Skocz do zawartości

Zdjęcie

mf 6180 nie opuszcza ehr

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maciej2013

maciej2013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 06:39

mf 6180 nie opuszcza ehr Witam
tak jak w temacie wczoraj talerzowalem łąkę ,po powrocie z pola nie mogę opuścić podnośnika na panelu ehr kiedy przełącze na opuszczanie zapali się dioda ze opuszcza ale nic poza tym podnośnik ani drgnie .
Próbowałem już tymi wszystkimi pokrętłami i nic z blotnikow tez zero reakcji tak jakby coś się zacięlo nawet nie ma jak teraz maszyny odczepic. Jest jakiś inny sposób żeby opuścić podnośnik ?
Co to może być za przyczyna ?
Pomocy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mf 6180 nie opuszcza ehr Dzisiaj, 23:45
  •  

#2 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2251 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 06:56

mf 6180 nie opuszcza ehr przyciski na rozdzielaczu podnośnika, który jest na lewej pokrywie tylnego mostu za kołem
a przypadkiem nie masz któreś dźwigni hydrauliki zewnętrznej przestawionej na opuszczenie?

#3 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 28 kwiecień 2016 - 06:57

mf 6180 nie opuszcza ehr To chyba mine kupiłeś, najpierw wom teraz podnośnik, a to proste sprawy.

#4 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2251 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 07:04

mf 6180 nie opuszcza ehr chciałeś coś merytorycznego dodać? wracaj do działu z mf255.... wolę robić sprzęgło WOM w tym mf niż w Ursusie 5314... koszt części ten sam a roboty w Ursusie na 2 dni a w MF na 3-4godziny

#5 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 28 kwiecień 2016 - 07:16

mf 6180 nie opuszcza ehr

przyciski na rozdzielaczu podnośnika, który jest na lewej pokrywie tylnego mostu za kołem
a przypadkiem nie masz któreś dźwigni hydrauliki zewnętrznej przestawionej na opuszczenie?

Jeśli prawdą jest, że hydraulika zewnętrzna ma tak wielki wpływ na podnośnik, że blokuje całkowicie pracę podnośnika to nie dałbym więcej za ten ciągnik niż połowę ceny złomu - żeby sprzedać go jako złom i trochę zarobić.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#6 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 07:43

mf 6180 nie opuszcza ehr

Może ma rozdzielacz kierunkowy i jeżeli hydraulika zewnętrzna pracuje to podnośnik nie działa. W wielu nowych traktorach tak jest i wcale nic dziwnego, wiec to żadna wada.

#7 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2251 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 07:49

mf 6180 nie opuszcza ehr

Jeśli prawdą jest, że hydraulika zewnętrzna ma tak wielki wpływ na podnośnik, że blokuje całkowicie pracę podnośnika to nie dałbym więcej za ten ciągnik niż połowę ceny złomu - żeby sprzedać go jako złom i trochę zarobić.

Jakoś mi to nie przeskadza... być może kwestia z jakimi maszynami się pracuje. Wole takie rozwiązanie niż te mega myśl techniczną z przełączaniem rozdzielacza pod siedzeniem w padłach typu MF255 ;)

#8 Share adrian3005

adrian3005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 28 kwiecień 2016 - 07:52

mf 6180 nie opuszcza ehr

Weź sobie przełącznik na odpuszczanie, potencjometr na najszybsze opuszczanie, jedź do przodu i mocno zachamuj żeby talerzówka się zdołałą zabujac i jeżeli za pierwszym razem nie puści zrób tak parę razy,  i najlepiej jak byś to robił na trawie lub miekkim podłożu

#9 Share maciej2013

maciej2013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 08:05

mf 6180 nie opuszcza ehr dźwignię są w pozycji neutralnej ruszaLem nimi tez i nic nie daje
a żeby naprawić ten kosz wom to trzeba ponoć cały plecak wyjąć a jeśli się okaze ze jakąś tuleje trzeba wymienić to trzeba go rozpolawiac bo inaczej jej nie wybije tylko od strony silnika tak mi powiedział mechanik
jeszcze chciałem dodać że jak wyjeżdżaLem z pola do domu to wcisnaLem ten przycisk na drogę na pływający bo droga bardzo dziurawa była

#10 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 08:07

mf 6180 nie opuszcza ehr

To żeś nowy sposób wymyślił @adrian3005, ale ważne że skuteczny :D. A na poważnie to są guziki na rozdzielaczu do ręcznego (awaryjnego) sterowania podnośnikiem gdy by padła elektryka. Czasami może zaciąć się elektrozawór i wtedy tymi guzikami też może być problem. Pozostaje wtedy wykręcić elektrozawór i wyczyścić i będzie działał.

Kosz WOM powinien wyjść bokiem a tulejka jest osadzona na koszu, to nie wiem o jaką mu chodziło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2251 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 08:15

mf 6180 nie opuszcza ehr

Właśnie też analizuje katalog i żadnej tulejki w obudowie nie widze tylko na koszu.... U Ciebie sprzeglo szczelne zdaje sie ? wtedy zostaje wymiana tarczek i finał....

No następna jego porada odnośnie zacietego podnosnika to młotkiem w roździelacz.... myślałem, że jak ktoś wchodzi na wyższy LEVEL niż C360 to ma rozsądniejsze podejście do sprzętu niż szarpanie sie z nim

http://www.bima.pl/p...erna-WOM-MF/517

http://sklep.gojcow....oducts_id=12887 ale tu raczej trzeba szukać oryginału żeby sobie bidy nie narobić z olejem

Edytowany przez lukbold, 28 kwiecień 2016 - 08:27.

#12 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 08:23

mf 6180 nie opuszcza ehr

Kosz WOM ładnie widać w tym ogłoszeniu http://olx.pl/oferta...html#8d50e77a6d  Tulejka jest w środku między dwoma rzędowymi łożyskami, te z kolei są wsuwane w korpus tylnego mostu. WOM jest taki sam jak w Twoim nowszym modelu.

Jak przestawiłeś na amortyzację do transportu to podnośnik się automatycznie blokuje, nie wiem jaka jest kombinacja w Twoim do odblokowania ale powinna być ta sama co po każdym uruchomieniu.

#13 Share pawelek11

pawelek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 08:28

mf 6180 nie opuszcza ehr U kolegi w takim mf przetarł się kabel od tych przycisków na błotniku i robiło zwarcie. Podnosiło a już opuścić nie chciało. Dużo ludzi przyjeżdżało i nikt nie wiedział co jest.

#14 Share maciej2013

maciej2013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 08:32

mf 6180 nie opuszcza ehr Ten elektrozawor to jest za kołem lewym na dole tak taki z przyciskiem a mogę go wykręcić i żaden olej mi tam nie będzie leciał ?
czy można gdzieś kupić jakąś instrukcje napraw albo katalog części do tego modelu
podaćie jakiś link

#15 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 28 kwiecień 2016 - 08:38

mf 6180 nie opuszcza ehr

sprobuj jeszcze odlaczyc akumulator, EHR sie zresetuje, po ponownym podlaczeniu aku powinny sie wszystkie kontrolki zapalic na nim samodiagnoza i zgasnac, moze to mu pomoze ?

Edytowany przez Uziu92, 28 kwiecień 2016 - 08:39.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#16 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 08:40

mf 6180 nie opuszcza ehr

Tak to ten elektrozawór, tylko że są dwa na przeciwko siebie. Jak wykręcisz to olej poleci i nie rób tego z podniesioną broną bo będzie tragedia, użyj przycisków, jeden jest na podnoszenie, drugi na opuszczanie, tylko ciągnik musi chodzić bo na zgaszonym nawet przyciski nie działają.

#17 Share maciej2013

maciej2013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 08:47

mf 6180 nie opuszcza ehr wrócę do domu po pracy to będę próbować z tym cudem normalnie mam jakiegoś pecha co kupie to się psuje od razu tak samo miałem ze samochodem

#18 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2251 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 10:50

mf 6180 nie opuszcza ehr

Jeszcze nie przeżywaj bo jakbym ja Ci zaczął opowiadać to byś się załamał :P Ale uwierz mi, że ta satysfakcja jak to sam ogarniesz... bezcenna :P

#19 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 20:11

mf 6180 nie opuszcza ehr

sygnalizator nie pokazuje błędu? A jak pokazuje, to jaki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share maciej2013

maciej2013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 20:29

mf 6180 nie opuszcza ehr problem sam się rozwiązał kiedy wróciłem z pracy odpaliłem mf juz wszystko działało podejrzewam ze się zawór zaciol chociaż czas pokaże mam nadzieje ze to tylko to
Dziękuję wszystkim za dobre porady
pozdrawiam