Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawadnianie Malin

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ponik87

Ponik87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 18:58

Nawadnianie Malin cześć wszystkim, jestem tutaj nowy także proszę o wyrozumiałość jeśli będę pisał niejasno :) Chciałbym przeprowadzić nawadnianie rządków malin na moim polu. Plantacja jest mała, rodzinna. Powierzchnia uprawy to około 30 arów. Na polu jest 8 rzadkow po około 100-120 metrów. Mam doprowadzona wodę. Wodę można pobierać z wyprowadzanego "kranu" w którym jest przyzwoite ciśnienie.. Pytanie, jakie akcesoria powinienem zakupić aby w pełni zabezpieczyć krzaki przed susza? Dużo osób poleca nawadnianie kropelkowe. Na Allegro znalazłem dobra ofertę http://allegro.pl/li...5212870270.html Bardzo proszę o ocenę w jaki sposób ten zestaw zamontować, jakie akcesoria wybrać do dobrego połączenia i w jaki sposób je zamontować aby nie było problemów.. Czy ten system się sprawdza u was? Ze słyszenia i z polecenia..? Jak dokładnie ta woda leci i w jakich miejscach to najkorzystniej rozprowadzić? Proszę was o rożne sugestie i pomoc bo chciałbym to zrobić jak najszybciej :) Pozdrawiam, Damian!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawadnianie Malin Dzisiaj, 18:15
  •  

#2 Share mak135

mak135

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 19:20

Nawadnianie Malin po pierwsze woda nie może być z"kranu"czy studni bo jest za zimna i maliny mogą szoku dostać

#3 Share kali828

kali828

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 19:23

Nawadnianie Malin przecież to nawadnianie kropelkowe

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share pawelek11

pawelek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 20:43

Nawadnianie Malin Jak nie może być z kranu. A z kąd. Chrzestny ponad 5ha malin podlewa ze studni głębinowej i rzadnego szoku tam nie było. Przecież nie lejesz pod roślinach tej wody tylko na ziemie.

#5 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 21:50

Nawadnianie Malin

Kolego poszukaj taśmy kroplującej w okolicznych sklepach, cena waha się w granicach 0,25-0,35 za metr. Kup wąż główny, nawiercasz w nim otwory wiertłem 10, wpinasz wpinki, mocujesz do nich taśmę, zaślepiasz na końcach i to cała filozofia. Ewentualnie wpinki możesz kupić z zaworami lub podzielić te 8 rządków na 2 sekcje jeśli ciśnienie by nie wystarczyło. 

#6 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 22:22

Nawadnianie Malin Woda z sieci wodociągowej jest chlorowana a tego pierwiastka maliny nie lubią.

#7 Share Ponik87

Ponik87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 16:36

Nawadnianie Malin

Witam,

Dziękuję za odpowiedzi. Taśma kroplująca? To co wysyłałem z allegro to się nada? Abym dołożył do tego zestawu te akcesoria, zaślepki, wpinki itp?

Czy ta taśma to jakoś inaczej działa? Mam jeszcze tam trochę truskawek i myślę, aby równiez tam zapuścić nawodnienie..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 18:04

Nawadnianie Malin

Kolego ja mam taśmę więc o tyj linii z allegro się nie wypowiem. Natomiast masz 8 rządków malin po 100-120 metrów więc potrzebujesz około 1 km taśmy co daje licząc nawet po te 0,35 groszy około 350 zł, 8 wpinek z zaworkami to koszt 32 zł. Do tego dochodzi jakiś przewód główny (nie napisałeś ile masz metrów od ujęcia wody do malin). Opcja ta jest sporo tańsza 

#9 Share Ponik87

Ponik87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 22:34

Nawadnianie Malin Ujecie wody jest bardzo blisko, zaraz z brzegu pola.. A zatem należy rozprowadzić gruby waż od kranu tak jak kolega napisał wcześniej, najlepiej nawiercic otwory, dołożyć w nie wpinki z zaworami i rozprowadzić taśmy kroplujace? Ułożyć je przy roślinkach i ponacinać te taśmy aby leciała z nich więcej wody czy nie? Jaki przepływ wody maja takie taśmy na godzinę/dobę? Najważniejsze aby był efekt, wiadomo liczy się ekonomia i małe koszty ale chciałbym to rzetelnie zrobić :) Póki co dziękuje za podpowiedzi! ;)

#10 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 23:28

Nawadnianie Malin

Nic nie nacinaj. Fabryczne otwory w zupełności wystarczą zwłaszcza, że możesz wybrać co ile centymetrów będzie emiter z którego będzie wypływała woda. 

#11 Share Ponik87

Ponik87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 18:26

Nawadnianie Malin A czy te taśmy nie Brda po prostu za słabe? Za delikatne czy łatwe do uszkodzenia? :)

#12 Share Ponik87

Ponik87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 18:26

Nawadnianie Malin A czy te taśmy nie Brda po prostu za słabe? Za delikatne czy łatwe do uszkodzenia? :)

#13 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 03 maj 2016 - 15:49

Nawadnianie Malin Jak przyjdzie susza jak w zeszłym roku lub po prostu będzie suchy okres, to byle jakie zwierzę, które poczuje wodę w tej taśmie - a poczuje na pewno - uszkodzi ją . Ogólnie rzecz biorąc, są taśmy o grubej, dość sztywnej ściance ale jeśli zajdzie lis to nie ma bata, że nie uszkodzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share marek7474

marek7474

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 04 maj 2016 - 19:50

Nawadnianie Malin

nawodnienie to podstawa w malinach używam taśmy już parę lat i gdyby nie ona to w zeszłym roku nic bym nie zebrał