Skocz do zawartości

Zdjęcie

Słaba pszenica jara

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share azzadek

azzadek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 01 maj 2016 - 12:45

Słaba pszenica jara

Witam, mam taki problem. 7-8 kwietnia siałem pszenice po zaoranym nieudanym rzepaku. Pole dopiero co kupiłem a ten rzepak zasiał ktoś sobie na dziko. Sądziłem że dał coś pod korzeń ale wychodzi na to że raczej nie dał. Pszenica jest słaba, mała i zażółcona i do tego jest chwast - dziki chrzan czy coś podobnego. Ma dopiero 1-2 liście, gdzie siana dzień później na innym moim polu pszenica ma już 3 liście. Co mogę teraz zrobić z tą pszenicą? Sypać saletre? Polifoske czy dać coś innego? Pomóżcie proszę, pszenica z centrali, muszę ją wzmocnić jakoś!  Mogę dorzucić później zdjęcia jak ona wygląda.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Słaba pszenica jara Dzisiaj, 23:28
  •  

#2 Share Konrad2510

Konrad2510

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 01 maj 2016 - 17:30

Słaba pszenica jara peenie ph

#3 Share azzadek

azzadek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 01 maj 2016 - 17:41

Słaba pszenica jara

To mam wapnować teraz? Chciałem wapno dać na ściernie w sierpniu więc teraz chciałbym pszenice podgonić nawozami, tylko co dać teraz jak ma dwa liście.

Edytowany przez azzadek, 01 maj 2016 - 17:50.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 524 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 01 maj 2016 - 19:04

Słaba pszenica jara a to czasem nie przez mrozy u mnie odtąd jest zimno to stanęła w miejscu ale dzisiaj już cieplej i ma być ciepło więc wszystko ruszy
jesli pomoglem kliknij fajne

#5 Share azzadek

azzadek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 01 maj 2016 - 21:31

Słaba pszenica jara

a to czasem nie przez mrozy u mnie odtąd jest zimno to stanęła w miejscu ale dzisiaj już cieplej i ma być ciepło więc wszystko ruszy

Może i to przez mrozy bo były, ale na innym polu 3km dalej ta sama pszenica jest ładniejsza. To w takim razie poczekać do 3 liścia i wjechać z saletrą i dolistnym dożywianiem? Sorry że tak o wszystko pytam, jestem początkujący w te klocki ;] a chciałbym by wychodziło zawsze jak najlepiej ;]. Dzięki za wszystkie odpowiedzi te i przyszłe ;]

#6 Share JozB

JozB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 02 maj 2016 - 09:40

Słaba pszenica jara

Zapodaj jakieś zdjęcie, przyczyn może być wiele. Pamiętaj, nie bądz nadgorliwy. Cierpliwość w rolnictwie jest dobrą cechą, ale i chęć nauki, którą przejawiasz. Więc spokojnie, najpierw zdjęcie, potem( po żniwach) możesz pobrać próbki i wysłać do okr.stacji do zbadania. Jak nie chce Ci się czekać, to można i teraz pobrać dla świętego spokoju. 14 zł to nie majątek. Po paru ciepłych dniach możesz pojechać dolistnie mocznik, siarczan i mikro. Jak nie dawałeś azotu, to saletra. Jak dużo chwastów, to najpierw herbicyd, a za parę dni dolistnie

#7 Share azzadek

azzadek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 02 maj 2016 - 09:53

Słaba pszenica jara

Zapodaj jakieś zdjęcie, przyczyn może być wiele. Pamiętaj, nie bądz nadgorliwy. Cierpliwość w rolnictwie jest dobrą cechą, ale i chęć nauki, którą przejawiasz. Więc spokojnie, najpierw zdjęcie, potem( po żniwach) możesz pobrać próbki i wysłać do okr.stacji do zbadania. Jak nie chce Ci się czekać, to można i teraz pobrać dla świętego spokoju. 14 zł to nie majątek. Po paru ciepłych dniach możesz pojechać dolistnie mocznik, siarczan i mikro. Jak nie dawałeś azotu, to saletra. Jak dużo chwastów, to najpierw herbicyd, a za parę dni dolistnie

Oto i zdjęcia, widać lekkie zażółcenie liści, cały "łan" i ten chwast którego trochę się pojawia ;/.  Mocznika dolistnie nie używam, tylko granulat, a co do mikro to -  OSD Mikro Zboże + Siarczan.   ( jeszcze zdjęcia w linku -  http://imgur.com/a/8MUBb )

Załączone miniaturki

• 2016-05-01(1).jpg
  • 2016-05-01(2).jpg
  • 2016-05-01(3).jpg
  • 2016-05-01(4).jpg
  • 2016-05-01(5).jpg
  • 2016-05-01.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share JozB

JozB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 04 maj 2016 - 11:56

Słaba pszenica jara

azzadek,

Na takiej ziemi, gdzie co pare centymetrów leżą kamienie cuda Ci nie urosną. Sprawdz ph, siej wcześniej, a jak nie to gęściej i licz na opady. Wtedy coś wyrośnie  na tym polu. Najpierw sprawdz ph. I jeżeli uznasz że pora na oprysk na chwasty, to najpierw je zwalcz a potem dolistnie odżywki. Ale podstawa to deszcz

#9 Share WojciechFirus

WojciechFirus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Moją pasją jest rolnictwo: uprawa roślin, hodowla zwierząt.
    Interesuję się również mechaniką.
    Wpadnij na mój profil na yt:https://www.youtube.com/channel/UCASH9Zf_D0vy-PTErEaM5Ng

Napisany 04 maj 2016 - 13:10

Słaba pszenica jara

A czym zamierzasz pryskać od chwasta bo ja zastosuje chwastox turbo tulko nie jestem pewien czy nie zaszkodzi pszenicy jarej pomocy!:(

#10 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 04 maj 2016 - 17:04

Słaba pszenica jara A czemu sądzisz, że chwastox turbo może zaszkodzić twojej pszenicy jarej?

#11 Share WojciechFirus

WojciechFirus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Moją pasją jest rolnictwo: uprawa roślin, hodowla zwierząt.
    Interesuję się również mechaniką.
    Wpadnij na mój profil na yt:https://www.youtube.com/channel/UCASH9Zf_D0vy-PTErEaM5Ng

Napisany 06 maj 2016 - 06:38

Słaba pszenica jara

jest napisane o jęczmieniu jarym , owsie nie jest nic wspomniane o pszenicy jarej :(

#12 Share slawek1234

slawek1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów
  • Zainteresowania:sport...

Napisany 07 maj 2016 - 10:49

Słaba pszenica jara

pryskaj bez obaw, nie zaszkodzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark