Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa john deere 540 - opony.

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zydor

zydor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 18:40

Jak w temacie może ktoś pomoże; wczoraj kupiłem prasę john deere 540 z elektrycznym sznurkiem (może mieć znaczenie) z 1988roku i widziałem ze ma jakieś kiepskie samochodowe opony do wymiany ale po bliższych oględzinach okazało się że to są opony 14C. Plan był taki że założę zwykłe balony 10-15 ale teraz nie wiem jakie ona powinna mieć opony ; gdyż są dostępne rolnicze opony 200/60x14, 250/65x14 lub takie same balony ale felga 14.5". Zmierzyłem felgę miarką i ma ona 39,2cm w najszerszym miejscu  średnicy.

Może ktoś z Was ma oryginały i podpowie jaki powinien być rozmiar opon; felgi są żółte świeżo malowane , ale czy oryginalne nie wiem - loga john deere tam nie ma .

pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa john deere 540 - opony. Dzisiaj, 12:19
  •  

#2 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 23:46

Według mnie nie ma co kombinować tylko szukaj kompletnych kół w konkretnym rozmiarze bo tak jak ogólnie prasy pasowe JD z serii 5xx to bardzo udane maszyny to ich chyba jedyną wadą jak zresztą wszystkich maszyn z tego okresu jest to, że mimo bardzo dużej masy mają wąskie koła i o ile na polu przy prasowaniu słomy to zbytnio nie przeszkadza to na łąkach często powoduje masę problemów.

Te jak napisałeś "balony" 10-15 to przy prasie, która waży ok. 2 ton plus masa beli to jakiś żart. Często kompletne koła w super stanie można kupić taniej niż takie "balony", które nie dość, że wąskie to słabe i rozpadną Ci się po sezonie bo to najczęściej chiński, turecki albo indyjski badziew.

#3 Share zydor

zydor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 01 maj 2016 - 10:03

Problem jest tego typu że przy prasie były felgi 14" i opony od jakiegoś busa (chyba). Te prasy wychodziły fabrycznie na kołach 12", 14" i 15" jak ją kupowałem to na to akurat nie popatrzyłem a zwykła felga od przyczepy 15.3" nie pasuje i jestem troche w kropce co tam zalożyć?

pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 01 maj 2016 - 20:58

Zwykła felga od przyczepy na pewno nie będzie pasować bo zachodnie mają inny rozstaw szpilek, odsadzenie i inne średnice otworu na piastę. Musisz poszukać u handlarzy kół od zachodnich maszyn to coś dobierzesz. Zrób sobie szablon z twardego kartonu i tym szukaj bo to ułatwia sprawę. Sam tak robię jak czegoś szukam bo pomiary nie są łatwe i mało precyzyjne w środku felgi. Tak czy inaczej musisz coś szerokiego założyć bo wąskie opony do ciężkiej prasy to nic ciekawego.

Powodzenia kolego !

#5 Share zydor

zydor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 02 maj 2016 - 17:51

Znalazłem rozwiązanie; otóż otwór centralny i rozstaw szpilek jest identyczny jak w C360 i C385 w przednich kołach więc pozostaje zakupić takie obręcze 9x15" i będzie można montować typowe opony np 10-15, 11.5-15 czy 12-15.

pozdrawiam

Edytowany przez zydor, 02 maj 2016 - 17:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 02 maj 2016 - 22:12

No to elegancko :D  Tylko pamiętaj co pisałem i kup najszersze jakie się da wsadzić bo teraz zaoszczędzisz parę setek a potem będziesz rzucał k**wami przy pierwszej wtopie bo prasa naprawdę ciężka. Jak się da to daj minimum 400/15 a szybko się przekonasz, że dobrze zrobiłeś. Nie pamiętam jak tam jest z osią i piastami ale na pewno da się jakoś zwiększyć rozstaw kół jeśli szerokie kapcie się nie będą mieścić.

Powodzenia kolego !