rolnikztwojejokolicy

bizon Z056 jaki inny na jego miejsce?

Polecane posty

Cześć, posiadam kombajn Bizon Z056, użytkujemy go od około 20 lat, 8ha + 20ha usług.. chcemy go sprzedać i kupić coś na usługi i dla siebie, coś nowszego i bardziej wydajniejszego od poczciwego Bizonka :) może jakiegoś Claasa 76-86 lub John deera 1188 co polecacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk741    31

ja razem z usługami rocznie ok 60 ha i jak bym chciał to do 100 też bym dobil i nie zamienię go na żadnego innego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Ja mam jd 1052 i kosze 30 swojego i 40 na usłudze. Spokojnie bym jeszcze więcej kosił jak by było gdzie a ty na 28ha chcesz kupić 1188 przecież on to w dwa dni ogarnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

Polecam classa Dominatora 78 lub 88 w miare prosta obsługa dobry komfort w porównaniu z jd tańsze troszkę czesci i w mojej okolicy łatwiejszy dostep do czesci claasa spokojnie 100ha położysz takim kombajnem lub może jakiegoś NH w zależnosci ile chcesz wydac ale na 8ha kupować kombajn za 100tyś jak masz sprawdzonego i pewnego swojego bizona to ja bym go zostawił na ten areał a pieniadze zainwestował bym w coś innego a nie w maszynę która potrzebna jest w Twoim przypadki 2-3 dni w ciagu roku  


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie Bizonek daje nam już powoli w kość.. niedługo rodzina przepisze mi ok 10ha to będę miała troszkę więcej do koszenia ;) znajomy kupił za 55 tyś Domiantroa 96 i jak na razie dobrze mu się sprawuje, co do koszenia to tak praktycznie kosimy w krateczkę raz u nas raz na usłudze, z roku na rok coraz ciężej można powiedzieć a myślimy, że może jak maszyna będzie troszkę większa to i ilość usług wzrośnie.. jakoś trzeba w końcu zarobić na pewne rzeczy.. taki Claas jak się ma do spalania wydajności ewentualnie awaryjności? lepszy od John Deera bądź New Hollanda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

ja mam na silniku mercedesa to ok 12l na ha a z sieczkarnia 15l podobno na perkinsie palą jeszcze mniej ale są bardziej wrażliwe na jakość paliwa żeby kupić coś zachodniego tej klasy to trzeba szykować od 70tys w górę gdzieś czytałem chyba nawet na tym forum ze dominatory serii 76 86 96 mają całe blachy ocynkowane a te nowsze 78 88 98 już podobno nie szukaj czegoś na hydrostacie lepszy komfort pracy modele od 96 98 i większe z importu są bardziej wypracowane bo kosza większe arealy


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

mam 2 claasy 88 s i jestem bardzo zadowolony palą ok 12l /h koszą po 150 ha rocznie + jeden kosi kukurydze na ziarno ok 50 ha rocznie i do każdego dokładam max 1000zł  rocznie w remonty  tak więc ja polecam claasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


    • Przez jackowski11
      witam,
       
      jak zabrać sie do wymiany gumowego fartucha na łączeniu obudowy wentylatora z tylnym mostem?
      Poniżej zaznaczone czerwoną strzałką - z katalogu
       

       
      Pytanie nr.2.
      Czy istnieje jakiś patent na smarowanie łożysk wytrząsaczy bez ich demontażu/wymiany?
    • Przez BoNes
      Cześć jestem tu nowy.
      Wujek niedawno kupił Bizona Z056 z rozwalona cala instalacja elektryczna, niema w ogóle świateł i żadne czujniki nie działają,
      szukałem w internecie schematu instalacji elektrycznej ale znalazłem tylko do Bizona Z058 i z stad moje pytanie , czy ten schemat rożni się bardzo od modeli Z056 ? jeśli tak to w jakich miejscach, i czy warto robić nowa instalacje czy kupić gotowa ?
      Pozdrawiam.
      Słyszałem ze można zrobić ja na podstawie ursusa serii C-3xx, próbował ktoś ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj