Polecane posty

rolkam72    28

Witam.Myślę nad kupnem ciągnika i z kilku wytypowanych przezemnie jest właśnie ursus 4512. Piszcie proszę opinie na temat tego ciągnika. Chodzi mi o zakup ciągnika głównego do cięższych prac które by odciazyly c 360. Pisać wszystko na jego temat. Proszę również o własne sugestie czy zakup takiego ciągnika to dobry pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

to jest prawie to samo co c360 jak już to z przednim napedem ponad 80 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolkam72    28

to jest prawie to samo co c360 jak już to z przednim napedem ponad 80 KM

Tylko jaki 80 konny ciągnik byłby najlepszy? Na pewno nie popularna 90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolkam72    28

szukaj 5314

Tylko ze 5314 kosztuje około 60 tys a to za duży wydatek na moją kieszeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati999    112

albo coś takiego: olx.pl/i2/oferta/massey-ferguson-690-ladowacz-ursus-4514-mf-5314-zetor-CID757-ID3Emkz.html
olx.pl/i2/oferta/massey-ferguson-290-ursus-4514-5314-75km-top-stan-sprowadzony-4255-CID757-ID6xzLL.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolkam72    28

Pierwsza oferta wydaje się ciekawa. Tylko nasuwa mi się pytanie jak z dostępem części i ich cena bo wiem że do niektórych MF części są porażająca drogie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozglądaj się za mf-ami serii 5xx. to odpowiedniki polskich ursusów 45..,53.. itd. ciągniki proste, mechaniczne, wytrzymałe. albo jakieś renault też spoko, silnik mwm oszczędny i niezawodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas2909    4

Posiadam właśnie Ursusa 4512 i powiem Ci, że do cięższych prac się nie nadaje jest za lekki i moc nie jest w pełni wykorzystywana, poza tym ciągnik bardzo wygodny i nieawaryjny. Zorglądaj się za 4514 warto dołożyć te kila tys. żeby późnej być w pełni zadowolonym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukaj mf od modelu 550 do 590 z serii 5xx a z serii 6xx od 675 do 690.
Seria 5xx to to samo praktycznie co nasze 3512 4512-14 5312-14 tylko są lepiej wykonane i bardziej przemyślane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas2909    4

A i jeszcze najbardziej upierdliwa rzecz we wszystkich Usrusach 35,...,53 przekladanie miedzy podnosnikiem a wyjsciami hydraulicznymi to jest poprostu masakra, jak używasz maszyny, ktora wymaga obydwu po 15 min pracy tylko jedno ciśnie Ci sie na usta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

nawet nie zaglądaj po tych 4512 bo to szkoda nerwów. może i bezawaryjne ale biegów brak, hydraulika lipna a na wąskich kólkach bez przedniego napędu pociągnie tyle co 60tka.... jak już kupujesz używke to dawno jedno czy ma 10 lat czy 30 więc szukaj MF bo to zawsze ruletka i koniecznie z 4x4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel94    21
Napisano (edytowany)

Odnośnie tych ciągników które podał mati999 to wolałbym 100-krotnie 290 niż 690. Dlaczego ? Bo ten egzemplarz 690 ma wzmacniacz hydrauliczny :/ Robiłem remont skrzyni takiemu w tamte wakacje to tuleja sprzęgła i wałek 2 stopnia do takiego z wzmacniaczem odpowiednio 2000 i 1400, co do poczciwego 255 kosztują 100 i 80 :) Jeśli znajdziesz takiego jak 290, czyli z 3 dźwigniami, jak najbardziej polecam :)

Edytowano przez pawel94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Jeśli porównywać 4514 do MF to raczej 365 ( ursus kupił licencję na serię 200, 500 to to samo tylko niby komfort ), ale tak długo wprowadzali go na rynek że przedni most jest z Landini jak w serii 3xx MF. Skrzynia w tej serii do 91r była na 3 dźwignie bez wzmacniacza ( taka jak w opcji Ursusa ). Więc te Ursusy to nie tak do końca seria 200 MF ( chociaż 4512 to odpowiednik MF 265 bez napędu, ale z napędem to bliżej mu do 365 z początku produkcji ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel94    21

Zgadza się :) Tylko znaleźć Ursusa ze skrzynią 12x4 to naprawdę rzadkość, osobiście nigdy się nie spotkałem. Wiem, że w opcji w 5312/5314 nie wiem jak w mniejszych. Ogólnie to nie doprecyzowałem wcześniej, jeśli będziesz się rozglądał za MF odpowiadajacym 4512 to warto szukać z 3 dźwigniami :) 12x4, R i 1 zsynchronizowany :) A na model nie patrz bo to zależy kto jaką skrzynię w opcji wziął :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1430

Pierwsza oferta wydaje się ciekawa. Tylko nasuwa mi się pytanie jak z dostępem części i ich cena bo wiem że do niektórych MF części są porażająca drogie?

 

Ten z pierwszej oferty ze trzy lata w sprzedaży jest (wiem, bo jak szukałem czegoś rozsądnego to już w ogłoszeniach wisiał  :) ).

