Skocz do zawartości

Zdjęcie

Likwidacja łąki- co dalej?

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Maikerus

Maikerus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, IT, Rolnictwo, sport- siatkówka, mma, zwierzątka- psy- niufy :P

Napisany 30 kwiecień 2016 - 20:35

Likwidacja łąki- co dalej?

Witam. W  ubiegłym roku zima dała mi (i pewnie nie tylko mi) się mocno we znaki, co poskutkowało wymarznięciem znacznej części pastwisk. Jako że zapasy pasz są mocno ograniczone, a "producentki mleka" muszą coś jeść- należałoby przedsięwziąć jakieś kroki w tym kierunku. Chcemy zlikwidować część tych pastwisk, które są najbardziej wymarznięte i teraz pytanie- co dalej? Czy próbować zasiać jakąś jednoroczną trawę/mieszankę traw, czy od nowa zakładać trwałe użytki zielone? Dodam, że zależy mi na tymi, aby był z nich jak największy plon sianokiszonki. Gleby III/IV klasa.

Pozdrawiam i bardzo proszę o wskazówki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Likwidacja łąki- co dalej? Dzisiaj, 17:50
  •  

#2 Share gelo400

gelo400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 20:44

Likwidacja łąki- co dalej? mam taki sam problem susza zrobiła swoje i pastwiska są w opłakanym stanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share pawelek11

pawelek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 01 maj 2016 - 00:01

Likwidacja łąki- co dalej? Ja bym posiał teraz trawe wieloletnią z owsem. Owies szybko urośnie i da ci już sporo masy na kiszonkę. Trawa jednoroczna szybko urośnie i da sporą masę ale potem znowu musisz coś siać a to są dodatkowe kosztym