Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor nie chce odpalić

39 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 05 maj 2016 - 13:08

Zetor nie chce odpalić

Skoro tak twierdzisz...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor nie chce odpalić Dzisiaj, 00:28
  •  

#22 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 05 maj 2016 - 13:34

Zetor nie chce odpalić

nie no..... jacy Wy jesteście niedomyślni !!!!! Przecież Kolega "Elektrotechnik " liczy na coś więcej niż  udzielanie  za friko rad na forum  :D 

nowy

#23 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 05 maj 2016 - 13:37

Zetor nie chce odpalić Kolego miernik można kupić do prozaicznych rzeczy np zmierzyć wartość na aku. A forum jest po to by komuś pomóc a nie na zasadzie ja to ogarnie w 2 sekundy ale tobie to nie powiem jak ustawić zmierzyć bo po co lepiej poszpanowac i się śmiać z drugiego. Sam nie jestem znafca eketryki elektroniki ale wiele się też dowiedziałem z for internetowych jak używać miernika jak ustawić takie niby podstawy podstaw ale zawsze trochę pomagają cos grzebnac samemu. Ty jak widzę siedzisz dość głęboko w tym temacie więc nawet jeśli poswiecilbys godzinę na napisanie takich podstawowych informacji o ustawieniach miernikach pomiarach i przyblizonych wartością które mówią że coś jest niesprawne bądź sprawne to zapewne większość osób z forum by to docenila. A ty jak widzę że mimo jesteś moderatorem forum to tylko potrafisz krytykować w wielu tematach albo na zasadzie wiem ale nie powiem. Acha i uwierz mi rolnik nie ma czasu czytać książek po 300 stron z podstaw elektroniki elektryki tym bardziej że większość jest napisana do kitu i mało zrozumiałym jezykiem.

#24 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 05 maj 2016 - 14:44

Zetor nie chce odpalić

Widzisz, jest takie powiedzenie: zadaj właściwe pytanie to będziesz miał właściwą odpowiedź. I ten temat (i nie tylko ten) jest na to dowodem. Jakbyś na początku napisał tak: "mam miernik, umiem zmierzyć prąd i napięcie i chcę zapytać co zmierzyć żeby zdiagnozować problem" to miałbyś udzieloną rzeczową odpowiedź. A ty napisałeś tylko, że zmierzyłeś napięcie na akumulatorze i rozruszniku, nie pisząc ani słowa w jakich warunkach (a to jest bardzo istotne) i w dodatku napisałeś to tak, że odnosi się wrażenie, że nie masz pojęcia o czym piszesz, no to wybacz, ale na to nie da się odpowiedzieć.

#25 Share dragonmt852

dragonmt852

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 05 maj 2016 - 15:33

Zetor nie chce odpalić

Może po przeczytaniu mojej wypowiedzi odnosisz takie wrażenie, ale prawda jest taka że podstawy znam ;)

#26 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 05 maj 2016 - 15:34

Zetor nie chce odpalić

No to trzeba było to napisać, bo niby skąd ktoś ma wiedzieć?

#27 Share dragonmt852

dragonmt852

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 05 maj 2016 - 15:40

Zetor nie chce odpalić

Następnym razem napisze ;)

#28 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 05 maj 2016 - 16:33

Zetor nie chce odpalić

a ja proponuję nie dawać się wciągać w jałową dyskusję z "elektrotechnikiem"  bo będzie egzaminował a nie pomoże !!!!!

nowy

#29 Share Wojtek1609

Wojtek1609

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 05 maj 2016 - 20:04

Zetor nie chce odpalić

@Elektrotechnik trochę pokory :). Na pewno masz wiedzę i jesteś szpecem w temacie. Jednak nie wszyscy mają takie umiejętności. Jeden zna się na tym, drugi na czymś innym i pewnie lepiej od Ciebie :). Prawdę mówiąc jestem zielony w temacie elektryki i pewnie dlatego piszę ten post. Jednak kiedy ktoś pyta mnie o coś, o czym mam pojęcie staram się pomóc. Może Tobie też kiedyś będzie potrzebna pomoc w jakimś tam temacie. Koniec i pozdrawiam :)

#30 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5205 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 09:00

Zetor nie chce odpalić

nie chce zakładać nowego tematu, ale mam dziwny problem w 7711. Otóż ciągnik nieodpalany 2 tygodnie, pali na strzała, pracuje 2 minuty i już nie odpalił. Zachowuje sie jakby akumulator był rozładowany, ledwo kręci, później strzela na rozruszniku a na końcu słychać jęczenie. Problem mi sie pojawia i znika co jakiś czas, znalazłem usterkę - przerwany przewód do rozrusznika, ale jak widać to nie było to, wcześniej grzał mi się jeszcze kabel od masy, teraz jest ok, a objawy takie jak wyżej. Ktoś ma jakiś pomysł? Nie wydaje mi się żeby to była wina akumulatora bo jak pisałem, ciągnik stał 2 tygodnie, odpalił "na strzał" i po dwóch minutach już kaput

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 09:22

Zetor nie chce odpalić

Przydałoby się zmierzyć prąd podczas rozruchu, ale najprawdopodobniej masz przebicie w rozruszniku.

#32 Share David-Zetor

David-Zetor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 11:18

Zetor nie chce odpalić

Elektrotechnik przeglądałem różna posty oraz twoje odpowiedzi i powiem ci tyle może ty wiedzę masz ale z ciebie to jest nie powiem co.

Zamiast powiedzieć,doradzić to najlepiej kogoś wyśmiać i zrobić z nie go za przeproszeniem debila który nic nie umie.

Tacy ludzie jak ty to mnie naprawdę denerwują,jak nie chcesz pomóc to nie pomagaj.

Będzie dla ciebie jak i dla innych tak najlepiej niż zadawać bezczelne odpowiedzi. 

#33 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 12:33

Zetor nie chce odpalić

O co Ci chodzi? Przecież napisałem co może być przyczyną.

#34 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 13:49

Zetor nie chce odpalić

Osobiście spotkałem się dwa razy z taką reakcją rozrusznika  w 330 i maluchu. W obu winna była krzywa os wirnika. Blokowało bendix i na ciepłym od silnika rozruszniku nie wyskoczył za skarby świata. Sprawdź z ciekawości napięcie na elektromagnesie na wejściu i na wyjściu czy w ogóle jest przejście na stykach i jaki jest spadek napięcia.    Możliwe że tylko on robi bałagan. Szukać, mierzyć, rozebrać i przejrzeć rozrusznik.

Edytowany przez seweryn20, 15 lipiec 2016 - 14:44.

KPK Kumurun Team

#35 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5205 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 21:17

Zetor nie chce odpalić

Szukam już troche, uwierzcie mi że sprawdzałem kilka rozruszników, kilka akumulatorów i bez efektu. Podładowałem dzisiaj akumulator, poprawiłem mase przy ciągniku i jest ok na tą chwile, ale jeśli przestanie wspólpracować to się nie zdziwie. Na tą chwile nie mam nawet czym zmierzyć napięcia, ale jak będe miał jak to sprawdzić to dam znać. Dzięki za odpowiedzi

KS Falubaz

#36 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 22:19

Zetor nie chce odpalić

Dobrze sprawdź klemy na akumulatorze. Można nawet nie zauważyć, że klema źle przewodzi. A efektem jest właśnie słabe kręcenie rozrusznikiem. Innym objawem tego jest to, że przed pierwszą próbą rozruchu kontrolki świecą się jasno, a po nieudanej próbie, są przygaśnięte.

#37 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5205 postów

Napisany 16 lipiec 2016 - 08:08

Zetor nie chce odpalić Klemę zmienilem jedna, druga wydawala mi sie w porządku. Swiatla po nieudanej próbie swieca bez zarzutu

KS Falubaz

#38 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2400 postów

Napisany 16 lipiec 2016 - 21:37

Zetor nie chce odpalić

Prawdo podobnie słaba masa jak pisałeś że teraz jest ok ale każdy silnik zimny jest łatwiej odpalić niż już rozgrzany i u ciebie może być efekt słabej masy.

#39 Share Pigmei

Pigmei

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 16 lipiec 2016 - 22:03

Zetor nie chce odpalić Dziwne, stare wylatane silniki wymagały samostartu by na zimno odpaliły, na gorąco bez problemu, a w temperaturze -15 też łatwiej gorące palą więc nie zawsze jest tak jak piszesz. Matey dobrze by zrobił jakby zafundował sobie za kilkanaście złotych prosty miernik, znacze ułatwiło by to mu postawienie diagnozy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share David-Zetor

David-Zetor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 15:09

Zetor nie chce odpalić

Kolego a czasami nie masz spalonego kabla od masy?