Polecane posty

akmaly    703

Posłuchaj się kolegi AleksanderX i zamiast tego nieszczęsnego Ursusa 4514 kub Fendt Vario 939 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    324

Witam zapytam w tym temacie czy warto kupic 4512 za 22 tys .Rok 90 kanciata maska jak w 912 przebieg nie do okreslenia krajowy waskie kola bez wspomagania .Ciagnik nie wymaga malowania ,kabina w srodku poniszczona plastiki polamane ,brakuje elementow zabudowy kabiny.Tylne opony ok przednie do wymiany .Silnik raczej do rematu zarzygany olejem i paliwem (od nowosci nic nie robione),cieknaca tylna zwolnica .Napewno przod do tulejowania zwrotnice?.Hydraulika dziala ponoc wymieniona pompa hamulce ok. Wizualnie wyglada nie najgorzej ale techncznie sporo rzeczy do ogarniecia . Warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

A niby co chcesz tym padłem robić? Poza tym że wącha paliwo nie ma żadnych zalet... Baaa ty nawet wspomagania nie masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    324

Raczej myslalem kupic to na handel ,wymyc i ogarnac przecieki poprawic troche kabine .Gdyby zszedl na 20 tys mozna bylo by zaryzykowac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Oszacuj za ile go sprzedasz, bo 20 tyś zł za ciągnik bez przedniego napędu z silnikiem do remontu. Myślisz że za ile go sprzedasz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Panowie jestem w trakcie zakupu Ursusa 4512, wersja exportowa z Grecji, rocznik 1990 bez pneumatyki (której i tak nie wykorzystuje). Kabina komfort, koła tylne 16,9 R30.  Silnik zdrowy, ciągnik nie wytłuczony. Mam kilka pytań odnośnie tej maszyny. 4512 ma zastąpić u mnie MFa 255, posiadam 5 ha ale łącznie obrabiam ok 15 ha (usługi), od koszenia po siew i orkę. Mój MF - silnik bliski remontu, po prostu brakuje mi mocy przy pługu 3x30. No i do tego 4512 ma wspomaganie..... Nurtuje mnie kilka pytań:

1. Ile więcej spali na mtg 4512 ? Mój MF przy orce to 4,5 l/mtg. Średnia z całego sezonu prac - 3,5 l/mtg.

2. Jak to jest z tą mocą , 60 KM a 66 KM? To tylko większa dawka na pompie? Rocznik 1990 to silnik A4.236 a nie Ursus 4390.

3. We wszystkich 4512 jest to samo wspomaganie? Bo w tym jak ciągnik zgaszony to nie ma mowy o skręcaniu kołami.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

1. Wg. oficjalnych danych zużycie jednostkowe przy mocy nominalnej to:

- MF 255 ( AD3.152 UR) 234 g/kWh

- 4512 ( A4.236 ) 238 - 243 g/kWh

W lekkiej pracy będzie różnica, przy orce może okazać się że 4512 spali mniej, choć wcale nie musi tak być.

 

2. Perkins A4.236 w zależności od wersji, rozwija moc od 60 do ok 72 KM, a montowany w Ursusie od 60 do 66 KM. Konstrukcyjnie to ten sam silnik, przestawienie dawki paliwa. W zasadzie to nie ma wielkiej różnicy, 6KM i ok 20Nm różnicy możesz nie odczuć, tym bardziej że do tej pory pracowałeś mniejszym ciągnikiem, który chcesz zastąpić.

 

3. Z zależności od wersji, a raczej rocznika produkcji, były co najmniej 2 typy, na serwo i orbitrolu z siłownikiem.  Zdecydowanie lepiej to drugie.

 

Nie wiem ile chcesz przeznaczyć na ten zakup ale popatrz jeszcze na MF, np. 362, 365, 375 ew. 675. Bez przedniego napędu będą sporo tańsze i lepiej wykonane niż Ursusy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Wydaje mi się ze przy pługu 20 Nm może już byc troszke odczuwalne. Chodzi mi tylko czy drastycznie odczuje to spalanie. Patrzyłem za wersjami MFów wlasnie z tych serii i nawet z przednim napedem ale ciezko coś znaleźć. W tym przypadku jest mowa o Ursusie z przebiegiem 2500 mtg. Czyli przestawiając dawke paliwa na pompie wtryskowej uzyskam te 70 KM? Chciałbym żeby się ktoś wypowiedział kto posiada 4512 w wersji 60 KM i jakie on osiąga obroty maksymalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1438

Jeżeli nie zmienisz pługu- spali porównywalnie i zrobi szybciej, i napewno nie poczujesz różnicy 20 Nm, szczególnie po przesiadce z MF255. U mnie MF675 bez przedniego napędu też chodzi z 3x30, pewnie zaraz wyleje się na mnie hejt że to za mało, i że najlepszy byłby obrotowy min. 3x40, jednak jestem w stanie robić orki w warunkach, w których na sąsiednich polach zjeżdżają z C360 3x30 czy 912 z 4x35. Ten silnik pali mało, przy lekkich pracach jak siew, transport bez szalonych obciążeń, czy z prasą Z224/1 wącha paliwo, pod warunkiem że nie kręcisz go w granicach maksymalnych obrotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Wiesz, do tej pory MF 255 w podorywce chodzil w plugiem 4x30, do orki odrkęcałem ostatnią skibę, jesli bedzie zapas mocy to moze i 4512 da rade robić orke siewną z 4x30. Tylko agregat (stary kultywator UG 2,1 m + wał strunowy) to już chyba troche za mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Byłem dzisiaj jeszcze raz oglądnąć tego 4512 i nasunęły się 2 problemy. Silnik na prawdę igła tylko :

1. Na postoju na zapalonym ciągniku nie można skręcać kołami do oporu prawo lewo, jak się ruszy to już jest ok, kierownica chodzi lekko (pompa wspomagania?)

2. Nie chce wskakiwać napęd WOM, tzn wali po trybach, po prostu nie wysprzęgla II stopień.

3. U was jest też taki sam rozdzielacz jak na 1 zdjęciu? Bo u mnie w MF 255 jest inny nić tutaj.

4. Do tego mam jeszcze pytanie odnośnie do czego jest to pokrętło miedzy blokadą a zmiana ustawień rozdzielacza na zdjęciu.

5. Na ostatnim zdjęciu regulacja od podnośnika, z tego wynika że on ma cisnieniową regulacje jeszcze? Pomóżcie mi to ogarnąć.

IMG_20171102_104629.jpg

1.jpg

IMG_20171102_110916.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

Taki sam rozdzielacz,pokretło jest do regulacji szybkości opadania podnośnika,a regulacja ciśnieniowa nie powiem bo do orki ten traktor ngdy nie był używany ,a ma 27 lat ,raz na próbe jak był nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdynad    6

Tak rozdzielacz jest taki sam w ciągnikach z takim typem kabiny oraz z jedną pompą podnośnika i hydrauliki.

Podnośnik obsługujesz tak samo jak w MF255 jest dźwignia od pozycyjnej regulacji podnośnika którą ustawiasz też na stały wydatek w przy patku używania hydrauliki zewnętrznej oraz druga do regulacji podnośnika siłowej np; pług, kultywator do wszystkich maszyn które ustawiasz głębokość pracy wtedy Masseye i Ursusy lepiej sobie radzą bez zbędnych obciążników na kołach


MF-235

Ursus-4514
MF-690

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Kolego a normalne to jest  ze podnośnik w tym ciągniku tak drży gdy unosi sie do góry choćby na pusto? Zauważyłem również że wolno pdonosi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

W sobote jade po ten ciagnik. Ale jeszcze ten podnosnik mi sie nie podoba.... Watpie ze wymiana oleju cos da....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdynad    6

Wymiana się przyda bo mało kto zmienia 42litry ale może jest go mało na początek i dlatego drży...

mam zegar do mierzenia ciśnienia pompy podnośnika i w tedy wiadomo wszystko o pompie, a po drugi pompy nie ma co się bać można ją samemu zregenerować za ok 400zł i będzie dalej śmigać chodź najprędzej jest tam za mało oleju...


MF-235

Ursus-4514
MF-690

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

Ten ciągnik bardzo szybko podnosi ,bym powiedział że rwie jak głupi w góre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Panowie - obyście mieli racje, jutro ciągnik będzie u mnei i przepatrze tą sprawę. Wykryłem u własciciela że WOM nie wchodził, naprawił tą usterkę, podejrzewam że wystarczyła regulacja 2 stopnia. Więc może i podnośnik się poprawił. Jutro popatrzę, Mam nadzieje że jakby co to Panowie pomogą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ostatnio jest coś szał na 4512, sporo moich znajomych właśnie na nie przechodzi za C360. Ja osobiście wolałbym albo MFa 675 albo Renault 77.12 a ile razy trafi się za nie wiele więcej np 75.14.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
    • Przez Rafal17
      Witam jak w temacie posiada ktoś schemat instalacji elektrycznej do ursusa 3512 chodzi mi o taka gotowa  w kolorze 😅 najlepiej bo nie mogę się połapać co i jak? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj