Polecane posty

kibix    284

Witam,

Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.

Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)

Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.

O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 

I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.

Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 

Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 

Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 

Z góry dzięki za pomoc

 

wygląd przepływomierza 

http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html

komputer

http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1036

A sprawdzałeś impulsy? może coś się poprzestawialo. powinny być gdzieś zapisane. ja mam ba naklejce na kompie i w książce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dacjan123    28

turbinka powinna się kręcić jak dmuchniesz w nią leciutko nawet jak przestaniesz to jeszcze się powinna kręcić oczywiście zależy czym dmuchniesz nawet jak byś buzia dmuchnol to powinna się kręcić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

jeśli turbinka ci się nie obraca przy dmuchnięciu w nią to jest do wyrzucenia niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Rozebrałem przepływomierz. I okazało się że jedno łożysko się rozsypało.

Ciężko jest wybić te łożyska. 

Dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

nawet jak udałoby ci się to naprawić, to i tak przepływomierz może nie działać właściwie, a już na pewno konieczna będzie jego kalibracja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Jeżeli już przepływomierz będzie się obracał po dmuchnięciu to kalibracja to już nie problem, przepuści zmierzoną ilość wody przez przepływomierz i skalibruje.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metiu    0

witam mamproblem z Pilmetem 2518 pompa udor, komputer brawo podzespoły araga, wiosna pompa dostała nowe membrany i zaworki, działała bez zarzutu dawka 300l/ha przy predkośći 7,5 km/h nie była problemem obecnie żeby ta dawkę otrzymać muszę jechać max 5,5 km/h problem powstał po proszkowej grzybówce która lekko zapchała filterki> obecnie wszystkie przejrzane i sa czyste, czy to wina przepływomierza? ma ktoś jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiek85    32
Dnia 4.05.2016 o 21:33, kibix napisał:

Witam,

Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.

Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)

Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.

O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 

I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.

Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 

Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 

Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 

Z góry dzięki za pomoc

 

wygląd przepływomierza 

http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html

komputer

http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg

Witam,

Czy po wymianie łożyska w przepływomierzu Pana opryskiwacz zaczął właściwie wskazywać przepływ? Jestem od niedawna posiadaczem opryskiwacza Rau explores. Mam identyczny sterownik jak Pana. Ustawiając dawkę 200l/ha i zwiększając prędkość do 7km/h sterownik wyświetla dawkę 135l... Może mi pan podać jakiś kontakt do siebie bo chciałem podpytać o inne ustawienia komputera? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez yacenty
      hej, potrzebuje zakodowac przepływomierz hardi w nawigacji trimble. gdzie znajdę ilość impulsów na litr jakie generuje? ktoś może ma i może odczytać że sterownika?
    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj