Skocz do zawartości

Zdjęcie

owce - czy warto?

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bimber

bimber

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 grudzień 2006 - 03:15

owce - czy warto? Proszę o kilka uwag na temat owiec. Zastanawiam się czy to się opłaca i przy jakiej ilości stada podstawowego. Mam 18 ha pola i mógłbym to wszystko przeznaczyć na hodowlę owiec. Jeżeli ta to jakie rasy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
owce - czy warto? Dzisiaj, 20:43
  •  

#2 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 23 grudzień 2006 - 09:00

owce - czy warto? Nie warto, biurokracja ta sama co przy bydle a czasem i większa oraz kosztowniejsza, starych i wełny nikt nie chce kupić. Lepiej bydło opasowe. łatwiejsze w chowie i problemu ze sprzedażą nie ma.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#3 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 23 grudzień 2006 - 13:31

owce - czy warto? "czy warto???" jak nie masz hobby to może i tak ;) miałem kiedyś togo dośc sporo...teraz mam 20 szt jako kosiarki do trawy-nadaja sie idealnie :D no i jeszcze na grila ale oczywiście jagnięcina 8) .kiedyś mówiło sie "kto ma owce ten ma co chce" i tak naprawde było, a teraz mówi się "kto ma owce ten baran" i tak naprawde jest...załuje że tak późno sie tego pozbyłem.znajomy ma jeszcze 200 matek i naprawde mu współczuję.sprzedał w zeszłym tygodniu 80 jagniąt po 4,5 zł za 40 kg czyli dołozył do nich  :-

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Ptasia grypa w Polsce zobacz »

•  

#4 Share bimber

bimber

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 grudzień 2006 - 00:27

owce - czy warto? No dzięki. szczerze mówiąc takie miałem przypuszczenia. Próbuje znależć pomysł na gospodarstwo 18 hektarowe i widzę, że z tego nic nie będzie. Czas zacząć szukać sobie roboty w mieście, a rolnictwo wpisać chyba sobie do działu hobby. Jeszcze raz dziękuję i życzę Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

#5 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 24 grudzień 2006 - 14:00

owce - czy warto?

kiedyś mówiło sie "kto ma owce ten ma co chce" i tak naprawde było, a teraz mówi się "kto ma owce ten baran" i tak naprawde jest...

"Kto ma świnie, ten nie zginie"
"Kto sieje proso, ten chodzi goło i boso"
"Kto sieje żyto, ten żyje syto"
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#6 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 24 grudzień 2006 - 14:13

owce - czy warto? "on kury papierosy i chodzi goły i bosy..."

#7 Share Farmer

Farmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 06 czerwiec 2007 - 21:13

owce - czy warto? Witam sprzedam jagnięta z kwietnia tego roku cena do uzgodnienia jestem z okolic Raciborza woj. śląskie

#8 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 07 czerwiec 2007 - 21:50

owce - czy warto? A mógłby mi ktoś napiać, jaka jest opłacalna cena sprzedaży 1 kilograma wełny, cena jagniąt :D
no i jaka jest teraz cena.

#9 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 08 czerwiec 2007 - 19:24

owce - czy warto? kg wełny ok 2 zł średnio z owcy 5kg-sztrzygacz bierze 3 zł za sztuke
jagnieta ok 150-200 zł za stukę zalezy ile kg

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#10 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 08 czerwiec 2007 - 21:46

owce - czy warto? Czyli za bardzo na tym interesu nie ma a ty ile miałeś matek??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 08 czerwiec 2007 - 22:05

owce - czy warto? Facetka od zwierzęcej opowiadała że jeździła do jednego gospodarstwa co były owce i kiedyś za samo wełnę mogli kupić nowy ciągnik a parę lat temu to na same koła by brakło.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#12 Share mały

mały

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 24 sierpień 2007 - 16:39

owce - czy warto? Dokładnie jednego roku za sprzedaną wełne dziadek kupił fiata 125p. z polmozbytu. A teraz trzeba szukać jak najtańszego strzygacza żeby nie dopłacać. Mam 80 matek i wiem co to za ból. Papierów z owcami tyle, że normalnie głowa mała ponieważ wszystkie jagnięta sprzedawane są na export. Weterynarze, specjalne punkty skupu normalnie horror no i oczywiście za wszystko trzeba płcić tak ze 5- 10 jagniąt oddaje na opłaty za różne papiery. Opłacalność żadna. I jeszcze jak owce zaczną chorować to radz se sam bo żaden weterynarz nie zna się na owcach jedyne co umią robić to sekcje zwłok. Z której nic nie wynika a sporo kosztuje. Więc moja rada owce omijajcie z daleka bo później ciężko się ich pozbyć gdyż człowiek łudzi się nadzieją że bedzie lepiej a nie jest.

#13 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 07 grudzień 2007 - 17:40

owce - czy warto? Ostatnio wyczytałem w "Farme-rze", że jednak w tym roku, liczba owiec w Polsce wzrosła, chociaż cena spada. A jest to spowodowane dopłatami z Uni, czyli jakaś opłacalność jest. A wy co sądzicie o tych dopłatach?

#14 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 07 grudzień 2007 - 17:48

owce - czy warto? kiedyś mówili kto ma owce ma co chce. ale jak zwykle wiele powiedzonek straciło sens no i w tym przypadku jest chyba podobnie. jesli masz teren gdzie ciąg strach wiechać (góry) to przy odpowiedniej rasie i przemysleniu sprawy pewnie wyszedł byś na swoje(dotacje + jakaś tam sprzedaż)
kujawy to jes to!!!!!

#15 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 07 grudzień 2007 - 18:04

owce - czy warto? W sąsiedniej wsi w Gospodarstwie po dawnym PGR mają owce około 20sztuk ale trzymają je chyba tylko dla rekreacji

#16 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 08 grudzień 2007 - 18:53

owce - czy warto? Z owcami żeby wyjść dzisiaj na swoje to trzeba mieć plenną odmianę, żeby kociła się dwa razy do roku i dawała bliźniaki. Matek trzeba mieć parę setek i wtedy to się opłaca. Roboty przy tym nie jest specjalnie dużo i więcej swobody w dysponowaniu czasem jak przy krowach mlecznych. Tylko trzeba zacząć i tu zaczyna się problem!?

#17 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 12:21

owce - czy warto? pare setek matek...nie wybrażam sobie wykotów, dzień i noc w owczarni, nic przyjemnego... :D plennośc swoją drogą ale ważniejsze jest to aby matka (odpowiednai rasa i po sprawie ) była wstanie wykarmić bez problemu te dwa jagnięta.

u mnie merynos polski (200matek) kocił się 3 razy na 2 lata, plennośc była ok 1,8, rocznie sprzedawało się nawet 400 jagniąt ale i tak to wszyskta na nic, bo związek (przez które były sprzedawane) potrafił zarobić na nich podobną kwotę co właściciel...

obecnie owce tylko, gdy ma się możliwośc wypasu (czyli najtańszy koszt utrzymania)...

#18 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 23 styczeń 2009 - 15:04

owce - czy warto? Siemka trochę nie na temat ale potrzebuje noże do ruskiej maszynki nie wiecie gdzie mogę takie dostać a może posiada ktoś taka maszynkę ??
Proszę o w miarę szybkie odp :)
Dzięki

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#19 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 19:32

owce - czy warto? Zna ktoś może aktualne ceny jagniąt?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 16 marzec 2009 - 19:37

owce - czy warto? Od 250-400 zl.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.