Skocz do zawartości

Zdjęcie

elektroniczny licznik

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ursus385forest

ursus385forest

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 19:41

elektroniczny licznik

witam wszystkich.

będąc zmęczony kiepską jakością i częstymi awariami liczników na linkę do ursusa postanowiłem przy okazji odnawiania ciągnika założyć w nim elektroniczny licznik obrotów i mtg. Nie mogąc nigdzie znaleźć takiego licznika jak montowano oryginalnie zakupiłem licznik zetora na 3 piny i prądniczkę na 2 piny ale po podłączeniu wszystkiego i odpaleniu okazuje się że licznik zawyża obroty ponieważ silnik prawie gaśnie a na zegarze jest 1000 obrotów wciskając gaz do połowy licznik się zamyka. zegar sprawdziłem w ursusie 1634 i obroty pokazuje tak jak powinien ale wskazówka od czasu do czasu podskoczy ponieważ tam jest napęd na 3 piny. czy fabrycznie nowa prądniczka zakupiona w sklepie może nie działać prawidłowo i czy zawyżone obroty mogą być spowodowane prądniczką?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
elektroniczny licznik Dzisiaj, 15:45
  •  

#2 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 19:50

elektroniczny licznik

zła relacja kół na wale i na alternatorze. Wpisz na allegro licznik do bizona i tam poszukaj u tego sprzedawcy elektroniczny licznik za 140zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share ursus385forest

ursus385forest

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 21:15

elektroniczny licznik

tak tylko jak sie nie myle to bizon ma instalacje na 24 i alternator nie jest podłaczany do napedu licznika. sprawdziłem zegar dosłownie przed chwilą u kolegi który też tak jak ja przerabiał licznik na elektroniczny i zegar pokazuje prawidłowe obroty i też wskzówka od czasu do szasu podskoczy ale to przez to że on ma starszy typ zegara i prądniczki na 3 piny a ja już mam na 2 wiec wszystko wskazuje na to że to chyba wina prądniczki