Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno siewnika do kukurydzy Kongskiled

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Anonimek10

Anonimek10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 10:45

Kupno siewnika do kukurydzy Kongskiled Witam, zastanawiam się poważnie nad kupnem używanego siewnika do kukurydzy i upatrzyłem sobie Kongskilde Preci 6 rzędowy (talerzowy). Będę siał nim ok 8-10 ha rocznie, ale zależy mi na precyzji wysiewu. Stan techniczny dobry, siewnik ma kilka lat, cena też mi odpowiada, ale mało mogę o nim przeczytać w necie. I tu się rodzi moje pytanie do Was, używał ktoś może takiego siewnika? Jak się sprawuje? Warto go kupić? Może ktoś ma jakieś info o tym sprzęcie? Czytałem o przepustach w siewnikach tej firmy, ale w innych modelach, co Wy o tym sądzicie? Wstawie zdjęcie poglądowe tego siewnika. Zależy mi na szybkiej odpowiedzi, z góry dzięki i sory jak temat już był.

[attachment=24257:829139381_1_1080x720_siewnik-do-kukurydzy-kongskilde-preci-sieradz.jpg]

Edytowany przez Anonimek10, 28 kwiecień 2016 - 10:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno siewnika do kukurydzy Kongskiled Dzisiaj, 22:13
  •  

#2 Share jasko1993

jasko1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 29 kwiecień 2016 - 09:09

czytałeś pewnie o przepustach w Bekerach które też te opinie są naciągane, ja bym właśnie się zastanawiał czy ten model będzie równo wysiewał ponieważ nasiona lecą wężami i wątpie w to żeby były równo wysiane... i bez podsiewacza....

#3 Share Anonimek10

Anonimek10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 29 kwiecień 2016 - 13:12

Kupno siewnika do kukurydzy Kongskiled Zdjęcie było tylko podglądowe wstawiałem 1 z brzegu z neta, ten który ja chcę kupić oczywiście ma podsiewacz nawozu i jest w lepszym stanie. Jeżeli chodzi o opinię to jest ona z tego źródła http://www.agrofoto....opic/8420-podciśnieniowy-czy-nadciśnieniowy/
i chodzi mi właśnie o ten zgarniacz na tarczy, ale z tego co wiem to Preci nie mają zgarniacza tak jak to jest w przypadku Variosemów więc z tym wysiewem powinno być lepiej i ziarna nie powinny się zakleszczać. Minusem jest to, że już tego modelu nie produkują i nie wiem jak będzie z częściami za jakiś czas, a 2 sprawa to właśnie to co piszesz o długiej drodze nasion przez węże :-) .

#4 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 02:15

preci sem to niewypał cena tego siewnika mówi sama za siebie , jest to siewnik do który dobrze posieje kulki a nie nasiona klinowate ,podobnie jak beker

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Anonimek10

Anonimek10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 02:17

Kupno siewnika do kukurydzy Kongskiled Ale miałeś taki siewnik czy po prostu słyszałeś taką opinię?

#6 Share zeus11

zeus11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 06:59

Jest to bardzo dobry siewnik.

Parę lat temu kupiłem takiego tylko był zjechany, wymieniłem wszystkie elementy co idą w ziemi (są dostępne i tanie jak barszcz, łącznie ze sprężynami i łańcuchami zębatkami i wytulejowaniem wszystkich sekcji) 

Kupiłem go wtedy za 1000 zł a włożyłem w niego 2000 zł.

Od tego czasu minęło cztery lata i co roku sieję 150 ha, wysiew jest bardzo dokładny i równy, w mojej okolicy mają różne siewniki ale jak zobaczyli jak mój równo i dobrze sieję to co roku mi przybywa klientów do siania.

Głównie sieję nim dawkę 78 tyś/ha i z prędkością 8 km/h

Pozdrawiam 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 13:55

chciałeś napisać ze kupiłeś go za 10 tys a włożyłeś 20 tys?