Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obsługa TMS Fendt Vario

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share varimetr

varimetr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 29 kwiecień 2016 - 17:55

Obsługa TMS Fendt Vario

Panowie mam pytanie co do obsługi czy też korzystania z TMS. Mianowicie wciskając przycisk na podłokietniku z symbolem TMS nic się nie dzieje, kontrolka przy przycisku nie świeci się, na terminalu także nie ma ikony z napisem TMS. Wchodząc w ustawienia TMS jest tylko regulacja liczby obrotów (górna i dolna granica). W momencie kiedy uruchamiam jazdę za pomocą pedału jazdy (pomarańczowy przycisk) TMS załączany jest automatycznie i wówczas ikona TMS pojawia się na terminalu oraz zapala się dioda przy włączniku TMS na podłokietniku co wskazuje na to, że TMS działa. Dlaczego zatem nie mogę uruchomić go bezpośrednio przyciskiem na podłokietniku? Może robię coś nie tak, bądź wprowadzone są ustawienia, które uniemożliwiają jego uruchomienie? Czy TMS można włączać na postoju czy tylko w czasie jazdy? W jaki sposób go uruchamiać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obsługa TMS Fendt Vario Dzisiaj, 13:21
  •  

#2 Share slawek80

slawek80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 22 maj 2016 - 07:39

Obsługa TMS Fendt Vario

Jeśli masz załączony TMS to albo z pedałem gazu , albo na joysticku (zależy co masz załączone) ciągnik sam dobiera sobie obroty silnika do obciążenia , a jeśli wyłączysz przyciskiem na pulpicie ( ja tam kontrolki nie mam , tylko na panelu głównym wskakuje na chwilę powiadomienie) to wtedy sam dobierasz "przełożenie" skrzyni i obroty silnika. 

#3 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 04 grudzień 2016 - 19:28

Obsługa TMS Fendt Vario

Podczas orki zauważyłem dziwną rzecz mam właczony TMS obroty ustawione od 860 do 1800 i tempomat 9km.h i ciągnik idzie ok 1600obr np  gdy ciągnik wjeżdża w glinę i zaczyna łapać poślizg (radar) to prędkość maleje do ok 6km/h a obroty  zamiast rosnąć to spadają. Nie powinny iść do góry? Jak jadę z przyczepami jest tak samo wjeżdżam pod górkę a ciągnik zwalnia i zmniejsza obroty czy to normalne ? Sprzęgło 11%

Pozdrawiam

#4 Share varimetr

varimetr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 grudzień 2016 - 17:52

Obsługa TMS Fendt Vario

Dzieje się tak samo jak nie ograniczasz go górną i dolną granicą obrotów?

#5 Share varimetr

varimetr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 grudzień 2016 - 18:28

Obsługa TMS Fendt Vario

Dla lepszego zobrazowania tego o co mi chodzi zamieszczam foto gdzie oznaczyłem interesujące mnie przyciski cyframi 1-3.
1- ustawienie min obrotów

2 - TMS

3 - ustawienie max obrotów

Moje pytanie brzmi: czy przyciskiem nr 2 z oznaczeniem TMS załącza się TMS gdzie prędkość zadawana jest dżojstikiem, a obroty regulowane automatycznie?
Chciałbym zaznaczyć, że po wciśnięciu przycisku nic się jednak nie dzieję tzn nie pojawia się żadna informacja, nie zapala się dioda przy przycisku.
Dioda przy przycisku zapala się wówczas gdy załączę pedał jazdy i na terminalu pojawia się pole aktywnego pedału jazdy wraz z zakresem prędkości.
Czy zatem wspomniany przeze mnie przycisk nr 2 jest uszkodzony?
Zaznaczę, że  przyciski od obrotów max i min działają poprawnie czyli po ich wciśnięciu.

Załączone miniaturki

• fendt-714-tms,9c55ced4.jpg

#6 Share agromichal

agromichal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 17 grudzień 2016 - 21:02

Obsługa TMS Fendt Vario Nie sprzęgło na 11% tylko ustawienie tzw. Granicy między prędkością a obrotami. 11% do orki jest akurat ok, ciągnik może spadać bo masz ustanowione zakresy, ja bym je usunął bo są zbędne. Proponowałbym też jeździć na 1 poziomie agresywnosci bo jest ich 4.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 18 grudzień 2016 - 13:22

Obsługa TMS Fendt Vario

Sprzęgło mam na 11% i mam zakresy 860 - 1750 jak zakresy osunę to tak samo się zachowuje i spada z obrotów... Jak jadę z przyczepą pod górkę to też zamiast iść w górę i  wyciągnąć przyczepę to spada do dołu powoli i staje w miejscu... Robiłem podnosząc minimalne obroty do 1700 ale to nic nie daje... 

Varimetr - u mnie kontrolka nr.2 zawsze świeci nie zależnie co się włączy. 

#8 Share agromichal

agromichal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 18 grudzień 2016 - 13:25

Obsługa TMS Fendt Vario Jaki to model fendta, który rok i ile ma H?

#9 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 18 grudzień 2016 - 13:48

Obsługa TMS Fendt Vario

412 2013r 800mth

#10 Share kamil_25021990

kamil_25021990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 29 grudzień 2016 - 21:49

Obsługa TMS Fendt Vario

jeżeli orka tylko na I ,IIstopniu "wgryzania" się Variomatu  zależy jakie pole....III przy lekkich pracach polowych  lub pracach pociągowych, IV przy pracach pociągowych} tzw Stopnie przyspieszenia Vario ML.   nie mylić pojęć I/II czyli Pole DROGA ,a I,II,III,IV pod joystickiem jak agresywnie ma przyspieszać...  uślizg na turbosprzęglę zależy... przeważnie 0d 10 do nawet 18 ...jeżeli wyłączycie turbosprzęgło w terminalu zadusicie ciagnik ... tego nie robic, to się robi tylko do diagnozy cisnienia skrzyni ML.  ja bym się czepiał ustawień regulacji obciazenia granicznego .... bo powinien trzymać predkosc obrotowa silnika jedynie predkosc pracy moze spadac a tutaj to i to spada??? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 29 grudzień 2016 - 22:51

Obsługa TMS Fendt Vario

tak jedno i drugie, tylko ja mam radar i nie wiem czy to ie od tego?

Dodaj odpowiedź