Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ustawienie Poznaniaka do siewu kukurydzy

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share BestZetor

BestZetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 29 kwiecień 2016 - 20:28

Witam ! Wiem, że był podobny temat, ale nie znalazłem w nim wystarczających informacji i jest zbyt stary na odświeżenie. Otóż mam trochę kukurydzy do posiania oraz  stary siewnik Poznaniak i widziałem, że kilka osób siało nim kukurydzę. Co do rozstawu to wiem wszystko. Od razu zaznaczam, że nie mam specjalnych rolek. I tu pada pytanie na jakie tryby ustawić siewnik ( chodzi np. o A-3, C-1 itp.) i na jakie ząbki otworzyć denka/szybry ( może całkowicie ? ) Proszę o pomoc !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ustawienie Poznaniaka do siewu kukurydzy Dzisiaj, 17:07
  •  

#2 Share miglanc88

miglanc88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Zainteresowania:akwarystyka,wędkarstwo ,sporty walki

Napisany 29 kwiecień 2016 - 20:46

Ustawienie Poznaniaka do siewu kukurydzy Najlepszym rozwiązaniem jest tzw: pruba krecona. 16 obrotów korbą a ziarno ×50 i wychodzi wysiew na h. Nie pamiętam dokładnie bo juz długo nie sięje poznaniakiem, ale chyba było to a6 na zwiększonym wysiewie. Rolki jak do grochu.

#3 Share BestZetor

BestZetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 09:03

Wielkie dzięki, poustawiam według Twoich instrukcji i zobaczę co i jak.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share kris148a

kris148a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 09:40

Ustawienie Poznaniaka do siewu kukurydzy Ja mam poznaniaka s043/3 szerokość 2,7m. Ile razy trzeba odkręcić kołem na 1ar? Bo jedni piszą 16 drudzy 19?
I drugie pytanie przy wysiewie lubinu zamykam co drugą rurkę a jak ustawić dźwignię w przekładni?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Tomas1987

Tomas1987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,motoryzacja

Napisany 30 kwiecień 2016 - 13:23

Ja mam poznaniaka s043/3 szerokość 2,7m. Ile razy trzeba odkręcić kołem na 1ar? Bo jedni piszą 16 drudzy 19?
I drugie pytanie przy wysiewie lubinu zamykam co drugą rurkę a jak ustawić dźwignię w przekładni?

U mnie w takim poznaniaku jest tabliczka że koło wykonuje 1900 obrotów na hektar.To na ar 19.Tak kręciłem jak ustawiałem siewnik do trawy i wyszło idealnie.Co do drugiego pytania to nie sieję łubinów ani nie przymykam rurek ale zrobił bym tak: co druga rurka to połowa siewnika zamknięta czyli wysiew z tabeli zmniejszasz o połowę np 100 kg na ha przy połowie rurek daje 50kg.Ustawiaj,kręć,waż i kombinuj ;-p ja tak robię czasochłonne ale można naprawdę w miarę precyzyjnie siać nawet poznaniakiem.

#6 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 03 maj 2016 - 08:43

mój sąsiad sieje kukueydzę poznaniakiem od kiedy pamiętam i wychodzi mu całkiem dobrze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share maximus099

maximus099

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 03 maj 2016 - 08:57

Ustawienie Poznaniaka do siewu kukurydzy ja sieje poznaniakiem S043/3 i robie to tak, zostawiam otwarte tylko 4 zasowy na 1 ząbek od dołu, dźwignia den na 2 ząb od gory i oczywiscie rolki do nasion grubych bo na tych do zbóż nie wychodzi zbyt dobrze. W instrukcji jest aby siac na 6 rzędów ale ja sieje na 4 i jest dobrze, a dzignie ma B5 do C2 w zależności od grubości ziaren. Mam tez dorobione zastawki w skrzyni zeby sypalo sie ziarno tylko do 4 rurek, i docisk reslic mam dość dobrze dokrecony.

Dodaj odpowiedź