie wydaje sie wedlug mnie lepsze. Slyszalem od kogos ze mial wal na przednim tuzie i ten wal podczas jazdy spadl na maske i uszkodzil chlodnice i silnik. Drugie rozwiazanie byloby bezpieczniejsze. Jakim ciagnikiem masz zamiar ciagnac ten zestaw DF?

 

jak odpowiednio to zrobi i zapespieczy przed takim wypadkiem to sie nic nie stanie do tego odpada obrót w polu bo pług zagonowy wiec wystarczy obrot o 90 stopni

jestem za 1 rozwiązeniem


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Ponieważ nie chcę zakładac zupełnie nowego tematu, to zapytam tutaj.

Czy ktoś z Was ma zamontowany przy pługu zagonowym jakikolwiek wał?

Czy jest możliwośc, aby to w miarę sensownie zrobic, w przypadku pługa 3x30 marki "no name", w którym musiałbym wykonac również ramię.

Gleby ogólnie mam lekkie, dlatego chciałbym wykombinowac coś, aby po orce zbytnio nie przesuszac gleby. I jeszcze jedna ważna rzecz, do dyspozycji mam MF 255, który ciąga wpomniany pług. Więc pytanie jest takie, czy jest sens coś do pługa zakładac. Ktoś pomyśli, po co pytam, przecież wiem jakie MF ma możliwości, owszem, wiem. Tylko nie wiem o ile więcej mocy potrzeba jeśli coś takiego jest do pługa zaczepione?

 

Jeśli macie jakieś zdjęcia, rady, informacje, prozpozycje w tym temacie, piszcie.

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam!

jarekw


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Do trojki ktora zaczepiona bedzie do 255 to raczej bedzie ciezko z walem....zawsze mozna przeciesz ciagnac kolczatke na lancuszku albo zamontowac na stale(gorzej w przejazdach szosa i przy slupach).Ja kiedy nie mialem jeszcze zetora oralem c360 i tez unijna trojka no i tam cieszka brone mialem za 2-óch ramionach i na łańcuszkach....niestety nie mam fot ale dosyc ladnie to wygladalo i szlo....

Wracajac do twojego pytania... to mozna by zalozyc silownik(albo i bez silownika, zrobic mniej wiecej to co ja mialem z brona) i dorobic jakies ramie i maly wal, tyle ze 255 troche bedzie mial ciezko i bedzie mu przodek pewnie podnosilo....

Wg. mnie to troche za maly plug i ciagnik do przeróbek...no ale do odwaznych swiat nalezy i powodzenia zycze ;) ...jak juz cos przerobisz to daj znac jak wrzucisz kilka fotek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Zajrzyj do mojej galerii, ten sam pług, taki sam ciągnik (ursus 3512), wał od 12 lat zamontowany, co do podnoszenia przodu, na wale mam jeszcze 80kg obciążenia, jakoś przodu zbytnio nie wozi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

no moze troche przesadzilem ze przod bedzie mu podnosic, ale tez zalezy zaki wal chce do niego wstabic(ciezar jak zrobiony i jaki typ)nie widzialem tego twojego walu no ale zalezy gdzie i jak go przymocuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Coś pokombinuję, ale zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

@talek masz rację, że to za mały pług i za mały ciągnik, ale na razie taki musi wystarczyc.

A sprawa rozbija się o to, że gleby mamy piaszczyste i jeśli się je zbyt przesuszy, to potem jest kiepsko ze wschodami.

 

@celeronik, pomysł wydaje się dobry ;)


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Zajrzyj do mojej galerii, ten sam pług, taki sam ciągnik (ursus 3512), wał od 12 lat zamontowany, co do podnoszenia przodu, na wale mam jeszcze 80kg obciążenia, jakoś przodu zbytnio nie wozi:P

podziwiam mocny podnosnik, mój nie wyciągnie już rujek z ziemi jak nie przygazuje ;)

 

co do mozliwości mf 255 i 3x30 to na lekkiej glebie powinien sobie spokojnie radzic na 1ce tylko co to za orka cały czas na dociążaniu, ja byłbym za jakimś wałem rurowym lub strunowym ciąganym, ale czy takie zabaweczki wogóle coś dają i jest sens zawracać sobie d*pe? ja rozumiem wały cambela lb coś podobnego ale taki wałek strunowy pojedyńczy ciągany w świerzej wilgotnej ziemi przy prędkości 7-8km/ha poza wizualnym efektem coś daje? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Z talerzówką bardziej podnośnik dostaje w du** niż z pługiem ;) A co jest dziwnego orać na dociążaniu? U mnie cały czas na siłowej się jeździ. jeśli wał to tylko strunowy, przy dociążeniu go odpowiednio rozbije bryły ziemii i ubije ją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A co jest dziwnego orać na dociążaniu? nic dziwnego w siłowej nie ma jest tylko ogromna róznica w orce tymi samymi pługami z większym ciągnikem ;)

niby pługi te same a orka zupełnie inna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Właśnie tak się zastanawiam nad tym, czy to jest sens. Ale ostatnio jakoś naczytałem się o tym jak to dobrze jest od razu ucisnąc ziemię po orce. A do tego te nasze piaski, to już wogóle ;).

 

Tak jak pisze Ferdek, pojedynczy wał rurowy to chyba za dużo nie da. A może poczekac, aż sprzęt będzie lepszy i wtedy wprowadzac nową technologię uprawy ;)

Jeśli idzie o podnośnik w moim poczciwym MF to myślę, że jest on dośc mocny. Ferdek, teraz to już szybko zapomnisz jaki to dobry ciągnik jest, mając do porównania Lambo ;) Pozdrawiam!


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jarek polecam agregat na nawet lekkiej bronie i podwójny wałek strunowy na piaski po orce przed siew sper sprawa i ziemie ubije i wyrówna jak trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

koledzy

chce zrobic wal wleczony do pluga zagonowego prosze abyscie podzielili sie ze mna zwoim doswiadczeniem, potrzebne sa mi wymiary i fotki jak ktos ma takie mozliwosci. Serdeczne dzieki,


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

dobrze rozbrylal bryly??

dla mnie taki za waski ja mysle nad budowa gdzies do 2m szerokosci.

A ciezko szedl ten wal? ANSU?


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Opór nie był duży MTZ82 + pług 4x33cm +wał bez problemów

Używałem też ciężkiej brony w orce zimowej ładnie rozbijała bryły ale nie zagęszczała. Wał bardziej ugniatał pod siew ozimin. Mam jeszcze dwie kolczatki po 130cm, trochę to wszystko przyciężkie było by łącznie do pługa zawiesić więc założyłem strunowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

ja to mysle cos zrobic wleczonego za plugiem, bedzie najlepsze, nie moga to byc brony no bo jak na uwrociach bede droge bronowal.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj