Aprilars125

Ścinacz zielonek ,czy to będzie możliwe ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Aprilars125    3

Witam .Mam pytanie do was .Potrzebuję ścinacza zielonek tego typu (zdj w załączniku ) ,lecz nigdzie nie mogę znaleźć takiej na sprzedaż . Jest to ścinacz rotacyjny który doskonale by się spisywał u mnie . i mam pytanie czy można by było jakoś przerobić Orkan 2 i zwykłą kosiarkę rotacyjną aby uzyskać takie coś .Ścinacz typu orkan 2  nie zda egzaminu ponieważ posiada on kosiarkę typu bijakową i na nierównościach wrzuca dużo ziemi .Proszę o pilną odpowiedź 

post-177555-0-91463600-1462029275_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Przyznam,że pierwszy raz widzę takie połączenie kosiarki rotacyjnej z chyba jakąś dmuchawą bo coś musi tą rurą trawę na przyczepę podać :blink:

Nie myślałeś o dość popularnej na rynku wtórnym formy ścinacza zielonek czyli połączenia przyczepy zbierającej z kosiarką rotacyjną ? Jest tego sporo w różnych cenach. Dość łatwo się tym kosi, zbiera i transportuje zielonkę do skarmiania. Jeśli łąka nie jest równa lub jest dużo kretowisk to w tym wypadku niestety też sporo ziemi się dostaje do zielonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aprilars125    3

Tak myślałem o Tym .Ale w moich regionach jest tego bardzo mało . Za używany egzemplarz trzeba zapłacić przynajmniej 15 tyś .A ja myślałem nad czymś raczej tańszym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Niestety tanie to nie jest ale skoro nowa taka maszyna (polska) kosztuje ok 40 tyś. i w górę w zależności od wersji i wyposażenia to nic dziwnego,że używki też trzymają cenę. Ja trzy lata temu szukałem i też chodziło o jak najtańszą możliwość zwłaszcza,że nie potrzebuję tego non stop tylko od czasu do czasu. Znalazłem starą polską, którą kupiłem za 7 tyś. i korzystałem z niej dwa lata bez awarii nie licząc tego, że parę razy trzeba było coś przyspawać no i musiałem zainwestować w nowe przewody hydrauliczne i porządny wałek z przegubem szerokokątnym. Razem dołożyłem ok. 1 tyś. Byłem bardzo zadowolony bo mam parę małych działek oddalonych od gospodarstwa więc zwierząt tam nie puszczę a koszenie na siano też uciążliwe a tak wjeżdżałem i przez parę dni wywoziłem całą zieloną masę. Niestety rok temu pękł wał, który napędza podajnik, wszystko zablokowało i łańcuchy też do wymiany...cóż takie uroki starego sprzętu. Ciągle nie mam czasu ale trzeba się wziąć i zrobić remont bo maszyna bardzo przydatna.

Skąd jesteś ? Wydaje mi się, że wszędzie to jest do kupienia.

Ja też dość daleko musiałem jechać po swoją ale transport wyszedł tylko 500 zł. więc się opłacało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aprilars125    3

Woj.Podlaskie powiat Grajewski.Chyba pójdę twoim tropem i też będę szukał taniego sprzętu do ewentualnego remontu .Blisko mojej miejsowości nie ma ogłoszeń z takim sprzętem więc na pewno trzeba doliczyć transport .Znalazłem ten ścinacz co wstawiłem w załącznik jest nadal na sprzedanie lecz strasznie daleko 400 km ode mnie więc transport by wyniósł około 2500 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Szukajcie a znajdziecie :D Przeglądaj codziennie ogłoszenia na OLX i Allegro bo codziennie wchodzą nowe ogłoszenia to może coś trafisz. Jeszcze z dwa trzy tygodnie masz czasu bo nie wiem jak u Ciebie ale u mnie to kosić jeszcze nie ma czego. Nic nie rośnie bo zimno.

Jak masz daleko po ten sprzęt to dochodzi jeszcze koszt wyjazdu żeby obejrzeć czy jest co kupować bo wiesz jak jest...w ogłoszeniu wszystko pięknie ładnie a na miejscu często nawet ładnie wyglądający ale jednak złom. Ta kosiarka nie jest taka wielka i ciężka więc jak masz jakiegoś busa lub terenówkę to wypożyczasz dużą przyczepę lub lawetę i sam jedziesz. Mniejsze ryzyko, że jak towar nie jest wart kupna to tracisz tylko na paliwo i za wypożyczenie przyczepy. Jak nie masz prawka na lawety to pewnie jakiś kolega czy znajomy ma. Stawiasz obiad koledze i śmigacie razem :D

Druga sprawa to jaki ciągnik przeznaczysz do tej pracy bo przyczepę z kosiarką taką jak moja to nawet ciągnik klasy 330 da radę a do tego Famarola na foto to musi być coś większego a przede wszystkim cięższego bo jak złożysz tą kosiarkę do pionu z boku to 330 leży :D Ważne jest też to jaką masz do tego przyczepę. Powinna być jak najlżejsza i mieć duże nadstawki...najlepiej z siatki. Dochodzimy w tym momencie do tego,że musisz na ten cel przeznaczyć przyczepę bo bez sensu jest ciągle zdejmować nadstawki jak musisz coś innego przewieść. Na koniec zostaje sposób rozładunku. Wywrotką walisz masę na kupę i zapitalasz widłami a w przyczepie z kosiarką otwierasz d*pę, włączasz posuw podłogi i jedziesz do przodu a masa mniej lub bardziej równomiernie rozkłada się na korytarzu paszowym czy na jakimś wybiegu i bydło sobie wsuwa a Ty albo wcale albo coś tam minimalnie musisz widłami zadziałać.

Niby taka prosta sprawa a ile problemów :D ale życzę powodzenia w poszukiwaniach i wyborze sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj