Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sqadak    0

Ojciec planuje zakup talerzówki gleby u nas są 2.3.4 kl. teren pagórkowary, czy osiemdziesiątka podoła Famarol Słupsk 3m, pod uwagę biorę raczej sprzęt ciagniony ponieważ ursus z natury ma słaby tuz. Nigdzie nie mogę znaleźć jakiegoś katalogu czy czegoś podobnego żeby zobaczyć ile taki famarol waży i jakie ma zapotrzebowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack80    19
Napisano (edytowany)

po żniwach robiłem talerzówką  ciągana 3m   i 80tka dawała radę.Pod górkę to trochę miała co robić.

Edytowano przez jack80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

2.5m max 2.7m żeby zrobić dobrze talerzowke to musisz głęboko i dość szybko jechać ja zetorem 105KM ciagam 3m i ma co robić


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Zdecydowanie za duża, pociągniesz ale będziesz się wlekł. Ciężka ciągana 2.2m będzie ok. To musi doiwaniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Talerzówka talerzówce nierówna, szerokość robocza to w tym przypadku żaden wyznacznik. Akurat stare ciągane famarolki 3-metrowe były dedykowane do C-385, zaś 2,7m na glebach ciężkich do C-385, na lekkich do C-360 i pochodnych, tak producent określał to w instrukcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Ja kiedys ciagalem akpila 2,7m zetorem 8111, Talerzowka skrecona ma maxa (4 walcowa) plus 4 worki piasku na ramie,po zniwach jak twardo spokojnie smigal na 2-ce a talerzowka robila robote,Musi byc ciezka aby ladnie gryzla i musi byc predkosc aby to mialo sens .W miekkim lub po deszczu nie dawal rady- brak przodu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sqadak    0

ciaganej 2.7m nie widziałem nigdzie a żeby dobrze robiła musi być ciężka wiec wszystkie zawieszane odpadają, dobrze myślę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Też nigdy nie widziałem jeszcze na żywo 2,7m, podaję tylko to co kiedyś przy okazji znalazłem w instrukcji ze starych Famarolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Jezeli talerzowka jest na 4 walcach to nie ma problemu dorobic zaczep kola oraz tak poprzekladac talerze aby mozna bylo zawracac na prawo i lewo czyli w X .Duzo jest uzywek juz poprzerabianych ciagana jeszcze ma taka zalete ze idzie lzej mozna ja uniesc podnosnikiem jesli zaczep jest zrobony do podwojnej listwy .Wada w niektorych modelach jest usypywanie nazwijmy to kopcow .Moj akpil tak robil gdy byl na maxa w ziemi .Obecnie przerbiona jest na zawieszana i dolozony rurowy wal. Na samym poczatku gdy ja kupilem mialem tylko 3512 i na podnosniku to byla mardega i katowanie ciagnika a na zaczepie bylo juz duzo duzo lzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883
Napisano (edytowany)

Niestety nie pamiętam takich danych, lekka nie jest, musiałbym sprawdzić na tabliczce znamionowej w środę o ile będzie widoczne. Dobre jest w niej to że ma dociążenie betonowymi ciężarkami, w razie czego zawsze można odjąć. A z tymi kopcami to racja, jak by tak jechać z 12-15 km/h to ziemniaki można sadzić

 

EDIT: Model U-236, masa 1510kg. 3m szerokości roboczej

Edytowano przez lukasz222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sqadak    0

ok dzieki koledzy teraz przedstawię ojcu co i jak i rozejrze się za czymś ciekawym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj