Anonimek10

Kupno siewnika do kukurydzy Kongskiled

Polecane posty

Anonimek10    0

Witam, zastanawiam się poważnie nad kupnem używanego siewnika do kukurydzy i upatrzyłem sobie Kongskilde Preci 6 rzędowy (talerzowy). Będę siał nim ok 8-10 ha rocznie, ale zależy mi na precyzji wysiewu. Stan techniczny dobry, siewnik ma kilka lat, cena też mi odpowiada, ale mało mogę o nim przeczytać w necie. I tu się rodzi moje pytanie do Was, używał ktoś może takiego siewnika? Jak się sprawuje? Warto go kupić? Może ktoś ma jakieś info o tym sprzęcie? Czytałem o przepustach w siewnikach tej firmy, ale w innych modelach, co Wy o tym sądzicie? Wstawie zdjęcie poglądowe tego siewnika. Zależy mi na szybkiej odpowiedzi, z góry dzięki i sory jak temat już był.

Edytowano przez Anonimek10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

czytałeś pewnie o przepustach w Bekerach które też te opinie są naciągane, ja bym właśnie się zastanawiał czy ten model będzie równo wysiewał ponieważ nasiona lecą wężami i wątpie w to żeby były równo wysiane... i bez podsiewacza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anonimek10    0

Zdjęcie było tylko podglądowe wstawiałem 1 z brzegu z neta, ten który ja chcę kupić oczywiście ma podsiewacz nawozu i jest w lepszym stanie. Jeżeli chodzi o opinię to jest ona z tego źródła http://www.agrofoto.pl/forum/topic/8420-podciśnieniowy-czy-nadciśnieniowy/
i chodzi mi właśnie o ten zgarniacz na tarczy, ale z tego co wiem to Preci nie mają zgarniacza tak jak to jest w przypadku Variosemów więc z tym wysiewem powinno być lepiej i ziarna nie powinny się zakleszczać. Minusem jest to, że już tego modelu nie produkują i nie wiem jak będzie z częściami za jakiś czas, a 2 sprawa to właśnie to co piszesz o długiej drodze nasion przez węże :-) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

preci sem to niewypał cena tego siewnika mówi sama za siebie , jest to siewnik do który dobrze posieje kulki a nie nasiona klinowate ,podobnie jak beker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeus11    23

Jest to bardzo dobry siewnik.

Parę lat temu kupiłem takiego tylko był zjechany, wymieniłem wszystkie elementy co idą w ziemi (są dostępne i tanie jak barszcz, łącznie ze sprężynami i łańcuchami zębatkami i wytulejowaniem wszystkich sekcji) 

Kupiłem go wtedy za 1000 zł a włożyłem w niego 2000 zł.

Od tego czasu minęło cztery lata i co roku sieję 150 ha, wysiew jest bardzo dokładny i równy, w mojej okolicy mają różne siewniki ale jak zobaczyli jak mój równo i dobrze sieję to co roku mi przybywa klientów do siania.

Głównie sieję nim dawkę 78 tyś/ha i z prędkością 8 km/h

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtekb333
      Witam, posiadam siewnik marki Becker, mam takie pytanie do tych którzy go posiadają, albo mieli cos z nim do czynienia. Jak wygląda obsługa tego siewnika? Tzn co trzeba w nim wymieniać, wyczyścić, aby działał poprawnie. Sieje traktorem Hurlimann 90km prędkość ok 7km/h, obroty wałka (WOM) 540, obr silnika 1500, a na zegarze na siewniku wskazówka nie drgnie(wskazuje 0). Jeżeli przełącze na szybsze obroty wałka 720 to wskazówka zatrzymuje się na 1. Czy to powinno tak być, czy coś jest do poprawki? (sieje na 540)
       
      Proszę o odpowiedź
    • Przez MacRolMF
      Cześć,
      chciałbym kupić siewnik do kukurydzy, czy moglibyście mi doradzić jaki najlepszy używany i tani, będzie miał on za zadanie siew kukurydzy na 1-2,5 ha.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj