Skocz do zawartości

Zdjęcie

siewnik ręczny

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jarczes99

jarczes99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 16:12

siewnik ręczny Witam. Planuję zakup siewnik ręcznego. Nie wiem który będzie lepszy. Potrzebuje opini o tych siewnikach (chodzi głównie o punktowy wysiew marchewki i innych warzyw). wiem że na forum było już kilka takich tematów ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi
1. http://m.rolmarket.p...tka-Gratis.html
2. http://m.rolmarket.p...is-Lopatka.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
siewnik ręczny Dzisiaj, 15:27
  •  

#2 Share rolnikzlaudy

rolnikzlaudy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 18:02

siewnik ręczny Moim zadaniem ten pierwszy będzie najlepszy jest starszego typu.Miałem i wiem co to za sprzęt i jak najbadziej polecam :)

#3 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 27 kwiecień 2016 - 18:35

siewnik ręczny

Pierwszy jest o niebo lepszy i bardziej wszechstronny. Zapewnia dobre prowadzenie, możliwość regulacji głębokości wysiewu nasion oraz ilości wysiewu poprzez obrót tarczki z różnymi otworami. Jest też możliwość siania punktowego kukurydzy. Posiada zgarniacz ziemi, zaś tylne koło odpowiednio dociska glebę. Sprawdza się znakomicie, szczególnie na troszkę większych areałach. Ten drugi co najwyżej do inspektu.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#4 Share jarczes99

jarczes99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 19:48

siewnik ręczny można nim siać marchewkę punktowo?

#5 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 28 kwiecień 2016 - 06:52

siewnik ręczny

Oczywiście jest możliwość siania punktowego wszystkich nasion, tylko szczerze powiem nie wiem, jaki będzie efekt końcowy przy drobnych nasionach - przy większych  sprawdza się.

Do marchwi dobieram odpowiedni otwór do wielkości nasion tak, aby uzyskać zadowalający efekt.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share jarczes99

jarczes99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 13:39

siewnik ręczny Jaki rozmiar tego otwór, co ile wysiwewa?

#7 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
    sporty ekstremalne

Napisany 28 kwiecień 2016 - 16:13

siewnik ręczny

Jak wcześniej się rzekło, nigdy nie siałem marchwi punktowo, dlatego zajrzałem do instrukcji obsługi, gdzie jest napisane, że najmniejsza odległość to co 27cm a największa 54cm - co jednoznacznie dyskwalifikuje siewnik do siewu punktowego drobnych nasion.

Osobiście sieję marchew na 2 lub 3 otwór poczynając od najmniejszego. Trzeci otwór szczególnie przy odmianach o  70% sile kiełkowania, przy odmianach holenderskich drugi otwór.

Jeśli będziesz go kupował zrób przed siewem próbę. Wsypujesz nasiona do zbiornika, ustawiasz odpowiedni otwór, ustawiasz siewnik na folii, podnosisz tył siewnika tak, aby tylko przednie koło napędzające obracało się. Przejeżdżasz określoną odległość powiedzmy 25m (dla folii 10mb - dwa i pół razy). Po zważeniu powinno wyjść od 1 do 2g.

Na glebach lekkich a takie posiadam, uprawiam marchew na redlinach szerokich co 68 cm (co wynika z faktu, że w takich odległościach sadzę ziemniaki i wykorzystuję w tych celach opielacz, o takim rozstawie). Wysiewam na nich marchew w 2 rzędach oddalonych od siebie o 6–8 cm.

#8 Share jarczes99

jarczes99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 22:01

siewnik ręczny Dzięki za odpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Xkar

Xkar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 27 wrzesień 2016 - 20:45

siewnik ręczny

Witam czy posiada ktoś siewik kruk? Nosze sie z zamiarem kupna takiego głównie do ogórka ale chyba nie nada mi sie do fasoli szparagowej moze ktoś ma taki sprzet?