Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak , Czym grodzić pastwisko

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 29 kwiecień 2016 - 18:25

Witam , grodze co roku pastwiska palikami z leszczyny ale trwałe to nie jest , Myślałem nad palikami z drutu zbrojarskiego Fi 12mm i długości  tak pewnie na 1,40 żeby to trzymało w ziemi do tego izolator http://www.pomelac.p...ivabloc/0,-2d,2 To by było już na lata , Czy ktoś stosował takie paliki :D?

Edytowany przez farmtraczek, 29 kwiecień 2016 - 18:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak , Czym grodzić pastwisko Dzisiaj, 09:59
  •  

#2 Share JarekBazydlo

JarekBazydlo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 29 kwiecień 2016 - 19:50

Jak , Czym grodzić pastwisko zobacz w mojej galerii. Takie ogrodzenie jest trwałe i na lata

#3 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 12:58

W twojej galerii nie widzę ogrodzenia z palików z drutu  zbrojarskiego :) ? Tylko betonowe

Edytowany przez farmtraczek, 30 kwiecień 2016 - 19:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share kris91

kris91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 01 maj 2016 - 17:58

Moim skromnym zdaniem to 12 trochę za cienki, ja mam zrobione z 15 mm i 1,20-1,30  m długości. I radzę Tobie nie marnuj pieniędzy na te izolatory, bo ja kupiłem kiedyś i żałuję do dziś :) Zrób tak jak ja i będziesz miał na dłuuuuuugie lata je, bo ja już ponad 20 lat mam i jak nówki są ^^ Zrobiłem tak że pociąłem zbrojenie (było ono od słupów telefonicznych jak u nas likwidowali je) i najpierw założyłem przewód od wody te zielone no i po paru latach popękały i przebicie było. To później znalazłem właśnie takie izolatory i za ciorta nie mogłem naciągnąć dobrze drutu to nawet sezonu nie miałem ich bo nerwicy dostawałem. No i w końcu już tak z 7 lat mam tak że kupiłem przewód do dojarki ten czarny od powietrza i pozakładałem na zbrojenia te i okręcam drut wkoło kołka i powiem że nawet nie ma śladów zużycia :D 

#5 Share farmtraczek

farmtraczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 02 maj 2016 - 06:19

Jak , Czym grodzić pastwisko No morze i dobry pomysł ale ten przewód od dodatki tak idealnie pasuje na drut 15mm czy mocuje go jakoś

Ty widzę ze inaczej robisz bo ja nie szpanuje drutu na każdym paliku tylko co jakiś odcinek mam gruby palik z Leszczyny i na nim szpanuje. Sam nie wiem morze ty lepiej robisz

Edytowany przez farmtraczek, 02 maj 2016 - 06:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share kris91

kris91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 02 maj 2016 - 19:07

U mnie akurat był wybór przewodów i dobrałem właśnie taki że tak trochę ciężko chodzi. I w zeszłym roku to pomogło, bo ciężko było wbijać i regulowałem wysokość tą gumą właśnie. Ja tam biję metalowe to 15 m i pomiędzy plastikowy. Z drewnianymi nie dałbym rady bo męczarnia to że nie wiem :) Możesz jeszcze zrobić tak, jak jeszcze nie pomyślałem o tej grubej gumie że potniesz worki od nawozów na paski i okręcisz wokół kołka  :)