 

Przykładowe ceny części (z własnego doświadczenia):

Tarcza sprzęgła do MF 675 z półbiegami hydraulicznymi- pasuje zamiennik od ursusa 4512,

Pompa oleju do podnośnika- zestaw naprawczy pasuje od ursusa 4512,

Pompa oleju na hydraulikę zewnętrzną, WOM, półbiegi- ok. 1500 zł,

Pierścienie uszczelniające na wałku sprzęgłowym- ok. 200 zł,

Filtr oleju, paliwa- pasuje od ursusa 4512,

Przewody paliwowe wysokiego ciśnienia- pasują od ursusa 4512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Pewno sie boisz elektroniki ale za 30 tys to już można znaleźć MFa np 3050 albo 3060bez przedniego napędu... Wg mnie co byś nie kupił i tak sie może zepsuć a te wspomniane MFy napewno będą nowsze. Silniki te same co i w 5312 więc bez cudów a skrzynia... jakoś sam wyremontowałem a nigdy wcześniej nie miałem z tym doczynienia więc mysle że nie ma sięczego bać.

A poza tym renówki też ludzie chwalą to ne ma co się skupiać na jednej marce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel94    21

Tak na prawdę zależy na co się trafi... Nie jeden kupi MFa 30xx i jeździ kilka lat bez niczego, a nie jeden kupi i zaraz coś się sypnie :/ Jeszcze wracając do tych "starszych" MF-ów, to nie warto brać ze wzmacniaczem bo nie można hamować biegami, bo wałek pośredni się wybija... Tam dziko jest w ogóle ten wzmacniacz rozwiązany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1430

Jakoś nie zauważyłem żeby przy hamowaniu silnikiem (czy tam biegami) coś się wybijało. Inna sprawa gdybym miał wybór między wzmacniaczem hydraulicznym a mechanicznym- brałbym mechaniczny. Mniejsze prawdopodobieństwo że przez niesprawną hydraulikę zniknie połowa biegów  :) . Więc jak chcesz w rozsądnych cenach w miarę bezawaryjny ciągnik jak na swój wiek (pamiętaj że mają już ok. 30 lat) to bierz z MF coś z serii 600 na mechanicznym półbiegu. A jeżeli inna marka- Renault ma w miarę dobre i ciut tańsze ciągniki. Pozostałe zagraniczne marki z tego przedziału cenowego są mniej spotykane, przynajmniej w mojej okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdynad    6

Posiadam MF 690 bez przedniego napędu półbieg mechaniczny i śmigam nim już 9lat i nie wiele w nim robiłem bo regeneracja wtrysków oraz sam regenerowałem pompę podnośnika i wszystko zmieściło się w 1tys/zł więc jako główny ciągnik na 26ha  mogło się więcej wydarzyć. Posiadałem przez dwa lata MF 565 z półbiegiem hydraulicznym który nie sprawiał problemów a traktorem zrobiłem ok 600mtg był bardziej poręczny niż mechaniczny np: w rozrzutniku lub w rotacyjnej na zakrętach. Polecam Obie serie MF a części nie ma co się bać da się wszystko kupić albo org MF albo od Ursusa pasuje. Sprzedałem teraz na dniach MF 565 i kupiłem Ursusa 4514 a silniki takie same mają i tu różnicy nie ma za to jest w wyposażeniu  MF miał więc bajerów a ten ma tylko ten 4x4 i nic więcej a MF ma Wom bez sprzegła, hydraulika osobna bez tego rozdzielacza pod siedzeniem, lepsza widoczność z kabiny, półbieg a Ursus tego nie ma niestety i gdyby nie to że potrzebuje 4x4 do tura to bym MF 565 nigdy chyba nie sprzedał, chodź zobaczymy jak Ursus się spisze w akcji sianokiszonka będzie miał te same zadania co miał 565.


MF-235

Ursus-4514
MF-690

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

wystarczey zaczepić ten wynalazek ursusa do... pługa obracalnego i się zapłaczesz z tą hydrauliką... ja na szczeście mam w 5314 pompe tandem bo bez tego... istna masakra by była nie tylko w pługu ale i siewniku czy ładowaczu bali... daremny sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdynad    6

Zgadza się ale u mnie ursus nie będzie pracował w pługu bo jest jako pomocniczy czyli, rozrzutnik, kosiarka, czasem prasa, kultywator 2.8m, brony, i będzie założony tur 3sekcje ale podłączony bezpośrednio pod rozdzielacz więc hydraulikę się przeżyje gorzej z dwustopniowym sprzegłem nom ale każdy traktor ma swoje jakieś wady


MF-235

Ursus-4514
MF-690

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Parę lat temu miałem tą "przyjemność" z chwytakiem z tyłu pracować...

Ogólnie jak się trafia w dobrych pieniądzach jako pomocniczy to może być. Aby miał szerokie opony i kabinę komfort.

Oczywiście MF będzie lepiej dopracowany ale i do Ursusa jak ma tak wiele nie robić nie ma co się bardzo doczepić. Głównie ta nieszczęsna hydraulika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdynad    6

Mi osobiście można powiedzieć że tanio się udało kupić bo 93r za cene poniżej 35tys/zł od drugiego właściciela który go miał 10lat oraz blisko od domu bo ok 10km. u mnie będzie służył jako pomocniczy traktor 3 w gospodarstwie. 

Masz racje MF jest napewno lepiej dopracowany i złożony od ursusa.


MF-235

Ursus-4514
MF-690

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
    • Przez Rafal17
      Witam jak w temacie posiada ktoś schemat instalacji elektrycznej do ursusa 3512 chodzi mi o taka gotowa  w kolorze 😅 najlepiej bo nie mogę się połapać co i jak? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj